Core & Main

Core & Main Osakkeet

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä Core & Main (CNM) 6.11.2026 päivämäärällä on 195,51 M. Edellisenä vuonna Osakkeiden lukumäärä oli 195,51 M — muutos 0,00 % (matalampi).

Osakkeet

195,51 M

YoY

0,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Core & Main:lla oli 195,51 M ulkona olevaa osaketta, mikä on muutos 0,00% verrattuna 195,51 M osakkeeseen edellisenä vuonna.

Core & Main Osakkeet historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeet
Päivämäärä
Osakkeet
1.1.2024
195,51 M USD
1.1.2025
195,51 M USD
1.1.2026
195,51 M USD
1.1.2027 (e)
193,36 USD
1.1.2028 (e)
193,36 USD
1.1.2029 (e)
193,36 USD
1.1.2030 (e)
193,36 USD
1.1.2031 (e)
193,36 USD
Core & Main Osakkeet historia
VUOSIOsakkeetYoY
est193,360,00%
est193,360,00%
est193,360,00%
est193,360,00%
est193,36−100,00%
195,51 M0,00%
195,51 M0,00%
195,51 M0,00%
195,51 M0,00%
195,51 M0,00%
195,51 M0,00%
195,51 M0,00%
195,51 M+122,14 M%
160,07—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Core & Main Osakkeiden lukumäärä

Core & Main osakkeiden lukumäärä

Yhtiön Core & Main osakkeiden lukumäärä oli 197,91 M vuonna 2025. Tämä ilmoittaa, kuinka moneen osakkeeseen Core & Main jakautuu. Koska osakkeenomistajat ovat yrityksen omistajia, jokainen osake todistaa pienen osuuden yrityksen omistuksesta.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeiden lukumäärä
Tiedot
Päivämäärä
Osakkeiden lukumäärä
1.1.2024
201,17 M Osakkeet
1.1.2025
197,91 M Osakkeet
1.1.2026
193,36 M Osakkeet
1.1.2027 (e)
193,36 M Osakkeet
1.1.2028 (e)
193,36 M Osakkeet
1.1.2029 (e)
193,36 M Osakkeet
1.1.2030 (e)
193,36 M Osakkeet
1.1.2031 (e)
193,36 M Osakkeet

Core & Main Osakeanalyysi

Mitä Core & Main tekee? Core & Main, Inc. tuottaa tuloja jakamalla vesi-, jätevesi- ja salaojitusjärjestelmiä sekä palosuojaustuotteita noin 320 toimipisteen valtakunnallisen verkostonsa kautta. Yritys palvelee kuntia, yksityisiä vesiyhtiöitä ja ammattirakentajia kunnan, ei-asuin- ja asuinloppumarkkinoilla. Tuotevalikoimaan kuuluvat putket, venttiilit, liitososat, salaojitusjärjestelmät, palosuojavarusteet, valmistuspalvelut, älykkäät mittauslaitteet sekä geokomposiitit eroosion torjuntaan. Asiakat ostavat näitä tuotteita ja palveluita tukemaan infrastruktuurihankkeita, jotka vaativat luotettavaa paikallista asiantuntemusta ja valtakunnallista toimitusketjun tehokkuutta. Yrityksen liiketoimintamalli keskittyy erikoistuneeseen jakeluun paikallisen palvelu lähestymistavan avulla hyödyntäen 320 toimipistettä tarjoten räätälöityjä ratkaisuja kunnan, ei-asuin- ja asuinsektoreille. Yhdistämällä paikallista markkinatietoa valtakunnallisiin toimitusketjukapasiteetteihin Core & Main varmistaa johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja teknisen tuen asiakkailleen. Tämä malli mahdollistaa yritykselle monipuolisten loppumarkkinoiden palvelemisen samalla kun se ylläpitää vahvoja suhteita keskeisiin asiakkaisiin vesijärjestelmien hallinnassa. Core & Mainin tulovirta koostuu fyysisten tuotteiden kuten putkien, venttiilien ja palosuojausjärjestelmien myynnistä sekä lisäarvopalveluista kuten valmistuksesta ja älykkäistä mittauslaitteista. Yrityksen tarjonta kohdistuu infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat vesi- ja paloturvallisuusratkaisuja, ja asiakkaina ovat kunnat, yksityiset vesiyhtiöt ja rakentajat. Tämä erikoistuminen infrastruktuurituotteisiin sijoittaa Core & Mainin kriittiseksi toimittajaksi vesi- ja palosuojaussektoreilla. Core & Main on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Osakkeet yksityiskohtaisesti

Core & Main:n ulkona olevien osakkeiden arviointi

Core & Main:n ulkona olevat osakkeet tarkoittavat osakkeiden kokonaismäärää, jotka tällä hetkellä omistavat kaikki osakkeenomistajat, mukaan lukien institutionaaliset sijoittajat ja yrityksen sisäpiiriläisten ja johtohenkilöiden hallussa olevat rajoitetut osakkeet. Ulkona olevien osakkeiden määrä on ratkaiseva yrityksen markkina-arvon määrittämisessä ja sijoittajat käyttävät sitä arvioidessaan yrityksen kokoa, taloudellista terveyttä ja sijoituspotentiaalia.

Vuosi-vuosi vertailu

Core & Main:n ulkona olevien osakkeiden vuosittaisen muutoksen seuraaminen voi tarjota sijoittajille käsityksen yrityksen taloudellisista strategioista ja markkina-arvosta. Ulkona olevien osakkeiden lisääntyminen voi johtua toimenpiteistä, kuten uusien osakkeiden liikkeeseenlaskusta, kun taas väheneminen voi johtua takaisinostoista.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajille on tärkeää ymmärtää Core & Main:n ulkona olevat osakkeet arvioidessaan osakekohtaista tuottoa (EPS) ja markkina-arvoa. Osakkeiden määrän muutos voi vaikuttaa EPS:n, mikä on merkittävä osakekurssien ja sijoituspäätösten ajuri.

Ulkona olevien osakkeiden muutosten tulkinta

Core & Main:n ulkona olevien osakkeiden muutokset voivat viitata muutoksiin yrityksen rahoitusstrategiassa. Lisääntyminen voi laimentaa EPS:ää ja osakkeen arvoa, ja se voi viitata potentiaalisiin varainhankintoihin tai yritysostoihin. Toisaalta väheneminen, joka usein johtuu osakkeiden takaisinostoista, voi nostaa osakkeen arvoa ja viitata yrityksen luottamukseen sen taloudellisessa suorituskyvyssä.

Usein kysytyt kysymykset Core & Main osakkeesta

Yhtiön Core & Main Osakkeiden lukumäärä on 195,51 M vuonna 2026.

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä Core & Main muuttui arvosta 195,51 M arvoon 195,51 M, mikä edustaa 0,00 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osakkeiden lukumäärä Core & Main:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osakemäärä ilmaisee yrityksen osakkeiden kokonaismäärän. Tähän kuuluvat paitsi markkinoilla olevat osakkeet, myös osakkeenomistajien hallussa olevat osakkeet sekä yrityksen hallussa olevat osakkeet.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Muut — Core & Main

Kaikki tunnusluvut — Core & Main