Arsenal triumfē Ziemeļlondonas derbijā pret Tottenham Hotspur

• Arsenāls, neskatoties uz personāla problēmām, uzvar ziemeļlondonas derbijā pret Totenhemu.
  • Arsenāls aizsargā vadību un iespaido neskatoties uz zaudējumiem.

Eulerpool News·

Pagājušajā svētdienā decimētajai Arsenal komandai izdevās izcīnīt izšķirošu uzvaru pret Tottenham Hotspur. Pirmo puslaiku iezīmēja intensīvas divcīņas un kopumā septiņas dzeltenās kartītes, kas ir Premjerlīgas rekords pirmajam puslaikam. Gabriel Martinelli bija labākā iespēja Arsenal, tomēr viņam neizdevās pārspēt Tottenham nedrošo vārtsargu Guglielmo Vicario. Otrā puslaika vidū Tottenham tomēr sabruka, un Gabriel neapdraudēts varēja pārmest bumbu no četru metru attāluma, gūstot vārtus un panākot 1:0 Arsenal labā. Neskatoties uz Spurs spiedienu pēc vārtu zaudējuma, Mikela Artetas komanda aizstāvēja savu pārsvaru līdz spēles finālam, nodrošinot trīs svarīgus punktus un trešo uzvaru pēc kārtas pret centrālo pretinieku stadionā. Ņemot vērā gaidāmo spēli pret Manchester City, šī uzvara Arsenal bija ļoti nozīmīga, jo zaudējums būtu palielinājies atstatumu līdz septiņiem punktiem - ievērojama distance cīņā par tabulas virsotni. Īpaši iespaidīga bija komandas noturība, kas spēja atvairīt Tottenham uzbrukumus un, neskatoties uz atslēgas spēlētāju trūkumu vidējā līnijā, parādīt spēcīgu sniegumu. Tottenham savukārt zaudēja spēku pirmā puslaika vidū un vairs nespēja to atgūt. Spurs spēles stils bija bez idejām, ko varēja redzēt arī pie Džeimsa Madison izmisušajām piespēlēm. Traģiski, ka vājā aizsardzība pie standartsituācijām atkal noveda pie zaudējuma, īpaši kļūdas dēļ, ko izdarīja Kristians Romero. Trenera Enža Postekoglua vadībā Tottenham gan uzlabojās, taču pēc šīs spēles komanda ir ieguvusi tikai četrus punktus no pēdējām četrām spēlēm. Zaudējumi pret Newcastle un Arsenal parāda, ka Spurs vēl ir ko uzlabot, ja vēlas sacensties ar vadošajām komandām. Atliek cerēt, ka Postekoglua jaunā komanda mācīsies no šīm sūrajām mācībām. Ziņojumos minēts, ka Madrides Real bija nosūtījis skautu, lai novērtētu Cristian Romero un Viljama Salibas sniegumu. Tomēr, kamēr Saliba darbojās pārliecinoši, Romero atkal demonstrēja vājās puses. Tas varētu beigu beigās būt izdevīgi Tottenham potenciālā pārejas gadījumā ar Madrides Real. Bija skaidrs, ka spēle būs karsta, un Džuriens Timber spēlēja svarīgu lomu. Jau pirmajās minūtēs viņš nonāca konfliktā ar Brenanu Džonsonu, un vēlāk izraisīja masveida kautiņu, kad Kristians Romero viņu un savu komandas biedru Dejanu Kulusevski nogāza pie zemes. Spēle vēlreiz piedāvāja tipisko ziemeļlondonas derbija dramatiku. Arsenāla taktiskā disciplīna tāpat bija iespaidīga. Ar 4-4-2 sistēmu viņiem izdevās neitralizēt Tottenham dinamiskos uzbrukumus un sašaurināt brīvās zonas. Deividam Rājai bija jāiesaistās nopietnāk tikai vienu reizi un viņš saglabāja tīru vārtu kontu trauksmainā otrajā puslaikā. Arsenal tādējādi uzstādīja sportisku izsaukuma zīmi un dodas stiprināti nākamajā spēlē pret Manchester City.