Neuca

Neuca Verokanta

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Neuca (NEU.WA) 7.11.2026 päivämäärällä on 23,93 %. Edellisenä vuonna Efektiivinen verokanta oli 24,42 % — muutos −2,03 % (matalampi).

Verokanta

23,93 %

YoY

−2,03%

Viimeksi päivitetty:

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Neuca on 2025 23,93 % . Efektiivinen verokanta yhtiöstä Neuca oli 2024 24,42 % . Se laskee −2,03% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Neuca Verokanta historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokanta
Päivämäärä
Verokanta
1.1.2018
24,20 PLN
1.1.2019
23,99 PLN
1.1.2020
25,92 PLN
1.1.2021
24,57 PLN
1.1.2022
26,92 PLN
1.1.2023
21,75 PLN
1.1.2024
24,42 PLN
1.1.2025
23,93 PLN
Neuca Verokanta historia
VUOSIVerokantaYoY
23,93 %−2,03%
24,42 %+12,27%
21,75 %−19,19%
26,92 %+9,56%
24,57 %−5,23%
25,92 %+8,08%
23,99 %−0,90%
24,20 %+0,94%
23,98 %+15,75%
20,72 %+27,55%
16,24 %−187,12%
−18,64 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Neuca Osakeanalyysi

Mitä Neuca tekee? NEUCA SA tuottaa tuloja lääkevalmisteiden tukkukaupalla apteekkeihin hyödyntäen laajaa verkostoaan terveydenhuoltomarkkinoilla. Yritys valmistaa myös ja myy omia brändituotteitaan, kuten lääkkeitä, ravintolisiä ja kosmetiikkaa, sekä tarjoaa kliinisiä kokeita, telelääketieteen palveluita ja terveydenhuollon toimittajille räätälöityjä IT-ratkaisuja. Sen verkkokauppapalvelu tukee further terveydenhuoltoalaa mahdollistamalla digitaaliset kaupankäyntitoiminnat lääketieteellisille tuotteille ja palveluille. Pääasiakkaita ovat apteekit, terveydenhuollon laitokset ja kuluttajat, jotka hakevat terveyteen liittyviä tuotteita verkko-kanavien kautta. NEUCA SA:n liiketoimintamalli yhdistää useita tulovirtoja terveyssektorilla keskittyen sekä fyysiseen että digitaaliseen jakeluun. Yrityksen omia brändituotteita, kuten lääkkeitä ja kosmetiikkaa, myydään suoraan loppukäyttäjille ja vähittäiskumppaneille, kun taas sen IT-ratkaisut ja telelääketieteen palvelut kohdistuvat terveydenhuoltojärjestöihin. Kliiniset kokeet edustavat toista keskeistä segmenttiä, joka houkuttelee yhteistyökumppaneiksi tutkimuslaitoksia ja lääkeyhtiöitä. Yrityksen toiminta kattaa tuotannosta jakeluun, varmistaen kattavan lähestymistavan terveydenhuoltomarkkinoiden tarpeisiin. Yrityksen liikevaihtoa ajaa monipuolinen valikoima, mukaan lukien lääkkeiden jakelu, brändituotteiden myynti ja erikoispalvelut kuten telelääketiede ja kliiniset kokeet. Apteekit ovat edelleen ydinasiakassegmentti sen tukkutoiminnalle, kun taas verkkokauppa ja IT-ratkaisut palvelevat laajempaa yleisöä terveydenhuollon toimittajille ja kuluttajille. NEUCA SA:n strateginen asema terveydenhuoltomarkkinoilla mahdollistaa sen hyödyntävän useita kasvualoja ilman riippuvuutta yksittäisestä tulovirrasta. Neuca on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Neuca osakkeesta

Yhtiön Neuca Efektiivinen verokanta on 23,93 % vuonna 2025.

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Neuca muuttui arvosta 24,42 % arvoon 23,93 %, mikä edustaa −2,03 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Efektiivinen verokanta Neuca:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Efektiivinen verokanta mittaa todellista prosenttiosuutta verotettavista tuloista, joka maksetaan veroina. Se heijastaa yrityksen verojen tehokkuutta ja suunnittelua.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Efektiivinen verokanta:n Neuca alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Efektiivinen verokanta:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Efektiivinen verokanta:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Neuca

Kaikki tunnusluvut — Neuca