HighCom

HighCom P/FCF

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä HighCom (HCL.AX) 2.11.2026 päivämäärällä on −102,00. Edellisenä vuonna P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) oli −54,41 — muutos 87,47 % (matalampi).

P/FCF

−102,00

YoY

87,47%

Viimeksi päivitetty:

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä HighCom on 2025 −102,00 . P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä HighCom oli 2024 −54,41 . Se laskee 87,47% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HighCom P/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/FCF
Päivämäärä
P/FCF
1.1.2016
−12,62 AUD
1.1.2017
−16,28 AUD
1.1.2018
16,39 AUD
1.1.2020
−4,54 AUD
1.1.2022
1,04 AUD
1.1.2023
−0,89 AUD
1.1.2024
−54,41 AUD
1.1.2025
−102,00 AUD
HighCom P/FCF historia
VUOSIP/FCFYoY
−102,00+87,47%
−54,41+5 982,82%
−0,89−185,90%
1,04−122,91%
−4,54−127,74%
16,39−200,62%
−16,28+29,06%
−12,62−113,92%
90,65−176,06%
−119,19—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HighCom Osakeanalyysi

Mitä HighCom tekee? HighCom Ltd toimii kahdella liiketoiminta-alueella: HighCom Armor ja HighCom Technology. HighCom Armor suunnittelee, valmistaa ja toimittaa NIJ-standardien mukaisia ballistisia tuotteita, kuten suojaliivejä, kypäriä ja komposiittilevyjä, globaaleille sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöjen asiakkaille. HighCom Technology tarjoaa pieniä miehittämättömiä ilmajärjestelmiä (SUAS) ja anturikuormia Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoille sekä huippuluokan ylläpito- ja tukipalveluita. Columbus Manufacturing Centre (CMC) on 35 000 neliöjalan kokoinen tila ballististen tuotteiden valmistusta ja jakelua varten. HighCom Armor kohdistaa NIJ-standardien mukaiset tuotteensa sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöihin, kun taas HighCom Technology keskittyy Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoihin SUAS- ja anturiratkaisujen osalta. Yrityksen tulot syntyvät näiden erikoistuneiden puolustustuotteiden ja palveluiden suoramyynnistä hallituksille ja turvallisuusviranomaisille. CMC tukee molempien liiketoiminta-alueiden tuotantoa ja jakelua varmistamalla huippuluokkaisen ballistisen ja lentotekniikan tehokkaan toimituksen. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu edistyneiden puolustusratkaisujen toimittamiseen sen kahden keskeisen liiketoiminta-alueen kautta. HighCom Armorin tuotteita myydään maailmanlaajuisesti turvallisuuteen keskittyville organisaatioille, ja HighCom Technologyn SUAS-järjestelmät räätälöidään Australian puolustustarpeisiin. Molemmat liiketoiminta-alueet hyödyntävät CMC:tä valmistuksessa; HighCom Armor korostaa NIJ-yhteensopivuutta ja HighCom Technology painottaa paikallista ylläpitopalvelua Australian virastoille. HighCom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HighCom osakkeesta

Yhtiön HighCom P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) on −102,00 vuonna 2025.

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä HighCom muuttui arvosta −54,41 arvoon −102,00, mikä edustaa 87,47 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) HighCom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-vapaa-kassavirta-suhde mittaa, kuinka paljon sijoittajat maksavat jokaista vapaan kassavirran yksikköä kohti. Matalampi suhde voi viitata parempaan arvoon.

P/FCF = Markkina-arvo / Vapaa kassavirta

Arvioidakseen P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):n HighCom alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — HighCom

Kaikki tunnusluvut — HighCom