Core & Main

Core & Main FCF-tuotto

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Core & Main (CNM) 6.11.2026 päivämäärällä on 5,31 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran tuotto oli 5,15 % — muutos 3,07 % (korkeampi).

FCF-tuotto

5,31 %

YoY

3,07%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Core & Main on 2026 5,31 % . Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Core & Main oli 2025 5,15 % . Se laskee 3,07% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Core & Main FCF-tuotto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-tuotto
Päivämäärä
FCF-tuotto
1.1.2019
0,76 USD
1.1.2020
1,58 USD
1.1.2021
1,83 USD
1.1.2022
−0,45 USD
1.1.2023
3,31 USD
1.1.2024
9,06 USD
1.1.2025
5,15 USD
1.1.2026
5,31 USD
Core & Main FCF-tuotto historia
VUOSIFCF-tuottoYoY
5,31 %+3,07%
5,15 %−43,11%
9,06 %+173,94%
3,31 %−837,25%
−0,45 %−124,53%
1,83 %+15,50%
1,58 %+106,90%
0,76 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Core & Main Osakeanalyysi

Mitä Core & Main tekee? Core & Main, Inc. tuottaa tuloja jakamalla vesi-, jätevesi- ja salaojitusjärjestelmiä sekä palosuojaustuotteita noin 320 toimipisteen valtakunnallisen verkostonsa kautta. Yritys palvelee kuntia, yksityisiä vesiyhtiöitä ja ammattirakentajia kunnan, ei-asuin- ja asuinloppumarkkinoilla. Tuotevalikoimaan kuuluvat putket, venttiilit, liitososat, salaojitusjärjestelmät, palosuojavarusteet, valmistuspalvelut, älykkäät mittauslaitteet sekä geokomposiitit eroosion torjuntaan. Asiakat ostavat näitä tuotteita ja palveluita tukemaan infrastruktuurihankkeita, jotka vaativat luotettavaa paikallista asiantuntemusta ja valtakunnallista toimitusketjun tehokkuutta. Yrityksen liiketoimintamalli keskittyy erikoistuneeseen jakeluun paikallisen palvelu lähestymistavan avulla hyödyntäen 320 toimipistettä tarjoten räätälöityjä ratkaisuja kunnan, ei-asuin- ja asuinsektoreille. Yhdistämällä paikallista markkinatietoa valtakunnallisiin toimitusketjukapasiteetteihin Core & Main varmistaa johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja teknisen tuen asiakkailleen. Tämä malli mahdollistaa yritykselle monipuolisten loppumarkkinoiden palvelemisen samalla kun se ylläpitää vahvoja suhteita keskeisiin asiakkaisiin vesijärjestelmien hallinnassa. Core & Mainin tulovirta koostuu fyysisten tuotteiden kuten putkien, venttiilien ja palosuojausjärjestelmien myynnistä sekä lisäarvopalveluista kuten valmistuksesta ja älykkäistä mittauslaitteista. Yrityksen tarjonta kohdistuu infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat vesi- ja paloturvallisuusratkaisuja, ja asiakkaina ovat kunnat, yksityiset vesiyhtiöt ja rakentajat. Tämä erikoistuminen infrastruktuurituotteisiin sijoittaa Core & Mainin kriittiseksi toimittajaksi vesi- ja palosuojaussektoreilla. Core & Main on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Core & Main osakkeesta

Yhtiön Core & Main Vapaan kassavirran tuotto on 5,31 % vuonna 2026.

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Core & Main muuttui arvosta 5,15 % arvoon 5,31 %, mikä edustaa 3,07 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran tuotto Core & Main:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran tuotto mittaa vapaan kassavirran per osake suhteessa osakekurssiin. Se osoittaa, kuinka paljon kassaa yritys tuottaa jokaista sijoitettua euroa kohti.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran tuotto:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran tuotto:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran tuotto:n Core & Main alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Core & Main

Kaikki tunnusluvut — Core & Main