HighCom

HighCom EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä HighCom (HCL.AX) 2.11.2026 päivämäärällä on −539,68 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 89,58 % — muutos −702,44 % (matalampi).

EBIT-kasvu

−539,68 %

YoY

−702,44%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä HighCom on 2026 −539,68 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä HighCom oli 2025 89,58 % . Se laskee −702,44% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HighCom EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
17,68 AUD
1.1.2020
79,75 AUD
1.1.2021
−1 498,52 AUD
1.1.2022
269,25 AUD
1.1.2023
24,33 AUD
1.1.2024
−229,95 AUD
1.1.2025
89,58 AUD
1.1.2026
−539,68 AUD
HighCom EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−539,68 %−702,44%
89,58 %−138,96%
−229,95 %−1 044,99%
24,33 %−90,96%
269,25 %−117,97%
−1 498,52 %−1 979,01%
79,75 %+351,08%
17,68 %−27,00%
24,22 %−77,48%
107,56 %−116,02%
−671,36 %−254,87%
433,50 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HighCom Osakeanalyysi

Mitä HighCom tekee? HighCom Ltd toimii kahdella liiketoiminta-alueella: HighCom Armor ja HighCom Technology. HighCom Armor suunnittelee, valmistaa ja toimittaa NIJ-standardien mukaisia ballistisia tuotteita, kuten suojaliivejä, kypäriä ja komposiittilevyjä, globaaleille sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöjen asiakkaille. HighCom Technology tarjoaa pieniä miehittämättömiä ilmajärjestelmiä (SUAS) ja anturikuormia Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoille sekä huippuluokan ylläpito- ja tukipalveluita. Columbus Manufacturing Centre (CMC) on 35 000 neliöjalan kokoinen tila ballististen tuotteiden valmistusta ja jakelua varten. HighCom Armor kohdistaa NIJ-standardien mukaiset tuotteensa sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöihin, kun taas HighCom Technology keskittyy Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoihin SUAS- ja anturiratkaisujen osalta. Yrityksen tulot syntyvät näiden erikoistuneiden puolustustuotteiden ja palveluiden suoramyynnistä hallituksille ja turvallisuusviranomaisille. CMC tukee molempien liiketoiminta-alueiden tuotantoa ja jakelua varmistamalla huippuluokkaisen ballistisen ja lentotekniikan tehokkaan toimituksen. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu edistyneiden puolustusratkaisujen toimittamiseen sen kahden keskeisen liiketoiminta-alueen kautta. HighCom Armorin tuotteita myydään maailmanlaajuisesti turvallisuuteen keskittyville organisaatioille, ja HighCom Technologyn SUAS-järjestelmät räätälöidään Australian puolustustarpeisiin. Molemmat liiketoiminta-alueet hyödyntävät CMC:tä valmistuksessa; HighCom Armor korostaa NIJ-yhteensopivuutta ja HighCom Technology painottaa paikallista ylläpitopalvelua Australian virastoille. HighCom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HighCom osakkeesta

Yhtiön HighCom Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −539,68 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu HighCom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n HighCom historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — HighCom

Kaikki tunnusluvut — HighCom