Spektakularen preobrat na WNBA All-Star tekmi 2024: Ekipa WNBA presenetljivo zmagala

• Arike Ogunbowale blesti s 34 točkami.
  • Ekipa WNBA presenetljivo zmaga na All-Star tekmi 2024.

Eulerpool News·

Ekipa WNBA je na letošnjem All-Star-šovu doživela tisto, kar bi poznavalci scene lahko označili za znan scenarij. Po svoji vlogi avtsajderja leta 2021 so bile igralke ponovno obravnavane kot nefavorizirane – 6,5 točk zaostanka se je zdel neizogiben. A tudi tokrat so presenetile vse. Čeprav so bile na začetku prve četrtine večinoma v zaostanku, je ekipa WNBA ohranjala napeto tekmo. Šele z veličastno drugo polovico Arike Ogunbowale jim je uspelo obrniti igro in zmagati z 117-109. MVP All-Star tekme leta 2021 v prvi polovici ni dosegla točk, po premoru pa je dosegla impresivnih 34 točk v zadnjih 20 minutah. Ogunbowale, ki je bila ponovno okronana za MVP tekme, je v tretji četrtini zadela šest od desetih metov, prispevala štiri podaje in dva ukradena žoga. Tako je ekipa preobrnila dvotočkovni zaostanek ob polčasu v udobno devettočkovno vodstvo. Toda predstava se je nadaljevala: v četrti četrtini je igralka Dallas Wings zadela še tri trojke, pri čemer je njen zadnji zadetek postavil rekord za največ doseženih točk v All-Star tekmi na neverjetnih 32. Za ponazoritev: dosegla je več točk v eni polovici kot katera koli igralka pred njo v celotni tekmi. Vendar pa Ogunbowale ni bila edina, ki je blestela. Pet igralk ekipe WNBA je doseglo dvomestno število točk. Nneka Ogwumike je postavila temelje za zmago, saj je osem od svojih 14 točk dosegla že v prvi četrtini s svojo značilno učinkovito natančnostjo. Kelsey Mitchell je navdušila s svojo vztrajnostjo pri prodiranju proti košu in zadetkom z zvokom sirene v tretji četrtini, kar je spodbudilo njene soigralke, da so pritekle na igrišče. Allisha Gray, zvezda večera, je dosegla 16 točk, vključno z desetimi prostimi meti in petimi ukradenimi žogami, medtem ko je ekipa USA prejela skupno 15 točk zaradi izgubljenih žog. Dodatno je k zmagi prispevala Angel Reese, ki je dosegla še en dvojni dvojček z 11 točkami in 10 skoki, čeprav ta dosežek ni bil vključen v uradne statistike.