Inzone Group Co

Inzone Group Co Liikevaihto

Liikevaihto yhtiöstä Inzone Group Co (600858.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 5,22 Mrd. CNY. Edellisenä vuonna Liikevaihto oli 5,42 Mrd. CNY — muutos −3,68 % (matalampi).

Liikevaihto

5,22 Mrd.CNY

YoY

−3,68%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Inzone Group Co saavutti liikevaihdon 5,22 Mrd. CNY, mikä on −3,68% ero verrattuna edellisen vuoden liikevaihtoon 5,42 Mrd. CNY.

Viimeisten 19 vuoden aikana Inzone Group Con liikevaihto kasvoi 4,9 % vuodessa ja ylsi 5,22 Mrd. CNY:een.

Inzone Group Co Liikevaihto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
Päivämäärä
Liikevaihto
1.1.2019
12,26 Mrd. CNY
1.1.2020
5,41 Mrd. CNY
1.1.2021
5,67 Mrd. CNY
1.1.2022
5,38 Mrd. CNY
1.1.2023
5,54 Mrd. CNY
1.1.2024
5,42 Mrd. CNY
1.1.2025
5,22 Mrd. CNY
1.1.2026 (e)
5,76 Mrd. CNY
Inzone Group Co Liikevaihto historia
VUOSILiikevaihtoYoY
est5,76 Mrd.CNY+10,38%
5,22 Mrd.CNY−3,68%
5,42 Mrd.CNY−2,17%
5,54 Mrd.CNY+2,97%
5,38 Mrd.CNY−5,14%
5,67 Mrd.CNY+4,80%
5,41 Mrd.CNY−55,87%
12,26 Mrd.CNY−7,39%
13,24 Mrd.CNY+1,81%
13,01 Mrd.CNY+1,25%
12,85 Mrd.CNY−11,97%
14,59 Mrd.CNY+5,60%
13,82 Mrd.CNY−2,81%
14,22 Mrd.CNY+5,04%
13,54 Mrd.CNY+24,10%
10,91 Mrd.CNY+24,02%
8,79 Mrd.CNY+67,75%
5,24 Mrd.CNY+24,99%
4,19 Mrd.CNY+36,42%
3,07 Mrd.CNY+46,63%
2,10 Mrd.CNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Inzone Group Co Liikevaihto

Inzone Group Co osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2019
12,26 Mrd. CNY
152,14 M CNY
52,81 M CNY
1.1.2020
5,41 Mrd. CNY
−74,25 M CNY
−386,02 M CNY
1.1.2021
5,67 Mrd. CNY
123,88 M CNY
36,20 M CNY
1.1.2022
5,38 Mrd. CNY
47,20 M CNY
−10,95 M CNY
1.1.2023
5,54 Mrd. CNY
599,53 M CNY
216,64 M CNY
1.1.2024
5,42 Mrd. CNY
155,53 M CNY
67,65 M CNY
1.1.2025
5,22 Mrd. CNY
387,48 M CNY
59,25 M CNY
1.1.2026 (e)
5,76 Mrd. CNY
446,41 M CNY
114,40 M CNY

Inzone Group Co Katteprosentit

Inzone Group Co osakkeen marginaalit

Inzone Group Co Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Inzone Group Co osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Inzone Group Co liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2019
20,59 %
1,24 %
0,43 %
1.1.2020
35,18 %
−1,37 %
−7,13 %
1.1.2021
40,50 %
2,18 %
0,64 %
1.1.2022
40,44 %
0,88 %
−0,20 %
1.1.2023
41,48 %
10,82 %
3,91 %
1.1.2024
41,87 %
2,87 %
1,25 %
1.1.2025
30,73 %
7,42 %
1,14 %
1.1.2026 (e)
30,73 %
7,75 %
1,99 %

Inzone Group Co Osakeanalyysi

Mitä Inzone Group Co tekee? INZONE Group Co., Ltd. saa tulonsa vähittäiskauppaoperaatioistaan, jotka toimivat tavarataloissa, yleismarkkinoissa ja ostoskeskuksissa Shandongin maakunnan 13 kaupungissa sekä Hebein maakunnan kolmessa kaupungissa. Yritys palvelee paikallisia kuluttajia keskittyen tavaroiden vähittäismyyntiin ja toimii omalla brändillään ilman ulkoisia brändiyhteistyösuhteita. Kiinteistökehitystoimintansa kautta, jota hoitavat tytäryhtiöt Qingdao Silver Plaza Investment Development Co., Ltd. ja Shandong Silver Plaza Property Co., Ltd., yritys monipuolistaa tulovirtojaan. INZONE Groupin vähittäistuotteiden ensisijaisia ostajia ovat Shandongin ja Hebein maakuntien asukkaat, jotka hankkivat päivittäistavaroita yrityksen tavarataloista ja supermarketeista. Yrityksen kiinteistötytäryhtiö kehittää kiinteistöjä Qingdaossa ja Shandongissa kohdentaen toimintansa alueen kaupallisiin ja asuinrakennuksiin. INZONE:n liiketoimintamalli yhdistää fyysisen vähittäiskaupan ja kiinteistökehityksen tehokkaaseen alueelliseen markkinointiin. INZONE Groupin tulovirrat koostuvat vähittäisliikkeiden myynnistä ja tytäryhtiöidensä kehittämien kiinteistöprojektien tuotoista. Yrityksen vähittäisverkosto kattaa useita sijainteja Shandongissa ja Hebeissä, kun taas kiinteistökehitystoiminta keskittyy Qingdaoon ja Shandongiin, luoden paikallisen lähestymistavan, joka vastaa alueellisten kuluttajien ja markkinoiden kysyntää. Inzone Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Liikevaihto yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Inzone Group Co:n liikevaihdosta

Inzone Group Co myyntiluvut koostuvat kokonaisliikevaihdosta, joka on saatu tietyllä ajanjaksolla tavaroita myymällä tai palveluita tarjoamalla. Nämä luvut ovat suora heijastus yrityksen kyvystä muuntaa tuotteensa tai palvelunsa liikevaihdoksi ja osoittavat kysyntää ja markkinapresenssiä.

Vuosi-vuodelta vertailu

Analysoidessa Inzone Group Co vuosittaisia myyntilukuja voidaan saada käsitys yrityksen kasvusta ja vakauden. Myyntilukujen nousu viittaa kasvavaan kysyntään sen tarjouksille, tehokkaaseen markkinointiin tai laajentumiseen uusille markkinoille. Lasku voi kuitenkin viitata markkinoiden kyllästymiseen, lisääntyneen kilpailun tai vähemmän tehokkaiden strategioiden olemassaoloon.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat tutkivat usein Inzone Group Co myyntidataa arvioidakseen yrityksen taloudellista terveyttä ja kasvunäkymiä. Jatkuva myynnin kasvu voi olla lupaava indikaattori yrityksen kannattavuudelle ja potentiaaliselle pääoman tuotolle, mikä vaikuttaa osakekursseihin ja sijoittajien luottamukseen.

Myyntivaihteluiden tulkinta

Inzone Group Co:n myyntilukujen kasvu viittaa markkinoiden kasvuun, innovaatioihin tai tehokkaaseen markkinointiin ja johtaa usein osakekurssien nousuun. Lasku taas voi viitata haasteisiin, jotka vaativat strategisia muutoksia, jotta voidaan lisätä markkinaosuutta ja kannattavuutta.

Usein kysytyt kysymykset Inzone Group Co osakkeesta

Yhtiön Inzone Group Co Liikevaihto on 5,22 Mrd. CNY vuonna 2025.

Liikevaihto yhtiöstä Inzone Group Co muuttui arvosta 5,42 Mrd. CNY arvoon 5,22 Mrd. CNY, mikä edustaa −3,68 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liikevaihto Inzone Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Liikevaihto on kaikkien tietyn ajanjakson aikana myytyjen tuotteiden kokonaisarvo. Jokaisen tuotteen kohdalla kerrotaan siis myytyjen tuotteiden lukumäärä myyntihinnalla. Liikevaihdosta ei ole vähennetty kuluja (materiaali-, henkilöstökulut jne.), kun taas nettotuottoon on vähennetty vain myyntiin liittyvät tuottojen vähennykset (alennukset jne.).

Liikevaihto:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Liikevaihto:n Inzone Group Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Liikevaihto osakkeen arvioimisessa

Liikevaihto on tärkeä rahoitusmitta, jota käytetään osakkeiden arvostuksessa. Se on mittari yrityksen taloudellisesta toiminnasta ja voi toimia indikaattorina yrityksen menestyksestä. Liikevaihtoa pidetään yhtenä tärkeimmistä tekijöistä osakkeiden arvostuksessa. Lisäksi liikevaihtoa voidaan käyttää myös muiden rahoitusmuuttujien, kuten osakekohtaisen voiton ja hinta-tulossuhteen, laskemiseen.

Liikevaihdon historia ja hyödyntäminen

Liikevaihtoa on pitkään pidetty yhtenä tärkeimmistä rahoitusindikaattoreista. Sitä käytettiin 1800-luvulla yhtenä ensimmäisistä rahoitusindikaattoreista yrityksen taloudellisen toiminnan mittaamiseen. Siitä lähtien liikevaihtoa on säännöllisesti käytetty yritysten arvioimiseen.

Liikevaihto lasketaan yleensä prosentteina yrityksen omasta pääomasta. Sitä voidaan myös käyttää yrityksen kokonaiskannattavuuden määrittämiseen. Liikevaihtoon voidaan käyttää monenlaisesti erilaisia mittareita yrityksen taloudellisen toiminnan mittaamiseen, kuten bruttoliikevaihto, nettoliikevaihto ja kansainvälisestä liiketoiminnasta saatava liikevaihto.

Liikevaihtoa voidaan myös käyttää osakkeiden arvostamiseen. Esimerkiksi yrityksen liikevaihto voidaan käyttää yrityksen menestyksen arvioimiseen. Jos yrityksen liikevaihto on korkea, se tarkoittaa, että se on kannattava yritys, koska sen tuotteille tai palveluille on korkea kysyntä.

Liikevaihdon laskeminen ja soveltaminen

Yrityksen liikevaihdon laskemiseksi yrityksen tulot on vähennettävä sen kuluista. Tulot voivat tulla monista lähteistä, kuten myynnistä, lisenssimaksuista, palveluista jne. Kulut voivat sisältää tuotanto-, hankinta-, varastointiskuluja sekä myynti- ja hallintokuluista aiheutuvia kuluja.

Liikevaihtoa voidaan sitten käyttää erilaisten rahoitussuhteiden laskemiseen. Esimerkiksi liikevaihtoa voidaan käyttää yrityksen hinta-tulossuhteen (P/E-suhde) laskemiseen. Tämä on mittari yrityksen kannattavuudesta, joka lasketaan ottamalla osakekurssin ja osakekohtaisen voiton suhde.

Liikevaihtoa voidaan myös käyttää yrityksen osakekohtaisen voiton (EPS) laskemiseen. Tämä on mittari yrityksen voitosta osakkeen kohden. EPS lasketaan jakamalla voitto liikkeeseen laskujen osakkeiden lukumäärällä.

Liikevaihdon käyttö sijoittajien toimesta

Sijoittajat käyttävät liikevaihtoa osakkeiden arvioimiseen, koska liikevaihto on indikaattori yrityksen menestyksestä. Esimerkiksi sijoittaja voi verrata yrityksen liikevaihtoa nähdäkseen, kuinka menestynyt se on. Sijoittaja voi myös käyttää yrityksen liikevaihtoa hinta-tulossuhteensa ja osakekohtaisen voittonsa laskemiseen.

Esimerkki: Sijoittaja katsoo yritystä, jonka liikevaihto on 25 miljoonaa euroa. Hän vertaa tätä liikevaihtoa kilpailijaan, jonka liikevaihto on 35 miljoonaa euroa. Sijoittaja voi sitten nähdä, että yritys, jonka liikevaihto on 25 miljoonaa euroa, on vähemmän menestynyt kuin yritys, jonka liikevaihto on 35 miljoonaa euroa.

Liikevaihdon edut ja haitat.

Liikevaihto on erittäin hyödyllinen työkalu osakkeiden arvostuksessa, koska se mittaa yrityksen taloudellista toimintaa. Liikevaihtoa voidaan myös käyttää muiden rahoitussuhteiden, kuten hinta-tulossuhteen ja osakekohtaisen voiton, laskemiseen.

Haittapuoli on kuitenkin se, että pelkästään liikevaihto ei ole merkityksellinen indikaattori yrityksen menestyksestä. On tärkeää tarkastella liikevaihtoa muihin rahoitusmittareihin, kuten osakekohtaiseen voittoon ja hinta-tulossuhteeseen, verrattuna saadakseen täydellisen kuvan yrityksestä.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Inzone Group Co

Kaikki tunnusluvut — Inzone Group Co