Neuca

Neuca Velan kasvu

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Neuca (NEU.WA) 6.11.2026 päivämäärällä on 90,23 %. Edellisenä vuonna Velan vuosittainen kasvu oli −32,39 % — muutos −378,61 % (korkeampi).

Velan kasvu

90,23 %

YoY

−378,61%

Viimeksi päivitetty:

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Neuca on 2025 90,23 % . Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Neuca oli 2024 −32,39 % . Se laskee −378,61% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Neuca Velan kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velan kasvu
Päivämäärä
Velan kasvu
1.1.2018
147,48 PLN
1.1.2019
105,02 PLN
1.1.2020
−61,49 PLN
1.1.2021
0,96 PLN
1.1.2022
114,10 PLN
1.1.2023
75,47 PLN
1.1.2024
−32,39 PLN
1.1.2025
90,23 PLN
Neuca Velan kasvu historia
VUOSIVelan kasvuYoY
90,23 %−378,61%
−32,39 %−142,91%
75,47 %−33,85%
114,10 %+11 836,68%
0,96 %−101,55%
−61,49 %−158,55%
105,02 %−28,79%
147,48 %−443,15%
−42,98 %+178,04%
−15,46 %+11,49%
−13,86 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Neuca Osakeanalyysi

Mitä Neuca tekee? NEUCA SA tuottaa tuloja lääkevalmisteiden tukkukaupalla apteekkeihin hyödyntäen laajaa verkostoaan terveydenhuoltomarkkinoilla. Yritys valmistaa myös ja myy omia brändituotteitaan, kuten lääkkeitä, ravintolisiä ja kosmetiikkaa, sekä tarjoaa kliinisiä kokeita, telelääketieteen palveluita ja terveydenhuollon toimittajille räätälöityjä IT-ratkaisuja. Sen verkkokauppapalvelu tukee further terveydenhuoltoalaa mahdollistamalla digitaaliset kaupankäyntitoiminnat lääketieteellisille tuotteille ja palveluille. Pääasiakkaita ovat apteekit, terveydenhuollon laitokset ja kuluttajat, jotka hakevat terveyteen liittyviä tuotteita verkko-kanavien kautta. NEUCA SA:n liiketoimintamalli yhdistää useita tulovirtoja terveyssektorilla keskittyen sekä fyysiseen että digitaaliseen jakeluun. Yrityksen omia brändituotteita, kuten lääkkeitä ja kosmetiikkaa, myydään suoraan loppukäyttäjille ja vähittäiskumppaneille, kun taas sen IT-ratkaisut ja telelääketieteen palvelut kohdistuvat terveydenhuoltojärjestöihin. Kliiniset kokeet edustavat toista keskeistä segmenttiä, joka houkuttelee yhteistyökumppaneiksi tutkimuslaitoksia ja lääkeyhtiöitä. Yrityksen toiminta kattaa tuotannosta jakeluun, varmistaen kattavan lähestymistavan terveydenhuoltomarkkinoiden tarpeisiin. Yrityksen liikevaihtoa ajaa monipuolinen valikoima, mukaan lukien lääkkeiden jakelu, brändituotteiden myynti ja erikoispalvelut kuten telelääketiede ja kliiniset kokeet. Apteekit ovat edelleen ydinasiakassegmentti sen tukkutoiminnalle, kun taas verkkokauppa ja IT-ratkaisut palvelevat laajempaa yleisöä terveydenhuollon toimittajille ja kuluttajille. NEUCA SA:n strateginen asema terveydenhuoltomarkkinoilla mahdollistaa sen hyödyntävän useita kasvualoja ilman riippuvuutta yksittäisestä tulovirrasta. Neuca on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Neuca osakkeesta

Yhtiön Neuca Velan vuosittainen kasvu on 90,23 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Velan vuosittainen kasvu Neuca:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velan kasvu mittaa kokonaisvelan prosentuaalista muutosta. Nouseva velan kasvu pitäisi verrata tuottojen ja tulosten kasvuun kestävyyden arvioimiseksi.

Arvioidakseen Velan vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Velan vuosittainen kasvu:lle.

Velan vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velan vuosittainen kasvu:n Neuca historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Neuca

Kaikki tunnusluvut — Neuca