Core & Main

Core & Main FCF-marginaali

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Core & Main (CNM) 7.11.2026 päivämäärällä on 7,90 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran kate oli 7,88 % — muutos 0,30 % (korkeampi).

FCF-marginaali

7,90 %

YoY

0,30%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Core & Main on 2026 7,90 % . Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Core & Main oli 2025 7,88 % . Se laskee 0,30% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Core & Main FCF-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-marginaali
Päivämäärä
FCF-marginaali
1.1.2019
2,72 USD
1.1.2020
5,31 USD
1.1.2021
5,71 USD
1.1.2022
−1,02 USD
1.1.2023
5,65 USD
1.1.2024
15,37 USD
1.1.2025
7,88 USD
1.1.2026
7,90 USD
Core & Main FCF-marginaali historia
VUOSIFCF-marginaaliYoY
7,90 %+0,30%
7,88 %−48,76%
15,37 %+171,85%
5,65 %−654,69%
−1,02 %−117,85%
5,71 %+7,48%
5,31 %+95,46%
2,72 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Core & Main Osakeanalyysi

Mitä Core & Main tekee? Core & Main, Inc. tuottaa tuloja jakamalla vesi-, jätevesi- ja salaojitusjärjestelmiä sekä palosuojaustuotteita noin 320 toimipisteen valtakunnallisen verkostonsa kautta. Yritys palvelee kuntia, yksityisiä vesiyhtiöitä ja ammattirakentajia kunnan, ei-asuin- ja asuinloppumarkkinoilla. Tuotevalikoimaan kuuluvat putket, venttiilit, liitososat, salaojitusjärjestelmät, palosuojavarusteet, valmistuspalvelut, älykkäät mittauslaitteet sekä geokomposiitit eroosion torjuntaan. Asiakat ostavat näitä tuotteita ja palveluita tukemaan infrastruktuurihankkeita, jotka vaativat luotettavaa paikallista asiantuntemusta ja valtakunnallista toimitusketjun tehokkuutta. Yrityksen liiketoimintamalli keskittyy erikoistuneeseen jakeluun paikallisen palvelu lähestymistavan avulla hyödyntäen 320 toimipistettä tarjoten räätälöityjä ratkaisuja kunnan, ei-asuin- ja asuinsektoreille. Yhdistämällä paikallista markkinatietoa valtakunnallisiin toimitusketjukapasiteetteihin Core & Main varmistaa johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja teknisen tuen asiakkailleen. Tämä malli mahdollistaa yritykselle monipuolisten loppumarkkinoiden palvelemisen samalla kun se ylläpitää vahvoja suhteita keskeisiin asiakkaisiin vesijärjestelmien hallinnassa. Core & Mainin tulovirta koostuu fyysisten tuotteiden kuten putkien, venttiilien ja palosuojausjärjestelmien myynnistä sekä lisäarvopalveluista kuten valmistuksesta ja älykkäistä mittauslaitteista. Yrityksen tarjonta kohdistuu infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat vesi- ja paloturvallisuusratkaisuja, ja asiakkaina ovat kunnat, yksityiset vesiyhtiöt ja rakentajat. Tämä erikoistuminen infrastruktuurituotteisiin sijoittaa Core & Mainin kriittiseksi toimittajaksi vesi- ja palosuojaussektoreilla. Core & Main on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Core & Main osakkeesta

Yhtiön Core & Main Vapaan kassavirran kate on 7,90 % vuonna 2026.

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Core & Main muuttui arvosta 7,88 % arvoon 7,90 %, mikä edustaa 0,30 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran kate Core & Main:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran kate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka muuntuu vapaaksi kassavvirraksi. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa kassaa liiketoiminnastaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran kate:n Core & Main alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Core & Main

Kaikki tunnusluvut — Core & Main