Neuca

Neuca Velat

Velat yhtiöstä Neuca (NEU.WA) 6.11.2026 päivämäärällä on 5,06 Mrd. PLN. Edellisenä vuonna Velat oli 4,10 Mrd. PLN — muutos 23,58 % (korkeampi).

Velat

5,06 Mrd.PLN

YoY

23,58%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Neuca:n velat olivat 5,06 Mrd. PLN, mikä on 23,58% ero verrattuna 4,10 Mrd. PLN velkoihin edellisenä vuonna.

Neuca Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
2,46 Mrd. PLN
1.1.2019
2,77 Mrd. PLN
1.1.2020
2,83 Mrd. PLN
1.1.2021
3,23 Mrd. PLN
1.1.2022
3,91 Mrd. PLN
1.1.2023
4,12 Mrd. PLN
1.1.2024
4,10 Mrd. PLN
1.1.2025
5,06 Mrd. PLN
Neuca Velat historia
VUOSIVelatYoY
5,06 Mrd.PLN+23,58%
4,10 Mrd.PLN−0,48%
4,12 Mrd.PLN+5,35%
3,91 Mrd.PLN+20,95%
3,23 Mrd.PLN+14,23%
2,83 Mrd.PLN+2,30%
2,77 Mrd.PLN+12,38%
2,46 Mrd.PLN+8,97%
2,26 Mrd.PLN+7,34%
2,10 Mrd.PLN−2,29%
2,15 Mrd.PLN+2,43%
2,10 Mrd.PLN—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Neuca Osakeanalyysi

Mitä Neuca tekee? NEUCA SA tuottaa tuloja lääkevalmisteiden tukkukaupalla apteekkeihin hyödyntäen laajaa verkostoaan terveydenhuoltomarkkinoilla. Yritys valmistaa myös ja myy omia brändituotteitaan, kuten lääkkeitä, ravintolisiä ja kosmetiikkaa, sekä tarjoaa kliinisiä kokeita, telelääketieteen palveluita ja terveydenhuollon toimittajille räätälöityjä IT-ratkaisuja. Sen verkkokauppapalvelu tukee further terveydenhuoltoalaa mahdollistamalla digitaaliset kaupankäyntitoiminnat lääketieteellisille tuotteille ja palveluille. Pääasiakkaita ovat apteekit, terveydenhuollon laitokset ja kuluttajat, jotka hakevat terveyteen liittyviä tuotteita verkko-kanavien kautta. NEUCA SA:n liiketoimintamalli yhdistää useita tulovirtoja terveyssektorilla keskittyen sekä fyysiseen että digitaaliseen jakeluun. Yrityksen omia brändituotteita, kuten lääkkeitä ja kosmetiikkaa, myydään suoraan loppukäyttäjille ja vähittäiskumppaneille, kun taas sen IT-ratkaisut ja telelääketieteen palvelut kohdistuvat terveydenhuoltojärjestöihin. Kliiniset kokeet edustavat toista keskeistä segmenttiä, joka houkuttelee yhteistyökumppaneiksi tutkimuslaitoksia ja lääkeyhtiöitä. Yrityksen toiminta kattaa tuotannosta jakeluun, varmistaen kattavan lähestymistavan terveydenhuoltomarkkinoiden tarpeisiin. Yrityksen liikevaihtoa ajaa monipuolinen valikoima, mukaan lukien lääkkeiden jakelu, brändituotteiden myynti ja erikoispalvelut kuten telelääketiede ja kliiniset kokeet. Apteekit ovat edelleen ydinasiakassegmentti sen tukkutoiminnalle, kun taas verkkokauppa ja IT-ratkaisut palvelevat laajempaa yleisöä terveydenhuollon toimittajille ja kuluttajille. NEUCA SA:n strateginen asema terveydenhuoltomarkkinoilla mahdollistaa sen hyödyntävän useita kasvualoja ilman riippuvuutta yksittäisestä tulovirrasta. Neuca on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Neuca:n velvoitteiden arviointi

Neuca:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Neuca:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Neuca:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Neuca:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Neuca:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Neuca osakkeesta

Yhtiön Neuca Velat on 5,06 Mrd. PLN vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Neuca muuttui arvosta 4,10 Mrd. PLN arvoon 5,06 Mrd. PLN, mikä edustaa 23,58 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Neuca:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n PLN on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Neuca historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Neuca

Kaikki tunnusluvut — Neuca