Core & Main

Core & Main Velat / Varat

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Core & Main (CNM) 6.11.2026 päivämäärällä on 0,37. Edellisenä vuonna Velka-varatilojen suhde oli 0,40 — muutos −7,88 % (matalampi).

Velat / Varat

0,37

YoY

−7,88%

Viimeksi päivitetty:

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Core & Main on 2026 0,37 . Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Core & Main oli 2025 0,40 . Se laskee −7,88% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Core & Main Velat / Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat / Varat
Päivämäärä
Velat / Varat
1.1.2020
0,65 USD
1.1.2021
0,58 USD
1.1.2022
0,34 USD
1.1.2023
0,31 USD
1.1.2024
0,38 USD
1.1.2025
0,40 USD
1.1.2026
0,37 USD
Core & Main Velat / Varat historia
VUOSIVelat / VaratYoY
0,37−7,88%
0,40+4,00%
0,38+23,73%
0,31−10,09%
0,34−40,60%
0,58−10,53%
0,65—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Core & Main Osakeanalyysi

Mitä Core & Main tekee? Core & Main, Inc. tuottaa tuloja jakamalla vesi-, jätevesi- ja salaojitusjärjestelmiä sekä palosuojaustuotteita noin 320 toimipisteen valtakunnallisen verkostonsa kautta. Yritys palvelee kuntia, yksityisiä vesiyhtiöitä ja ammattirakentajia kunnan, ei-asuin- ja asuinloppumarkkinoilla. Tuotevalikoimaan kuuluvat putket, venttiilit, liitososat, salaojitusjärjestelmät, palosuojavarusteet, valmistuspalvelut, älykkäät mittauslaitteet sekä geokomposiitit eroosion torjuntaan. Asiakat ostavat näitä tuotteita ja palveluita tukemaan infrastruktuurihankkeita, jotka vaativat luotettavaa paikallista asiantuntemusta ja valtakunnallista toimitusketjun tehokkuutta. Yrityksen liiketoimintamalli keskittyy erikoistuneeseen jakeluun paikallisen palvelu lähestymistavan avulla hyödyntäen 320 toimipistettä tarjoten räätälöityjä ratkaisuja kunnan, ei-asuin- ja asuinsektoreille. Yhdistämällä paikallista markkinatietoa valtakunnallisiin toimitusketjukapasiteetteihin Core & Main varmistaa johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja teknisen tuen asiakkailleen. Tämä malli mahdollistaa yritykselle monipuolisten loppumarkkinoiden palvelemisen samalla kun se ylläpitää vahvoja suhteita keskeisiin asiakkaisiin vesijärjestelmien hallinnassa. Core & Mainin tulovirta koostuu fyysisten tuotteiden kuten putkien, venttiilien ja palosuojausjärjestelmien myynnistä sekä lisäarvopalveluista kuten valmistuksesta ja älykkäistä mittauslaitteista. Yrityksen tarjonta kohdistuu infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat vesi- ja paloturvallisuusratkaisuja, ja asiakkaina ovat kunnat, yksityiset vesiyhtiöt ja rakentajat. Tämä erikoistuminen infrastruktuurituotteisiin sijoittaa Core & Mainin kriittiseksi toimittajaksi vesi- ja palosuojaussektoreilla. Core & Main on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Core & Main osakkeesta

Yhtiön Core & Main Velka-varatilojen suhde on 0,37 vuonna 2026.

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Core & Main muuttui arvosta 0,40 arvoon 0,37, mikä edustaa −7,88 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velka-varatilojen suhde Core & Main:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka-varatilojen suhde mittaa, mitä prosenttia yrityksen varoista rahoitetaan velalla. Korkeammat suhteet osoittavat suurempaa finanssista riskiä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Velka-varatilojen suhde:n Core & Main alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Core & Main

Kaikki tunnusluvut — Core & Main