Spektakulární obrat v zápase WNBA All-Star 2024: Tým WNBA překvapivě triumfuje

• Arike Ogunbowale září s 34 body.
  • Tým WNBA překvapivě vítězí v All-Star Game 2024.

Eulerpool News·

Tým WNBA zažil na letošní All-Star Show to, co by znalci scény mohli označit za známý scénář. Po své roli outsidera v roce 2021 nebyly hráčky znovu favorizovány – deficit 6,5 bodů se zdál být jim předurčen. Ale i tentokrát překvapily všechny. Přestože na začátku první čtvrtiny většinou prohrávaly, tým WNBA udržel zápas napínavý. Až díky grandiózní druhé polovině Arike Ogunbowale se jim podařilo otočit průběh a zvítězit 117-109. MVP All-Star zápasu 2021 zůstala v první polovině bez bodu, ale po přestávce se pořádně rozjela a v posledních 20 minutách zaznamenala neuvěřitelných 34 bodů. Ogunbowale, která byla znovu zvolena MVP zápasu, trefila ve třetí čtvrtině šest ze svých deseti střel, přidala také čtyři asistence a dva zisky. Tým tak proměnil dvoubodový deficit z poločasu v komfortní devítibodový náskok. Ale show pokračovala: Ve čtvrté čtvrtině hráčka Dallas Wings přidala další tři trojky, přičemž její poslední trefa zvýšila rekord na neuvěřitelných 32 bodů za All-Star zápas. Pro představu: Zaznamenala více bodů v jedné polovině než kterákoliv hráčka před ní za celý zápas. Ogunbowale však nebyla jedinou, kdo zářil. Pět hráček z týmu WNBA dosáhlo dvouciferného počtu bodů. Nneka Ogwumike položila základ pro vítězství tím, že osm ze svých 14 bodů zaznamenala v první čtvrtině s obvyklou efektivitou. Kelsey Mitchell zaujala svou průbojností ke koši a buzzer-beaterem ve třetí čtvrtině, který přivedl její spoluhráčky na hřiště. Allisha Gray, hvězda večera, skórovala 16krát, včetně deseti trestných hodů a pěti zisků, když tým USA celkem nasbíral 15 bodů ztrátou míče. Navíc Angel Reese přispěla k vítězství a zaznamenala další double-double s 11 body a 10 doskoky – i když tento výkon nakonec nebude zahrnut do oficiálních statistik.