Core & Main

Core & Main Altman Z-Score

Altman Z-pistemäärä yhtiöstä Core & Main (CNM) 6.11.2026 päivämäärällä on 3,53. Edellisenä vuonna Altman Z-pistemäärä oli 3,45 — muutos 2,37 % (korkeampi).

Altman Z-Score

3,53

YoY

2,37%

Viimeksi päivitetty:

Altman Z-pistemäärä yhtiöstä Core & Main on 2026 3,53 . Altman Z-pistemäärä yhtiöstä Core & Main oli 2025 3,45 . Se laskee 2,37% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Core & Main Altman Z-Score historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Altman Z-Score
Päivämäärä
Altman Z-Score
1.1.2020
3,89 USD
1.1.2021
3,27 USD
1.1.2022
4,10 USD
1.1.2023
4,74 USD
1.1.2024
3,78 USD
1.1.2025
3,45 USD
1.1.2026
3,53 USD
Core & Main Altman Z-Score historia
VUOSIAltman Z-ScoreYoY
3,53+2,37%
3,45−8,89%
3,78−20,18%
4,74+15,67%
4,10+25,29%
3,27−15,90%
3,89—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Core & Main Osakeanalyysi

Mitä Core & Main tekee? Core & Main, Inc. tuottaa tuloja jakamalla vesi-, jätevesi- ja salaojitusjärjestelmiä sekä palosuojaustuotteita noin 320 toimipisteen valtakunnallisen verkostonsa kautta. Yritys palvelee kuntia, yksityisiä vesiyhtiöitä ja ammattirakentajia kunnan, ei-asuin- ja asuinloppumarkkinoilla. Tuotevalikoimaan kuuluvat putket, venttiilit, liitososat, salaojitusjärjestelmät, palosuojavarusteet, valmistuspalvelut, älykkäät mittauslaitteet sekä geokomposiitit eroosion torjuntaan. Asiakat ostavat näitä tuotteita ja palveluita tukemaan infrastruktuurihankkeita, jotka vaativat luotettavaa paikallista asiantuntemusta ja valtakunnallista toimitusketjun tehokkuutta. Yrityksen liiketoimintamalli keskittyy erikoistuneeseen jakeluun paikallisen palvelu lähestymistavan avulla hyödyntäen 320 toimipistettä tarjoten räätälöityjä ratkaisuja kunnan, ei-asuin- ja asuinsektoreille. Yhdistämällä paikallista markkinatietoa valtakunnallisiin toimitusketjukapasiteetteihin Core & Main varmistaa johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja teknisen tuen asiakkailleen. Tämä malli mahdollistaa yritykselle monipuolisten loppumarkkinoiden palvelemisen samalla kun se ylläpitää vahvoja suhteita keskeisiin asiakkaisiin vesijärjestelmien hallinnassa. Core & Mainin tulovirta koostuu fyysisten tuotteiden kuten putkien, venttiilien ja palosuojausjärjestelmien myynnistä sekä lisäarvopalveluista kuten valmistuksesta ja älykkäistä mittauslaitteista. Yrityksen tarjonta kohdistuu infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat vesi- ja paloturvallisuusratkaisuja, ja asiakkaina ovat kunnat, yksityiset vesiyhtiöt ja rakentajat. Tämä erikoistuminen infrastruktuurituotteisiin sijoittaa Core & Mainin kriittiseksi toimittajaksi vesi- ja palosuojaussektoreilla. Core & Main on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Core & Main osakkeesta

Yhtiön Core & Main Altman Z-pistemäärä on 3,53 vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Altman Z-pistemäärä Core & Main:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Altman Z-pistemäärä ennustaa konkurssin todennäköisyyttä viiden taloudellisen suhdeluvun perusteella. Pistemäärät yli 3,0 osoittavat turvallisuutta, alle 1,8 viittaa vaikeuksiin.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Laatu — Core & Main

Kaikki tunnusluvut — Core & Main