Dortmund zdobývá evropský fotbalový trůn: BVB v čtvrtfinále Ligy mistrů

Eulerpool News
·

Na začátku odvetného zápasu jen málokdo předpověděl štěstí Borussen - a přesto emoční vyvrcholení na jižní tribuně předčilo všechna očekávání: Borussia Dortmund po tříletém období sucha opět postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů. Tým vedený Edinem Terzićem si vybojoval lístek do dalšího kola vítězstvím 2:0 nad PSV Eindhoven a tímto výsledkem rozvibroval domácí stadion nadšením. Ve vlastním Signal Iduna Parku zpečetili Sancho a Reus, dva pilíře dortmundské sestavy, svými góly ve 3. minutě a v nastaveném čase druhého poločasu plán zápasu, který kombinoval rychlost, vůli k výkonu a špetku štěstí. Zatímco vítězný kádr byl oslavován fanoušky vyčerpaný, ale s hrdě napnutou hrudí, tým již pohlížel na příští výzvy v Bundeslize. V zápase ovlivněném odhodláním a vášní BVB následoval FC Bayern Mnichov do čtvrtfinále a zároveň si zajistil relevantní finanční zisky - díky postupu čeká na klubovou pokladnu minimálně 10,6 milionu eur z odměnového fondu UEFA. Znovunabyté ctnosti nejenže zvyšují sportovní postavení klubu, ale i posilují sebedůvěru pro namáhavý bundesligový každodenní život proti pěti týmům z Top 6. Sebastian Kehl, sportovní ředitel Borussia Dortmund, předtím vyjádřil naději na velký večer Ligy mistrů - naději, kterou tým s velkým nasazením a radostí ze hry proti silnému lídrovi Nizozemské Eredivisie proměnil ve skutečnost. Neustálý tlak, kterému byl Eindhoven vystaven, záhy vedl k vedení a dokumentoval vzestupnou formu Sancha. Obrana, posílená zkušeným Matsem Hummelsem a univerzálním Niklasem Sülem, ustála tlak PSV v úvodní fázi druhého poločasu. I návratníci a nové posily sehráli rozhodující roli pro BVB: Sancho, hostující z Manchesteru United, a Ian Maatsen, příchozí z Premier League, ukázali svou kvalitu. Dalším důležitým prvkem byla obranná práce v čele s Hummelsem - navzdory úzkému personálnímu stavu v důsledku Schlotterbeckovy suspence a absenci Ryersona. Na konci hry, která vyžadovala nervy a vášeň, nakonec pozdní gól Marca Reuse přinesl vysvobození a potvrdil, jak cenné je trpělivost a ochota výkonu v rozhodujících okamžicích.