Neuca

Neuca Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä Neuca (NEU.WA) 6.11.2026 päivämäärällä on 1,56 Mrd. PLN. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 1,44 Mrd. PLN — muutos 8,18 % (korkeampi).

Bruttotulos

1,56 Mrd.PLN

YoY

8,18%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä Neuca on 2025 1,56 Mrd. PLN. Bruttotulos yhtiöstä Neuca oli 2024 1,44 Mrd. PLN. Se laskee 8,18% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Neuca Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2018
784,40 M PLN
1.1.2019
835,02 M PLN
1.1.2020
981,21 M PLN
1.1.2021
1,02 Mrd. PLN
1.1.2022
1,24 Mrd. PLN
1.1.2023
1,31 Mrd. PLN
1.1.2024
1,44 Mrd. PLN
1.1.2025
1,56 Mrd. PLN
Neuca Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
1,56 Mrd.PLN+8,18%
1,44 Mrd.PLN+10,18%
1,31 Mrd.PLN+5,17%
1,24 Mrd.PLN+21,55%
1,02 Mrd.PLN+4,23%
981,21 MPLN+17,51%
835,02 MPLN+6,45%
784,40 MPLN+6,12%
739,19 MPLN+3,50%
714,18 MPLN+5,49%
677,03 MPLN+15,61%
585,61 MPLN+6,12%
551,86 MPLN−2,50%
566,01 MPLN+3,79%
545,34 MPLN+5,89%
515,02 MPLN+17,98%
436,54 MPLN+44,72%
301,64 MPLN+47,29%
204,80 MPLN+69,70%
120,68 MPLN—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Neuca Liikevaihto

Neuca osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2024
12,61 Mrd. PLN
274,72 M PLN
154,24 M PLN
1.1.2025
13,64 Mrd. PLN
233,57 M PLN
155,58 M PLN
1.1.2026 (e)
14,58 Mrd. PLN
365,64 M PLN
209,38 M PLN
1.1.2027 (e)
15,42 Mrd. PLN
407,59 M PLN
249,09 M PLN
1.1.2028 (e)
16,14 Mrd. PLN
453,20 M PLN
284,59 M PLN
1.1.2029 (e)
16,91 Mrd. PLN
580,44 M PLN
366,90 M PLN
1.1.2030 (e)
17,11 Mrd. PLN
428,35 M PLN
299,14 M PLN
1.1.2031 (e)
17,81 Mrd. PLN
0,00 PLN
325,71 M PLN

Neuca Katteprosentit

Neuca osakkeen marginaalit

Neuca Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Neuca osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Neuca liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2024
11,42 %
2,18 %
1,22 %
1.1.2025
11,42 %
1,71 %
1,14 %
1.1.2026 (e)
11,42 %
2,51 %
1,44 %
1.1.2027 (e)
11,42 %
2,64 %
1,61 %
1.1.2028 (e)
11,42 %
2,81 %
1,76 %
1.1.2029 (e)
11,42 %
3,43 %
2,17 %
1.1.2030 (e)
11,42 %
2,50 %
1,75 %
1.1.2031 (e)
11,42 %
0,00 %
1,83 %

Neuca Osakeanalyysi

Mitä Neuca tekee? NEUCA SA tuottaa tuloja lääkevalmisteiden tukkukaupalla apteekkeihin hyödyntäen laajaa verkostoaan terveydenhuoltomarkkinoilla. Yritys valmistaa myös ja myy omia brändituotteitaan, kuten lääkkeitä, ravintolisiä ja kosmetiikkaa, sekä tarjoaa kliinisiä kokeita, telelääketieteen palveluita ja terveydenhuollon toimittajille räätälöityjä IT-ratkaisuja. Sen verkkokauppapalvelu tukee further terveydenhuoltoalaa mahdollistamalla digitaaliset kaupankäyntitoiminnat lääketieteellisille tuotteille ja palveluille. Pääasiakkaita ovat apteekit, terveydenhuollon laitokset ja kuluttajat, jotka hakevat terveyteen liittyviä tuotteita verkko-kanavien kautta. NEUCA SA:n liiketoimintamalli yhdistää useita tulovirtoja terveyssektorilla keskittyen sekä fyysiseen että digitaaliseen jakeluun. Yrityksen omia brändituotteita, kuten lääkkeitä ja kosmetiikkaa, myydään suoraan loppukäyttäjille ja vähittäiskumppaneille, kun taas sen IT-ratkaisut ja telelääketieteen palvelut kohdistuvat terveydenhuoltojärjestöihin. Kliiniset kokeet edustavat toista keskeistä segmenttiä, joka houkuttelee yhteistyökumppaneiksi tutkimuslaitoksia ja lääkeyhtiöitä. Yrityksen toiminta kattaa tuotannosta jakeluun, varmistaen kattavan lähestymistavan terveydenhuoltomarkkinoiden tarpeisiin. Yrityksen liikevaihtoa ajaa monipuolinen valikoima, mukaan lukien lääkkeiden jakelu, brändituotteiden myynti ja erikoispalvelut kuten telelääketiede ja kliiniset kokeet. Apteekit ovat edelleen ydinasiakassegmentti sen tukkutoiminnalle, kun taas verkkokauppa ja IT-ratkaisut palvelevat laajempaa yleisöä terveydenhuollon toimittajille ja kuluttajille. NEUCA SA:n strateginen asema terveydenhuoltomarkkinoilla mahdollistaa sen hyödyntävän useita kasvualoja ilman riippuvuutta yksittäisestä tulovirrasta. Neuca on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Neuca osakkeesta

Yhtiön Neuca Bruttotulos on 1,56 Mrd. PLN vuonna 2025.

Bruttotulos yhtiöstä Neuca muuttui arvosta 1,44 Mrd. PLN arvoon 1,56 Mrd. PLN, mikä edustaa 8,18 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos Neuca:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n PLN on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n Neuca historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Neuca

Kaikki tunnusluvut — Neuca