Genetic Signatures

Genetic Signatures ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Genetic Signatures (GSS.AX) 7.11.2026 päivämäärällä on −36,42 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli −36,80 % — muutos −1,03 % (korkeampi).

ROA

−36,42 %

YoY

−1,03%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Genetic Signatures:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli −36,42 %, mikä on −1,03% kasvu verrattuna −36,80 % ROA:han edellisenä vuonna.

Genetic Signatures ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2019
−28,79 AUD
1.1.2020
−4,20 AUD
1.1.2021
3,25 AUD
1.1.2022
5,13 AUD
1.1.2023
−28,63 AUD
1.1.2024
−26,55 AUD
1.1.2025
−36,80 AUD
1.1.2026
−36,42 AUD
Genetic Signatures ROA historia
VUOSIROAYoY
−36,42 %−1,03%
−36,80 %+38,63%
−26,55 %−7,29%
−28,63 %−657,63%
5,13 %+58,04%
3,25 %−177,43%
−4,20 %−85,42%
−28,79 %+29,25%
−22,27 %+47,41%
−15,11 %−70,23%
−50,75 %+48,88%
−34,09 %+226,37%
−10,45 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Genetic Signatures Osakeanalyysi

Mitä Genetic Signatures tekee? Genetic Signatures Ltd. kehittää reaaliaikaiseen PCR-pohjaisia tuotteita tartuntatautien tunnistamiseen keskittyen 3base-alustateknologiaan. Yritys kaupallistaa MDx 3base -alustansa, joka mahdollistaa suurten sairaaloiden ja patologioiden näytelaboratorioiden seulonnan tartuntatauti-patogeenien varalta korkealla spesifisyydellä ja nopeilla tuloksilla. EasyScreen-brändin alla olevat tuotteet sisältävät EasyScreen Pan-Enteric Detection Kitin, EasyScreen STI Genital Pathogen Detectionin ja EasyScreen Viral Meningitis Detection Kitin, joita myydään diagnostisiin ja tutkimusmarkkinoihin. Yritys kohdistaa sairaalat ja patologioiden näytelaboratoriot keskeisiksi ostajiksi diagnostisille ratkaisuilleen. Sen tuotteet on suunniteltu tartuntatautien rutiinitunnistukseen, ja EasyScreen-valikoima kattaa tiettyjä patogeeniluokkia kuten suolistoperäiset taudit, sukupuoliteitse tarttuvat taudit (STI) ja virusperäinen aivokalvontulehdus. Yritys keskittyy geenieettisten signaalien tunnistamisen tutkimiseen ja kaupallistamiseen tautien diagnosointia varten hyödyntäen korkean läpäisykyvyn seulontaan tarkoitettua 3base-alustaansa. Genetic Signatures Ltd. tuottaa tuloja EasyScreen-brändin alle kuuluvien reaaliaikaiseen PCR-pohjaisten tuotteiden myynnillä. MDx 3base -alustateknologia on keskeinen sen kaupallisessa strategiassa tarjoten ratkaisun nopeaan ja spesifiin patogeeniseulontaan kliinisissä ympäristöissä. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluu useita erillisiä testisarjoja eri tartuntatautiluokkiin, jotka kaikki myydään diagnostisiin ja tutkimusmarkkinoihin. Genetic Signatures on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Genetic Signatures pääoman tuottoa (ROA)

Genetic Signatures pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Genetic Signatures ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Genetic Signatures ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Genetic Signatures ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Genetic Signatures osakkeesta

Yhtiön Genetic Signatures ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on −36,42 % vuonna 2026.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Genetic Signatures muuttui arvosta −36,80 % arvoon −36,42 %, mikä edustaa −1,03 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Genetic Signatures:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Genetic Signatures alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Genetic Signatures

Kaikki tunnusluvut — Genetic Signatures