Arsenal Zmaguje v Severnolondonskem Derbiju Proti Tottenham Hotspur

• Arsenal brani vodstvo in navdušuje kljub odsotnostim.
  • Arsenal kljub kadrovskim težavam zmaga na severno-londonskem derbiju proti Tottenhamu.

Eulerpool News·

Preteklo nedeljo je močno oslabljeni ekipi Arsenala uspel ključni zmaga proti Tottenham Hotspur. Prvi polčas je zaznamovalo intenzivno prerivanje in skupaj sedem rumenih kartonov, kar je bilo rekordno število za prvi polčas v Premier League. Gabriel Martinelli je imel najboljšo priložnost za Arsenal, a ni uspel žoge spraviti mimo negotovega vratarja Tottenhama, Guglielma Vicarija. Sredi druge polovice je Tottenham popustil in Gabriel je neoviran zadel iz štirih metrov za vodstvo Arsenala z 1:0. Kljub kasnejšemu pritisku ekipe Spurs je ekipa Mikela Artete do konca tekme obdržala prednost, kar jim je prineslo tri pomembne točke in tretjo zaporedno zmago na stadionu večnega tekmeca. Zaradi prihajajoče tekme proti Manchester Cityju je bila ta zmaga za Arsenal izjemno pomembna, saj bi poraz povečal zaostanek za sedem točk – kar je velika razlika v boju za vrh lestvice. Še posebej impresivna je bila odpornost ekipe, ki je uspela odbiti napade Tottenhama in kljub odsotnosti ključnih igralcev na sredini igrišča prikazati močno predstavo. Tottenham pa je sredi prvega polčasa izgubil zagon in ga nikoli ni uspel povrniti. Njihova igra je bila brez idej, kar so dokazovale tudi obupane podaje Jamesa Maddisona. Tragično je, da so ponovno pomanjkljivosti v obrambi pri standardnih situacijah pripeljale do poraza, predvsem zaradi napake Cristiana Romera. Pod vodstvom trenerja Angeja Postecoglouja se je Tottenham sicer izboljšal, a ekipa je po tej tekmi zbrala le štiri točke iz zadnjih štirih tekem. Poraza proti Newcastleu in Arsenalu kažeta, da imajo Spurs še vedno prostor za napredek, če želijo konkurirati najboljšim ekipam. Upamo lahko, da se bo Postecogloujeva mlada ekipa iz teh težkih lekcij nekaj naučila. Po poročilih naj bi Real Madrid poslal oglednika, da oceni predstavo Cristiana Romera in Williama Salibe. Medtem ko je Saliba nastopil zanesljivo, je Romero ponovno pokazal slabosti. To bi lahko na koncu pripeljalo do tega, da bi Tottenham iztržil nekaj iz morebitnega prestopa pri Real Madridu. Bilo je jasno, da bo tekma napeta, in Jurrien Timber je odigral ključno vlogo. Že v prvih minutah je prišlo do spopada z Brennanom Johnsonom, kasneje pa je sprožil množični pretep po tem, ko ga je Cristian Romero podrl skupaj s svojim soigralcem Dejanom Kulusevskim. Tekma je tako ponovno ponudila tipično dramo severno-londonskega derbija. Taktična disciplina Arsenala je bila prav tako impresivna. Z uporabo sistema 4-4-2 jim je uspelo nevtralizirati dinamične napade Tottenhama in zapreti prostore. David Raya je moral le enkrat resno posredovati in s tem ohranil mrežo nedotaknjeno v burnem drugem polčasu. Arsenal je tako postavil športni mejnik in gre okrepljen v naslednjo tekmo proti Manchester Cityju.