Genetic Signatures

Genetic Signatures EBIT-marginaali

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Genetic Signatures (GSS.AX) 5.11.2026 päivämäärällä on −122,76 %. Edellisenä vuonna EBIT-kate (operatiivinen kate) oli −116,23 % — muutos 5,62 % (matalampi).

EBIT-marginaali

−122,76 %

YoY

5,62%

Viimeksi päivitetty:

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Genetic Signatures on 2026 −122,76 % . EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Genetic Signatures oli 2025 −116,23 % . Se laskee 5,62% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Genetic Signaturesn liikevoittomarginaali (EBIT) −122,8 % on laskenut verrattuna 8,4 %:iin muutama vuosi sitten.

Genetic Signatures EBIT-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-marginaali
Päivämäärä
EBIT-marginaali
1.1.2019
−51,24 AUD
1.1.2020
−42,88 AUD
1.1.2021
5,50 AUD
1.1.2022
8,38 AUD
1.1.2023
−111,52 AUD
1.1.2024
−228,68 AUD
1.1.2025
−116,23 AUD
1.1.2026
−122,76 AUD
Genetic Signatures EBIT-marginaali historia
VUOSIEBIT-marginaaliYoY
−122,76 %+5,62%
−116,23 %−49,17%
−228,68 %+105,05%
−111,52 %−1 431,41%
8,38 %+52,16%
5,50 %−112,84%
−42,88 %−16,31%
−51,24 %−24,70%
−68,05 %−0,69%
−68,52 %−25,36%
−91,80 %−69,17%
−297,78 %+211,69%
−95,54 %+985,84%
−8,80 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Genetic Signatures Osakeanalyysi

Mitä Genetic Signatures tekee? Genetic Signatures Ltd. kehittää reaaliaikaiseen PCR-pohjaisia tuotteita tartuntatautien tunnistamiseen keskittyen 3base-alustateknologiaan. Yritys kaupallistaa MDx 3base -alustansa, joka mahdollistaa suurten sairaaloiden ja patologioiden näytelaboratorioiden seulonnan tartuntatauti-patogeenien varalta korkealla spesifisyydellä ja nopeilla tuloksilla. EasyScreen-brändin alla olevat tuotteet sisältävät EasyScreen Pan-Enteric Detection Kitin, EasyScreen STI Genital Pathogen Detectionin ja EasyScreen Viral Meningitis Detection Kitin, joita myydään diagnostisiin ja tutkimusmarkkinoihin. Yritys kohdistaa sairaalat ja patologioiden näytelaboratoriot keskeisiksi ostajiksi diagnostisille ratkaisuilleen. Sen tuotteet on suunniteltu tartuntatautien rutiinitunnistukseen, ja EasyScreen-valikoima kattaa tiettyjä patogeeniluokkia kuten suolistoperäiset taudit, sukupuoliteitse tarttuvat taudit (STI) ja virusperäinen aivokalvontulehdus. Yritys keskittyy geenieettisten signaalien tunnistamisen tutkimiseen ja kaupallistamiseen tautien diagnosointia varten hyödyntäen korkean läpäisykyvyn seulontaan tarkoitettua 3base-alustaansa. Genetic Signatures Ltd. tuottaa tuloja EasyScreen-brändin alle kuuluvien reaaliaikaiseen PCR-pohjaisten tuotteiden myynnillä. MDx 3base -alustateknologia on keskeinen sen kaupallisessa strategiassa tarjoten ratkaisun nopeaan ja spesifiin patogeeniseulontaan kliinisissä ympäristöissä. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluu useita erillisiä testisarjoja eri tartuntatautiluokkiin, jotka kaikki myydään diagnostisiin ja tutkimusmarkkinoihin. Genetic Signatures on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Genetic Signatures osakkeesta

Yhtiön Genetic Signatures EBIT-kate (operatiivinen kate) on −122,76 % vuonna 2026.

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Genetic Signatures muuttui arvosta −116,23 % arvoon −122,76 %, mikä edustaa 5,62 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT-kate (operatiivinen kate) Genetic Signatures:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kate mittaa operatiivisen kannattavuuden prosenttiosuutena liikevaihdosta. Se osoittaa, kuinka paljon voittoa yritys saa liiketoiminnastaan ennen korkoja ja veroja.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBIT-kate (operatiivinen kate):n Genetic Signatures alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBIT-kate (operatiivinen kate):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBIT-kate (operatiivinen kate):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Genetic Signatures

Kaikki tunnusluvut — Genetic Signatures