HighCom

HighCom ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä HighCom (HCL.AX) 3.11.2026 päivämäärällä on −28,81 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −3,84 % — muutos 649,72 % (matalampi).

ROIC

−28,81 %

YoY

649,72%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä HighCom on 2026 −28,81 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä HighCom oli 2025 −3,84 % . Se laskee 649,72% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HighCom ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2019
2,19 AUD
1.1.2020
1,67 AUD
1.1.2021
−17,47 AUD
1.1.2022
15,46 AUD
1.1.2023
14,06 AUD
1.1.2024
−38,77 AUD
1.1.2025
−3,84 AUD
1.1.2026
−28,81 AUD
HighCom ROIC historia
VUOSIROICYoY
−28,81 %+649,72%
−3,84 %−90,09%
−38,77 %−375,69%
14,06 %−9,04%
15,46 %−188,47%
−17,47 %−1 143,25%
1,67 %−23,45%
2,19 %+18,96%
1,84 %+68,61%
1,09 %−101,19%
−91,29 %−757,45%
13,89 %−192,78%
−14,97 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HighCom Osakeanalyysi

Mitä HighCom tekee? HighCom Ltd toimii kahdella liiketoiminta-alueella: HighCom Armor ja HighCom Technology. HighCom Armor suunnittelee, valmistaa ja toimittaa NIJ-standardien mukaisia ballistisia tuotteita, kuten suojaliivejä, kypäriä ja komposiittilevyjä, globaaleille sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöjen asiakkaille. HighCom Technology tarjoaa pieniä miehittämättömiä ilmajärjestelmiä (SUAS) ja anturikuormia Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoille sekä huippuluokan ylläpito- ja tukipalveluita. Columbus Manufacturing Centre (CMC) on 35 000 neliöjalan kokoinen tila ballististen tuotteiden valmistusta ja jakelua varten. HighCom Armor kohdistaa NIJ-standardien mukaiset tuotteensa sotilas-, poliisi- ja ensivastuujärjestöihin, kun taas HighCom Technology keskittyy Australian puolustus- ja turvallisuusvirastoihin SUAS- ja anturiratkaisujen osalta. Yrityksen tulot syntyvät näiden erikoistuneiden puolustustuotteiden ja palveluiden suoramyynnistä hallituksille ja turvallisuusviranomaisille. CMC tukee molempien liiketoiminta-alueiden tuotantoa ja jakelua varmistamalla huippuluokkaisen ballistisen ja lentotekniikan tehokkaan toimituksen. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu edistyneiden puolustusratkaisujen toimittamiseen sen kahden keskeisen liiketoiminta-alueen kautta. HighCom Armorin tuotteita myydään maailmanlaajuisesti turvallisuuteen keskittyville organisaatioille, ja HighCom Technologyn SUAS-järjestelmät räätälöidään Australian puolustustarpeisiin. Molemmat liiketoiminta-alueet hyödyntävät CMC:tä valmistuksessa; HighCom Armor korostaa NIJ-yhteensopivuutta ja HighCom Technology painottaa paikallista ylläpitopalvelua Australian virastoille. HighCom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HighCom osakkeesta

Yhtiön HighCom Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on −28,81 % vuonna 2026.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä HighCom muuttui arvosta −3,84 % arvoon −28,81 %, mikä edustaa 649,72 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) HighCom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n HighCom alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — HighCom

Kaikki tunnusluvut — HighCom