Sansera Engineering

Sansera Engineering ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Sansera Engineering (SANSERA.NS) na dzień 2 lis 2026 wynosi 15,12 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 12,39 % — zmiana o 21,99% (wyższy).

ROCE

15,12 %

Rok do roku

21,99%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Sansera Engineering wynosiła 15,12 %, co stanowi wzrost o 21,99% w porównaniu do 12,39 % ROCE w poprzednim roku.

Sansera Engineering ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
31,64 INR
1 sty 2020
24,91 INR
1 sty 2021
20,47 INR
1 sty 2022
21,35 INR
1 sty 2023
21,76 INR
1 sty 2024
24,41 INR
1 sty 2025
12,39 INR
1 sty 2026
15,12 INR
Sansera Engineering ROCE Historia
ROKROCERok do roku
15,12 %+21,99%
12,39 %-49,22%
24,41 %+12,18%
21,76 %+1,91%
21,35 %+4,31%
20,47 %-17,84%
24,91 %-21,26%
31,64 %+10,38%
28,67 %+35,51%
21,16 %-13,00%
24,32 %-23,34%
31,72 %+18,44%
26,78 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Sansera Engineering Analiza akcji

Co robi Sansera Engineering? Sansera Engineering Ltd. generuje przychody poprzez produkcję precyzyjnych kowanych i obrabianych komponentów dla sektora motoryzacyjnego oraz lotniczego. Firma dostarcza kluczowe części, takie jak tłoczyska, ramiona wahaczy, wały korbowe, widełki zmiany biegów, stemple (stem comp) oraz aluminiowe odlewy kowane do systemów silnika, skrzyni biegów, zawieszenia, układu hamulcowego i podwozia w przypadku pojazdów dwukołowych, osobowych i ciężarowych. W segmencie pozamotoryzacyjnym Sansera dostarcza precyzyjne komponenty dla branży lotniczej, terenowej, rolniczej oraz inżynieryjnej, w tym dla dóbr kapitałowych. Jej spółki zależne Fitwel Tools and Forgings Private Limited oraz Sansera Engineering Limited Mauritius wspierają te operacje. Głównymi nabywcami komponentów motoryzacyjnych Sansery są producenci na rynkach pojazdów dwukołowych, osobowych i ciężarowych. Nabywcami z sektora lotniczego i terenowego są firmy wymagające precyzyjnych części do systemów lotniczych i maszyn ciężkich. Skupienie się firmy na wysokopracyjnych elementach do krytycznych systemów pojazdu zapewnia stałe popyt ze strony ugruntowanych klientów z branży motoryzacyjnej i lotniczej. Sansera Engineering Ltd. działa poprzez swoje spółki zależne, obsługując zarówno rynki motoryzacyjne, jak i pozamotoryzacyjne. Portfel produktów firmy obejmuje kowane i obrabiane komponenty niezbędne dla systemów silnika i skrzyni biegów, z silną obecnością w indyjskim łańcuchu dostaw motoryzacyjnych. Oferta firmy odpowiada specyficznym potrzebom producentów w segmentach pojazdów dwukołowych, osobowych i ciężarowych, a także zastosowań lotniczych i terenowych. Sansera Engineering jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Sansera Engineering

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Sansera Engineering to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Sansera Engineering dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Sansera Engineering jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Sansera Engineering wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Sansera Engineering

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Sansera Engineering wynosi 15,12 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Sansera Engineering zmienił się z 12,39 % na 15,12 %, co reprezentuje zmianę o 21,99%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Sansera Engineering od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Sansera Engineering ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Sansera Engineering

Wszystkie wskaźniki finansowe — Sansera Engineering