Inzone Group Co

Inzone Group Co EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Inzone Group Co (600858.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 3,55 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 1,46 % — muutos 143,77 % (korkeampi).

EBIT/Varat

3,55 %

YoY

143,77%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Inzone Group Co on 2025 3,55 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Inzone Group Co oli 2024 1,46 % . Se laskee 143,77% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Inzone Group Co EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
1,30 CNY
1.1.2019
1,39 CNY
1.1.2020
−0,72 CNY
1.1.2021
1,04 CNY
1.1.2022
0,42 CNY
1.1.2023
5,41 CNY
1.1.2024
1,46 CNY
1.1.2025
3,55 CNY
Inzone Group Co EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
3,55 %+143,77%
1,46 %−73,06%
5,41 %+1 191,49%
0,42 %−59,73%
1,04 %−244,66%
−0,72 %−151,83%
1,39 %+6,37%
1,30 %−59,78%
3,24 %+391,46%
0,66 %−71,93%
2,35 %−11,82%
2,67 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Inzone Group Co Osakeanalyysi

Mitä Inzone Group Co tekee? INZONE Group Co., Ltd. saa tulonsa vähittäiskauppaoperaatioistaan, jotka toimivat tavarataloissa, yleismarkkinoissa ja ostoskeskuksissa Shandongin maakunnan 13 kaupungissa sekä Hebein maakunnan kolmessa kaupungissa. Yritys palvelee paikallisia kuluttajia keskittyen tavaroiden vähittäismyyntiin ja toimii omalla brändillään ilman ulkoisia brändiyhteistyösuhteita. Kiinteistökehitystoimintansa kautta, jota hoitavat tytäryhtiöt Qingdao Silver Plaza Investment Development Co., Ltd. ja Shandong Silver Plaza Property Co., Ltd., yritys monipuolistaa tulovirtojaan. INZONE Groupin vähittäistuotteiden ensisijaisia ostajia ovat Shandongin ja Hebein maakuntien asukkaat, jotka hankkivat päivittäistavaroita yrityksen tavarataloista ja supermarketeista. Yrityksen kiinteistötytäryhtiö kehittää kiinteistöjä Qingdaossa ja Shandongissa kohdentaen toimintansa alueen kaupallisiin ja asuinrakennuksiin. INZONE:n liiketoimintamalli yhdistää fyysisen vähittäiskaupan ja kiinteistökehityksen tehokkaaseen alueelliseen markkinointiin. INZONE Groupin tulovirrat koostuvat vähittäisliikkeiden myynnistä ja tytäryhtiöidensä kehittämien kiinteistöprojektien tuotoista. Yrityksen vähittäisverkosto kattaa useita sijainteja Shandongissa ja Hebeissä, kun taas kiinteistökehitystoiminta keskittyy Qingdaoon ja Shandongiin, luoden paikallisen lähestymistavan, joka vastaa alueellisten kuluttajien ja markkinoiden kysyntää. Inzone Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Inzone Group Co osakkeesta

Yhtiön Inzone Group Co Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 3,55 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Inzone Group Co muuttui arvosta 1,46 % arvoon 3,55 %, mikä edustaa 143,77 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) Inzone Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n Inzone Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Inzone Group Co

Kaikki tunnusluvut — Inzone Group Co