Arsenal triumfuje v severolondýnském derby proti Tottenhamu Hotspur

• Arsenal vyhrává severolondýnské derby proti Tottenhamu navzdory personálním problémům.
  • Arsenal obhajuje vedení a imponuje i přes absenci hráčů.

Eulerpool News·

Minulou neděli se oslabenému týmu Arsenalu podařilo dosáhnout rozhodujícího vítězství proti Tottenhamu Hotspur. První poločas byl charakterizován intenzivními souboji a celkem sedmi žlutými kartami, což znamenalo vyrovnání rekordu Premier League pro první poločas. Gabriel Martinelli měl nejlepší šanci pro Arsenal, ale nedokázal překonat nejistého brankáře Tottenhamu Guglielma Vicaria. Uprostřed druhého poločasu však Tottenham selhal a Gabriel mohl nehlídaný hlavičkovat z čtyř metrů do vedení 1:0 pro Arsenal. Navzdory následnému tlaku Spurs tým Mikela Artety svou výhodu udržel až do závěrečného hvizdu a zajistil si tři důležité body i třetí vítězství po sobě na stadionu hlavního rivala. S ohledem na nadcházející zápas proti Manchesteru City bylo toto vítězství pro Arsenal nesmírně důležité, protože případná porážka by zvýšila odstup na sedm bodů – což je značná vzdálenost v boji o čelo tabulky. Zvlášť ohromující byla odolnost týmu, který dokázal odrazit útoky Tottenhamu a předvést silný výkon i přes absenci klíčových hráčů ve středu pole. Tottenham naproti tomu ztratil dynamiku v polovině prvního poločasu a nikdy ji nedokázal znovu získat. Hra Spurs byla bez nápadu, což dokládaly i zoufalé centry Jamese Maddisona. Tragicky opět chyby v obraně při standardních situacích vedly k prohře, zejména kvůli chybě Cristiana Romera. Pod trenérem Angem Postecogluem se Tottenham sice zlepšil, ale po tomto zápase má jen čtyři body z posledních čtyř zápasů. Porážky proti Newcastlu a Arsenalu ukazují, že Spurs mají stále co dohánět, pokud chtějí konkurovat týmům z předních příček. Doufejme, že se mladý tým Postecogloua z těchto tvrdých lekcí poučí. Podle zpráv Real Madrid vyslal skauta, aby sledoval výkony Cristiana Romera a Williama Saliby. Zatímco Saliba si počínal solidně, Romero opět ukázal slabiny. To by nakonec mohlo vést k tomu, že by Tottenham mohl profitovat při případném přestupu do Realu Madrid. Bylo jasné, že zápas bude vyhrocený, a Jurrien Timber hrál v tom klíčovou roli. Již v úvodních minutách se dostal do konfliktu s Brennanem Johnsonem, a později vyvolal hromadnou rvačku poté, co Cristian Romero srazil jeho i svého vlastního spoluhráče Dejana Kulusevskiho. Zápas tedy opět přinesl typickou dramatičnost severolondýnského derby. Impozantní byla také taktická disciplína Arsenalu. Díky systému 4-4-2 se jim podařilo neutralizovat dynamické útoky Tottenhamu a zmenšit prostory. David Raya musel jednou vážně zasáhnout a udržel čisté konto v hektickém druhém poločase. Arsenal tímto sportovně veřejně prohlásil svou pozici a jde posílen do dalšího utkání proti Manchesteru City.