Percentage van werknemers die ontslag nemen Verenigde Staten

Laatste Percentage van werknemers die ontslag nemen-cijfer voor Verenigde Staten

Koers

2,1 %

Verandering +/-

+0,2 %

Gemiddelde

2,01 %

All-time high

3,00 %

1-11-2021

All-time low

1,20 %

1-8-2009

De huidige waarde van de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten is 2,1 %. De Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten steeg naar 2,1 % op 1-9-2026, nadat het 1,9 % was op 1-8-2026. Van 1-12-2000 tot 1-9-2026 was het gemiddelde BBP in Verenigde Staten 2,01 %. Het hoogste aller tijden werd bereikt op 1-11-2021 met 3,00 %, terwijl de laagste waarde werd geregistreerd op 1-8-2009 met 1,20 %.

Bron: U.S. Bureau of Labor Statistics

De Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten steeg op 1-9-2026 van 1,9 % op 1-8-2026 naar 2,1 %. De Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten was gemiddeld 2,01 % van 1-12-2000 tot 1-9-2026, bereikte een all-time high van 3,00 % op 1-11-2021, en een recordlaagste van 1,20 % op 1-8-2009.

Percentage van werknemers die ontslag nemen

Percentage van werknemers die ontslag nemen

  • Max

Opzeggingsquote
Datum
Opzeggingsquote
2 jan 2026
1,90 %
3 jan 2026
2,00 %
4 jan 2026
1,90 %
5 jan 2026
2,00 %
6 jan 2026
2,00 %
7 jan 2026
1,90 %
8 jan 2026
1,90 %
9 jan 2026
2,10 %

Deze data ophalen via de Eulerpool API

100.000 requests/maand gratis · geen creditcard

Percentage van werknemers die ontslag nemen Geschiedenis

Percentage van werknemers die ontslag nemen — Geschiedenis
DatumWaarde
2,1 %
1,9 %
1,9 %
2 %
2 %
1,9 %
2 %
1,9 %
2 %
2 %
...

Vergelijkbare macro-indicatoren voor Percentage van werknemers die ontslag nemen

Aankondigingen van wervingsplannen

Maandelijks

Huidige
444.692 Persons
Vorige
90.787 Persons

ADP-werkgelegenheidsverandering

Maandelijks

Huidige
86.000
Vorige
86.000

Arbeidsdeelnemingspercentage

Maandelijks

Huidige
61,8 %
Vorige
61,6 %

Arbeidskosten

Kwartaal

Huidige
124,39 points
Vorige
124,6 points

Arbeidskostenindicator lonen

Kwartaal

Huidige
0,7 %
Vorige
0,9 %

Arbeidskostenindicator voordelen

Kwartaal

Huidige
0,9 %
Vorige
1 %

Baanopportuniteiten

Maandelijks

Huidige
7,53 Miljoen
Vorige
7,15 Miljoen

Bevolking

Jaarlijks

Huidige
342,28 Miljoen
Vorige
340,97 Miljoen

Challenger baanverlies

Maandelijks

Huidige
43.994 Persons
Vorige
43.281 Persons

Deeltijdwerk

Maandelijks

Huidige
28,75 Miljoen
Vorige
28,54 Miljoen

Eenheidsarbeidskostenkosten KoK

Kwartaal

Huidige
-0,7 %
Vorige
1,9 %

Eerstelingsaanvragen Werkloosheidsuitkering

frequency_weekly

Huidige
189.000
Vorige
195.000

Fulltime werkgelegenheid

Maandelijks

Huidige
134,38 Miljoen
Vorige
134,29 Miljoen

Gemiddelde uurloon

Maandelijks

Huidige
0,1 %
Vorige
0,3 %

Gemiddelde uurverdienste JoJ

Maandelijks

Huidige
3 %
Vorige
3,1 %

Gemiddelde wekelijkse uren

Maandelijks

Huidige
34,4 Hours
Vorige
34,4 Hours

jeugdwerkloosheidspercentage

Maandelijks

Huidige
9,9 %
Vorige
9,1 %

Lonen

Maandelijks

Huidige
32,6 USD/Hour
Vorige
32,53 USD/Hour

Lonen in de fabricage

Maandelijks

Huidige
30,21 USD/Hour
Vorige
30,33 USD/Hour

Loongroei

Maandelijks

Huidige
4,13 %
Vorige
4,22 %

Minimumlonen

Jaarlijks

Huidige
7,25 USD/Hour
Vorige
7,25 USD/Hour

Niet-agrarische loonstaat

Maandelijks

Huidige
29.000
Vorige
133.000

Ontslag uit baan

Maandelijks

Huidige
3,37 Miljoen
Vorige
3,04 Miljoen

Ontslagen en beëindigingen

Maandelijks

Huidige
1,64 Miljoen
Vorige
1,77 Miljoen

Overheidsloonstaat

Maandelijks

Huidige
-17.000
Vorige
44.000

Pensioenleeftijd mannen

Jaarlijks

Huidige
67 Years
Vorige
66,83 Years

Pensioenleeftijd Vrouwen

Jaarlijks

Huidige
67 Years
Vorige
66,83 Years

Productielonen

Maandelijks

Huidige
9.000
Vorige
15.000

Productiviteit

Kwartaal

Huidige
120,02 points
Vorige
119,59 points

Productiviteit buiten landbouw KoK

Kwartaal

Huidige
3,6 %
Vorige
2,1 %

Stellenangeboden

Maandelijks

Huidige
7,52 Miljoen
Vorige
7,19 Miljoen

U6-werkloosheidspercentage

Maandelijks

Huidige
7,6 %
Vorige
7,7 %

Voortgezette werkloosheidsaanvragen

frequency_weekly

Huidige
1,72 Miljoen
Vorige
1,7 Miljoen

Werkgelegenheid buiten de landbouw privé

Maandelijks

Huidige
46.000
Vorige
89.000

Werkgelegenheidsindex

Kwartaal

Huidige
0,8 %
Vorige
0,9 %

Werkloosheidspercentage

Maandelijks

Huidige
4,2 %
Vorige
4,1 %

Werkloosheidspercentage langdurig

Maandelijks

Huidige
1,14 %
Vorige
1,14 %

Werkloosheidsuitkeringen 4-weken gemiddelde

frequency_weekly

Huidige
194.750
Vorige
197.000

Werkloze personen

Maandelijks

Huidige
7,11 Miljoen
Vorige
7,03 Miljoen

Werkzaamheidsgraad

Maandelijks

Huidige
59,2 %
Vorige
59,1 %

Werkzame personen

Maandelijks

Huidige
163,15 Miljoen
Vorige
162,75 Miljoen

Percentage van werknemers die ontslag nemen

Vrijwillige ontslagen zijn vrijwillige scheidingen door werknemers (met uitzondering van pensioneringen, die als andere scheidingen worden gerapporteerd). Het ontslagpercentage wordt berekend door het aantal ontslagen te delen door de werkgelegenheid en dat quotiënt met 100 te vermenigvuldigen.

Wat is Percentage van werknemers die ontslag nemen?

De arbeidsmarkt is een van de meest dynamische en kritieke domeinen binnen de macro-economie. Een belangrijke maatstaf om de gezondheid en dynamiek van de arbeidsmarkt te begrijpen is het zogenaamde 'Job Quits Rate'. Het Job Quits Rate, ook wel bekend als het arbeidsopzeggingspercentage, geeft het percentage werknemers aan dat vrijwillig hun baan verlaat over een bepaalde periode. Deze indicator biedt waardevolle inzichten in het vertrouwen van werknemers in de arbeidsmarkt, en is essentieel voor beleidsmakers, economisten en bedrijfsleiders. In Nederland, net als in andere economieën, is het Job Quits Rate een weerspiegeling van verschillende factoren, zoals arbeidsmarktcondities, economische groei, en werknemersvertrouwen. Wanneer het Job Quits Rate hoog is, kan dit duiden op een gezonde en bloeiende arbeidsmarkt, waar werknemers voldoende vertrouwen hebben om hun huidige baan te verlaten op zoek naar betere kansen. Aan de andere kant, wanneer het percentage laag is, kan dit een teken zijn van economische onzekerheid of een tekort aan betere werkgelegenheidsopties. Een diepgaande analyse van het Job Quits Rate vereist een breed en gedetailleerd begrip van de factoren die deze variabele beïnvloeden. Eén van de primaire drijfveren achter een hoog Job Quits Rate is economische expansie. In een tijd van groeiende economieën is er meestal een overvloed aan werkgelegenheidsmogelijkheden, wat werknemers de zekerheid geeft om hun huidige banen op te zeggen in de hoop op beter betaalde of bevredigendere posities. Werkgevers bieden vaak hogere salarissen en betere voordelen aan om talent aan te trekken, wat leidt tot hogere opzeggingspercentages. Daarnaast speelt het niveau van werknemerstevredenheid een cruciale rol in het Job Quits Rate. Factoren zoals werkomstandigheden, werk-privé balans, carrièremogelijkheden en bedrijfsvoering hebben een directe invloed op de beslissing van een werknemer om te blijven of te vertrekken. Slechte managementpraktijken, gebrek aan erkenning, en beperkte mogelijkheden voor professionele groei kunnen leiden tot een stijging in het aantal vrijwillige opzeggingen. Arbeidsmarktstructuur en -regeling vormen eveneens belangrijke componenten van het Job Quits Rate. In landen waar de arbeidsmarkt meer flexibele arbeidsovereenkomsten biedt, is het gebruikelijk dat het Job Quits Rate hoger is vergeleken met markten met striktere regelgevingen en langdurige arbeidscontracten. Flexibele arbeidsmarkten, gekenmerkt door tijdelijke en freelance diensten, bieden werknemers vaak meer kansen om van werkgever te wisselen zonder al te veel juridische of economische repercussies. Een ander aspect dat het Job Quits Rate beïnvloedt, is de demografie van de arbeidsmarkt. Jongere werknemers zijn bijvoorbeeld meer geneigd om van baan te wisselen in vergelijking met hun oudere tegenhangers. Deze jonge professionals zijn vaak op zoek naar betere kansen en hebben minder verplichtingen, zoals een hypotheek of gezinsverantwoordelijkheden, waardoor ze de vrijheid hebben om risicovoller carrièrebeslissingen te nemen. Het Job Quits Rate biedt ook waardevolle inzichten voor beleidsmakers. Door deze statistiek te monitoren, kunnen beleidsmakers de algehele gezondheid van de arbeidsmarkt evalueren en eventuele problemen zoals hoge werkloosheid of onderbezetting identificeren. Beleidsmaatregelen kunnen worden aangepast om een evenwichtige groei te bevorderen en om de werkgelegenheid en werknemerstevredenheid te verbeteren. Bijvoorbeeld, lagere quits rates tijdens economische neergangen kunnen leiden tot interventies zoals werkloosheidsverzekeringen, trainingsprogramma's en andere initiatieven om werknemers te ondersteunen en hen te helpen bij het vinden van betere werkgelegenheidskansen. Voor werkgevers biedt het Job Quits Rate ook een waardevolle maatstaf voor het evalueren van hun personeelsbeleid en bedrijfsvoering. Een hoog quits rate kan een signaal zijn dat er iets schort aan de interne bedrijfsvoering of aan de werkomstandigheden, wat de noodzaak aangeeft voor interne evaluaties en mogelijke herzieningen van managementstrategieën. Werkgevers kunnen bijvoorbeeld investeren in het verbeteren van de werkcultuur, het aanbieden van concurrerende salarissen, duidelijke carrièregroeipaden en een betere werk-privé balans om de werknemersbinding te verbeteren en het aantal vrijwillige opzeggingen te verminderen. Bij Eulerpool begrijpen wij de complexe dynamiek die het Job Quits Rate beïnvloeden en wij zijn toegewijd aan het bieden van gedetailleerde, nauwkeurige en up-to-date macro-economische data aan onze gebruikers. Onze platform biedt uitgebreide gegevens en analyses waarvan zowel academici, beleidsmakers als bedrijfsleiders kunnen profiteren om geïnformeerde beslissingen te nemen. Door de trends in het Job Quits Rate te volgen, kunnen werkzoekenden inzicht verkrijgen in de huidige arbeidsmarktsituatie en betere keuzes maken in hun carrière. Werknemers kunnen hun kansen verbeteren door te begrijpen welke sectoren en bedrijven de beste vooruitzichten bieden op basis van de opzeggingstrends. Tot slot, het belang van het Job Quits Rate kan niet worden overschat als het gaat om het begrijpen van de gezondheid van de arbeidsmarkt en de bredere economie. Het is een indicatie van zowel de huidige economische omstandigheden als de toekomstverwachtingen, en speelt een cruciale rol in de vorming van economische beleidsbeslissingen en bedrijfsstrategieën. Bij Eulerpool zijn we trots op onze rol in het leveren van de essentiële gegevens die nodig zijn om deze dynamische en vitale aspecten van onze economie te begrijpen.

Percentage van werknemers die ontslag nemen Verenigde Staten — FAQ

Wat is de huidige Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten?

De huidige Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten is 2,1 % per 1-9-2026.

Hoe is de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten recent veranderd?

De Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten steeg van 1,9 % (1-8-2026) naar 2,1 % (1-9-2026).

Wat is het all-time high van de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten?

Het all-time high van de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten was 3,00 %, op 1-11-2021.

Wat is het all-time low van de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten?

Het all-time low van de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten was 1,20 %, op 1-8-2009.

Wat is het historische gemiddelde van de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten?

Het historische gemiddelde van de Percentage van werknemers die ontslag nemen in Verenigde Staten is 2,01 %, berekend van 1-12-2000 tot 1-9-2026.

Waar komt de Percentage van werknemers die ontslag nemen-data voor Verenigde Staten vandaan?

De Percentage van werknemers die ontslag nemen-data voor Verenigde Staten is afkomstig van U.S. Bureau of Labor Statistics en wordt gepubliceerd op Eulerpool.

Meer tools en analyses

Gratis tools en marktdata van Eulerpool.