Spektakularan preokret na WNBA All-Star utakmici 2024: Tim WNBA iznenađujuće trijumfovao

• Tim WNBA iznenađujuće pobedio u All-Star utakmici 2024. godine.
  • Arike Ogunbowale sija sa 34 poena.

Eulerpool News·

Tim WNBA je na ovogodišnjem All-Star-šou doživeo ono što poznavaoci scene već mogu nazvati poznatim scenarijom. Nakon što su 2021. godine igrale u autsajderskoj ulozi, igračice ponovo nisu smatrane favoritkinjama – bilo im je predodređeno zaostajanje od 6,5 poena. Ipak, i ovog puta su iznenadile sve. Iako su na početku prve četvrtine uglavnom bile u zaostatku, Tim WNBA je utakmicu držao napetom. Tek kroz sjajno drugo poluvreme Arike Ogunbowale uspele su da preokrenu situaciju i pobede sa 117:109. MVP All-Star utakmice 2021. godina ostala je bez poena u prvom poluvremenu, ali je nakon pauze zablistala i postigla impresivna 34 poena u poslednjih 20 minuta. Ogunbowale, koja je ponovo proglašena za MVP utakmice, pogodila je šest od svojih deset šuteva u trećoj četvrtini, dodala četiri asistencije i dva ukradena lopte. Tako su igračice preokrenule zaostatak od dva poena na poluvremenu u udobno vođstvo od devet poena. Ali šou se nastavljao: U četvrtoj četvrtini, igračica Dallas Wingsa je postigla još tri trojke, pri čemu je njen poslednji pogodak oborio rekord za najviše poena u jednoj All-Star utakmici, podigavši ga na neverovatna 32 poena. Za poređenje: postigla je više poena u jednom poluvremenu nego što je bilo koja igračica pre nje postigla u celoj utakmici. Međutim, Ogunbowale nije bila jedina koja je blistala. Pet igračica Tima WNBA postiglo je dvocifrene brojke. Nneka Ogwumike postavila je temelj za pobedu postigavši osam od svojih 14 poena u prvoj četvrtini sa uobičajenom efikasnošću. Kelsey Mitchell je impresionirala svojim probojem ka košu i pogodkom u poslednjoj sekundi treće četvrtine, što je nateralo njene suigračice da pojure na teren. Allisha Gray, zvezda večeri, postigla je 16 poena, uključujući deset slobodnih bacanja i pet ukradenih lopti, dok je Tim USA ukupno primio 15 poena zbog izgubljenih lopti. Dodatno, Angel Reese je doprinela pobedi sa još jednim double-double učinkom sa 11 poena i 10 skokova – iako se ovaj učinak na kraju nije zvanično upisao u statistiku.