Inzone Group Co

Inzone Group Co EBITDA-marginaali

EBITDA-kate yhtiöstä Inzone Group Co (600858.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 7,42 %. Edellisenä vuonna EBITDA-kate oli 11,39 % — muutos −34,83 % (matalampi).

EBITDA-marginaali

7,42 %

YoY

−34,83%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA-kate yhtiöstä Inzone Group Co on 2025 7,42 % . EBITDA-kate yhtiöstä Inzone Group Co oli 2024 11,39 % . Se laskee −34,83% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Inzone Group Co EBITDA-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA-marginaali
Päivämäärä
EBITDA-marginaali
1.1.2018
3,14 CNY
1.1.2019
3,30 CNY
1.1.2020
3,10 CNY
1.1.2021
10,19 CNY
1.1.2022
8,72 CNY
1.1.2023
19,10 CNY
1.1.2024
11,39 CNY
1.1.2025
7,42 CNY
Inzone Group Co EBITDA-marginaali historia
VUOSIEBITDA-marginaaliYoY
7,42 %−34,83%
11,39 %−40,37%
19,10 %+119,19%
8,72 %−14,43%
10,19 %+228,57%
3,10 %−5,95%
3,30 %+5,10%
3,14 %−37,39%
5,01 %+74,73%
2,87 %−22,61%
3,70 %−15,60%
4,39 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Inzone Group Co Osakeanalyysi

Mitä Inzone Group Co tekee? INZONE Group Co., Ltd. saa tulonsa vähittäiskauppaoperaatioistaan, jotka toimivat tavarataloissa, yleismarkkinoissa ja ostoskeskuksissa Shandongin maakunnan 13 kaupungissa sekä Hebein maakunnan kolmessa kaupungissa. Yritys palvelee paikallisia kuluttajia keskittyen tavaroiden vähittäismyyntiin ja toimii omalla brändillään ilman ulkoisia brändiyhteistyösuhteita. Kiinteistökehitystoimintansa kautta, jota hoitavat tytäryhtiöt Qingdao Silver Plaza Investment Development Co., Ltd. ja Shandong Silver Plaza Property Co., Ltd., yritys monipuolistaa tulovirtojaan. INZONE Groupin vähittäistuotteiden ensisijaisia ostajia ovat Shandongin ja Hebein maakuntien asukkaat, jotka hankkivat päivittäistavaroita yrityksen tavarataloista ja supermarketeista. Yrityksen kiinteistötytäryhtiö kehittää kiinteistöjä Qingdaossa ja Shandongissa kohdentaen toimintansa alueen kaupallisiin ja asuinrakennuksiin. INZONE:n liiketoimintamalli yhdistää fyysisen vähittäiskaupan ja kiinteistökehityksen tehokkaaseen alueelliseen markkinointiin. INZONE Groupin tulovirrat koostuvat vähittäisliikkeiden myynnistä ja tytäryhtiöidensä kehittämien kiinteistöprojektien tuotoista. Yrityksen vähittäisverkosto kattaa useita sijainteja Shandongissa ja Hebeissä, kun taas kiinteistökehitystoiminta keskittyy Qingdaoon ja Shandongiin, luoden paikallisen lähestymistavan, joka vastaa alueellisten kuluttajien ja markkinoiden kysyntää. Inzone Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Inzone Group Co osakkeesta

Yhtiön Inzone Group Co EBITDA-kate on 7,42 % vuonna 2025.

EBITDA-kate yhtiöstä Inzone Group Co muuttui arvosta 11,39 % arvoon 7,42 %, mikä edustaa −34,83 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA-kate Inzone Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA-kate osoittaa, kuinka suuri prosenttiosuus liikevaihdosta muuntuu EBITDAKSI. Se normalisoi poistot ja pääomarakenteen erot.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBITDA-kate:n Inzone Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBITDA-kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBITDA-kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Inzone Group Co

Kaikki tunnusluvut — Inzone Group Co