Inzone Group Co

Inzone Group Co Varaston kiertonopeus

Varaston kiertosuhde yhtiöstä Inzone Group Co (600858.SS) 7.11.2026 päivämäärällä on 5,67. Edellisenä vuonna Varaston kiertosuhde oli 4,17 — muutos 35,95 % (korkeampi).

Varaston kiertonopeus

5,67

YoY

35,95%

Viimeksi päivitetty:

Varaston kiertosuhde yhtiöstä Inzone Group Co on 2025 5,67 . Varaston kiertosuhde yhtiöstä Inzone Group Co oli 2024 4,17 . Se laskee 35,95% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Inzone Group Co Varaston kiertonopeus historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Varaston kiertonopeus
Päivämäärä
Varaston kiertonopeus
1.1.2018
10,74 CNY
1.1.2019
11,63 CNY
1.1.2020
4,56 CNY
1.1.2021
4,19 CNY
1.1.2022
3,86 CNY
1.1.2023
4,58 CNY
1.1.2024
4,17 CNY
1.1.2025
5,67 CNY
Inzone Group Co Varaston kiertonopeus historia
VUOSIVaraston kiertonopeusYoY
5,67+35,95%
4,17−8,86%
4,58+18,60%
3,86−7,88%
4,19−8,07%
4,56−60,82%
11,63+8,26%
10,74+66,32%
6,46+1,04%
6,39−10,63%
7,15+60,84%
4,45—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Inzone Group Co Osakeanalyysi

Mitä Inzone Group Co tekee? INZONE Group Co., Ltd. saa tulonsa vähittäiskauppaoperaatioistaan, jotka toimivat tavarataloissa, yleismarkkinoissa ja ostoskeskuksissa Shandongin maakunnan 13 kaupungissa sekä Hebein maakunnan kolmessa kaupungissa. Yritys palvelee paikallisia kuluttajia keskittyen tavaroiden vähittäismyyntiin ja toimii omalla brändillään ilman ulkoisia brändiyhteistyösuhteita. Kiinteistökehitystoimintansa kautta, jota hoitavat tytäryhtiöt Qingdao Silver Plaza Investment Development Co., Ltd. ja Shandong Silver Plaza Property Co., Ltd., yritys monipuolistaa tulovirtojaan. INZONE Groupin vähittäistuotteiden ensisijaisia ostajia ovat Shandongin ja Hebein maakuntien asukkaat, jotka hankkivat päivittäistavaroita yrityksen tavarataloista ja supermarketeista. Yrityksen kiinteistötytäryhtiö kehittää kiinteistöjä Qingdaossa ja Shandongissa kohdentaen toimintansa alueen kaupallisiin ja asuinrakennuksiin. INZONE:n liiketoimintamalli yhdistää fyysisen vähittäiskaupan ja kiinteistökehityksen tehokkaaseen alueelliseen markkinointiin. INZONE Groupin tulovirrat koostuvat vähittäisliikkeiden myynnistä ja tytäryhtiöidensä kehittämien kiinteistöprojektien tuotoista. Yrityksen vähittäisverkosto kattaa useita sijainteja Shandongissa ja Hebeissä, kun taas kiinteistökehitystoiminta keskittyy Qingdaoon ja Shandongiin, luoden paikallisen lähestymistavan, joka vastaa alueellisten kuluttajien ja markkinoiden kysyntää. Inzone Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Inzone Group Co osakkeesta

Yhtiön Inzone Group Co Varaston kiertosuhde on 5,67 vuonna 2025.

Varaston kiertosuhde yhtiöstä Inzone Group Co muuttui arvosta 4,17 arvoon 5,67, mikä edustaa 35,95 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Varaston kiertosuhde Inzone Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Varaston kiertosuhde mittaa, kuinka monta kertaa varasto myydään ja korvataan ajanjaksossa. Korkeampi kierto osoittaa tehokasta varastonhallintaa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Varaston kiertosuhde:n Inzone Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Varaston kiertosuhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Varaston kiertosuhde:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Inzone Group Co

Kaikki tunnusluvut — Inzone Group Co