HighCom

HighCom EBIT per osake

EBIT per osake yhtiöstä HighCom (HCL.AX) 3.11.2026 päivämäärällä on −0,03 AUD. Edellisenä vuonna EBIT per osake oli −0,01 AUD — muutos 131,85 % (matalampi).

EBIT per osake

−0,03AUD

YoY

131,85%

Viimeksi päivitetty:

EBIT per osake yhtiöstä HighCom on 2026 −0,03 AUD. EBIT per osake yhtiöstä HighCom oli 2025 −0,01 AUD. Se laskee 131,85% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HighCom EBIT per osake historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT per osake
Päivämäärä
EBIT per osake
1.1.2021
−0,01 AUD
1.1.2022
0,07 AUD
1.1.2023
0,09 AUD
1.1.2024
−0,11 AUD
1.1.2025
−0,01 AUD
1.1.2026
−0,03 AUD
1.1.2027 (e)
0,03 AUD
1.1.2028 (e)
0,04 AUD
HighCom EBIT per osake historia
VUOSIEBIT per osakeYoY
est0,04AUD+57,33%
est0,03AUD−198,19%
−0,03AUD+131,85%
−0,01AUD−89,58%
−0,11AUD−228,78%
0,09AUD+24,33%
0,07AUD−571,21%
−0,01AUD−355,36%
0,01AUD+41,66%
0,00AUD+14,56%
0,00AUD−9,43%
0,00AUD−105,75%
−0,07AUD−622,14%
0,01AUD−419,13%
−0,00AUD−90,69%
−0,04AUD−39,00%
−0,07AUD+11,28%
−0,07AUD−54,42%
−0,14AUD−268,71%
0,09AUD−132,23%
−0,27AUD−1,51%
−0,27AUD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HighCom Osakeanalyysi

Mitä HighCom tekee? HighCom Ltd toimii kahdella liiketoiminta-alueella: HighCom Armor ja HighCom Technology. HighCom Armor suunnittelee, valmistaa ja toimittaa NIJ-standardien mukaisia ballistisia tuotteita, kuten suojaliivejä, kypäriä ja komposiittilevyjä, globaaleille sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöjen asiakkaille. HighCom Technology tarjoaa pieniä miehittämättömiä ilmajärjestelmiä (SUAS) ja anturikuormia Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoille sekä huippuluokan ylläpito- ja tukipalveluita. Columbus Manufacturing Centre (CMC) on 35 000 neliöjalan kokoinen tila ballististen tuotteiden valmistusta ja jakelua varten. HighCom Armor kohdistaa NIJ-standardien mukaiset tuotteensa sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöihin, kun taas HighCom Technology keskittyy Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoihin SUAS- ja anturiratkaisujen osalta. Yrityksen tulot syntyvät näiden erikoistuneiden puolustustuotteiden ja palveluiden suoramyynnistä hallituksille ja turvallisuusviranomaisille. CMC tukee molempien liiketoiminta-alueiden tuotantoa ja jakelua varmistamalla huippuluokkaisen ballistisen ja lentotekniikan tehokkaan toimituksen. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu edistyneiden puolustusratkaisujen toimittamiseen sen kahden keskeisen liiketoiminta-alueen kautta. HighCom Armorin tuotteita myydään maailmanlaajuisesti turvallisuuteen keskittyville organisaatioille, ja HighCom Technologyn SUAS-järjestelmät räätälöidään Australian puolustustarpeisiin. Molemmat liiketoiminta-alueet hyödyntävät CMC:tä valmistuksessa; HighCom Armor korostaa NIJ-yhteensopivuutta ja HighCom Technology painottaa paikallista ylläpitopalvelua Australian virastoille. HighCom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HighCom osakkeesta

Yhtiön HighCom EBIT per osake on −0,03 AUD vuonna 2026.

EBIT per osake yhtiöstä HighCom muuttui arvosta −0,01 AUD arvoon −0,03 AUD, mikä edustaa 131,85 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT per osake HighCom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT per osake mittaa operatiivisen voiton, joka on kohdistettu kullekin ulkona olevalle osakkeelle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — HighCom

Kaikki tunnusluvut — HighCom