HighCom

HighCom Velka

Velkaantuneisuus yhtiöstä HighCom (HCL.AX) 2.11.2026 päivämäärällä on 3,39 M AUD. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 1,16 M AUD — muutos 193,30 % (korkeampi).

Velka

3,39 MAUD

YoY

193,30%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 oli HighCom velka 3,39 M AUD, muutos 193,30% verrattuna 1,16 M AUD kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

HighCom Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2019
0,00 AUD
1.1.2020
3,61 M AUD
1.1.2021
1,34 M AUD
1.1.2022
2,31 M AUD
1.1.2023
1,23 M AUD
1.1.2024
197 690,00 AUD
1.1.2025
1,16 M AUD
1.1.2026
3,39 M AUD
HighCom Velka historia
VUOSIVelkaYoY
3,39 MAUD+193,30%
1,16 MAUD+484,52%
197 690,00AUD−83,91%
1,23 MAUD−46,78%
2,31 MAUD+72,40%
1,34 MAUD−62,91%
3,61 MAUD—
0,00AUD—
0,00AUD—
0,00AUD—
0,00AUD—
0,00AUD—
0,00AUD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HighCom Osakeanalyysi

Mitä HighCom tekee? HighCom Ltd toimii kahdella liiketoiminta-alueella: HighCom Armor ja HighCom Technology. HighCom Armor suunnittelee, valmistaa ja toimittaa NIJ-standardien mukaisia ballistisia tuotteita, kuten suojaliivejä, kypäriä ja komposiittilevyjä, globaaleille sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöjen asiakkaille. HighCom Technology tarjoaa pieniä miehittämättömiä ilmajärjestelmiä (SUAS) ja anturikuormia Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoille sekä huippuluokan ylläpito- ja tukipalveluita. Columbus Manufacturing Centre (CMC) on 35 000 neliöjalan kokoinen tila ballististen tuotteiden valmistusta ja jakelua varten. HighCom Armor kohdistaa NIJ-standardien mukaiset tuotteensa sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöihin, kun taas HighCom Technology keskittyy Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoihin SUAS- ja anturiratkaisujen osalta. Yrityksen tulot syntyvät näiden erikoistuneiden puolustustuotteiden ja palveluiden suoramyynnistä hallituksille ja turvallisuusviranomaisille. CMC tukee molempien liiketoiminta-alueiden tuotantoa ja jakelua varmistamalla huippuluokkaisen ballistisen ja lentotekniikan tehokkaan toimituksen. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu edistyneiden puolustusratkaisujen toimittamiseen sen kahden keskeisen liiketoiminta-alueen kautta. HighCom Armorin tuotteita myydään maailmanlaajuisesti turvallisuuteen keskittyville organisaatioille, ja HighCom Technologyn SUAS-järjestelmät räätälöidään Australian puolustustarpeisiin. Molemmat liiketoiminta-alueet hyödyntävät CMC:tä valmistuksessa; HighCom Armor korostaa NIJ-yhteensopivuutta ja HighCom Technology painottaa paikallista ylläpitopalvelua Australian virastoille. HighCom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys HighCom:n velkarakenteesta

HighCom:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

HighCom:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota HighCom:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

HighCom:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset HighCom osakkeesta

Yhtiön HighCom Velkaantuneisuus on 3,39 M AUD vuonna 2026.

Velkaantuneisuus yhtiöstä HighCom muuttui arvosta 1,16 M AUD arvoon 3,39 M AUD, mikä edustaa 193,30 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus HighCom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n AUD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n HighCom historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — HighCom

Kaikki tunnusluvut — HighCom