Sansera Engineering

Sansera Engineering ROA

ROA (Zwrot z Aktywów) Sansera Engineering (SANSERA.NS) na dzień 2 lis 2026 wynosi 7,21 %. W roku ubiegłym ROA (Zwrot z Aktywów) wynosił 5,76 % — zmiana o 25,18% (wyższy).

ROA

7,21 %

Rok do roku

25,18%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność ogółu aktywów (ROA) firmy Sansera Engineering wynosiła 7,21 %, co stanowi wzrost o 25,18% w porównaniu z 5,76 % ROA w poprzednim roku.

Sansera Engineering ROA Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROA
Data
ROA
1 sty 2019
5,51 INR
1 sty 2020
4,39 INR
1 sty 2021
5,60 INR
1 sty 2022
5,87 INR
1 sty 2023
5,94 INR
1 sty 2024
6,65 INR
1 sty 2025
5,76 INR
1 sty 2026
7,21 INR
Sansera Engineering ROA Historia
ROKROARok do roku
7,21 %+25,18%
5,76 %-13,40%
6,65 %+12,05%
5,94 %+1,06%
5,87 %+4,92%
5,60 %+27,45%
4,39 %-20,31%
5,51 %-7,59%
5,96 %+3,78%
5,75 %-16,69%
6,90 %-18,72%
8,49 %+28,87%
6,59 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Sansera Engineering Analiza akcji

Co robi Sansera Engineering? Sansera Engineering Ltd. generuje przychody poprzez produkcję precyzyjnych kowanych i obrabianych komponentów dla sektora motoryzacyjnego oraz lotniczego. Firma dostarcza kluczowe części, takie jak tłoczyska, ramiona wahaczy, wały korbowe, widełki zmiany biegów, stemple (stem comp) oraz aluminiowe odlewy kowane do systemów silnika, skrzyni biegów, zawieszenia, układu hamulcowego i podwozia w przypadku pojazdów dwukołowych, osobowych i ciężarowych. W segmencie pozamotoryzacyjnym Sansera dostarcza precyzyjne komponenty dla branży lotniczej, terenowej, rolniczej oraz inżynieryjnej, w tym dla dóbr kapitałowych. Jej spółki zależne Fitwel Tools and Forgings Private Limited oraz Sansera Engineering Limited Mauritius wspierają te operacje. Głównymi nabywcami komponentów motoryzacyjnych Sansery są producenci na rynkach pojazdów dwukołowych, osobowych i ciężarowych. Nabywcami z sektora lotniczego i terenowego są firmy wymagające precyzyjnych części do systemów lotniczych i maszyn ciężkich. Skupienie się firmy na wysokopracyjnych elementach do krytycznych systemów pojazdu zapewnia stałe popyt ze strony ugruntowanych klientów z branży motoryzacyjnej i lotniczej. Sansera Engineering Ltd. działa poprzez swoje spółki zależne, obsługując zarówno rynki motoryzacyjne, jak i pozamotoryzacyjne. Portfel produktów firmy obejmuje kowane i obrabiane komponenty niezbędne dla systemów silnika i skrzyni biegów, z silną obecnością w indyjskim łańcuchu dostaw motoryzacyjnych. Oferta firmy odpowiada specyficznym potrzebom producentów w segmentach pojazdów dwukołowych, osobowych i ciężarowych, a także zastosowań lotniczych i terenowych. Sansera Engineering jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROA w szczegółach

Zrozumienie rentowności aktywów (ROA) firmy Sansera Engineering

Rentowność aktywów (ROA) firmy Sansera Engineering jest kluczowym wskaźnikiem mierzącym zyskowność firmy w odniesieniu do jej całkowitego majątku. Jest obliczana przez podzielenie zysku netto przez całkowity majątek. Wyższa ROA wskazuje na skuteczne wykorzystanie aktywów do generowania zysków i odzwierciedla efektywność zarządzania oraz zdrowie finansowe.

Porównanie rok do roku

Porównanie ROA firmy Sansera Engineering z roku na rok daje wgląd w efektywność operacyjną i trendy w wykorzystaniu majątku firmy. Rosnąca ROA wskazuje na poprawę efektywności majątku i rentowności, podczas gdy spadająca ROA może wskazywać na operacyjne lub finansowe wyzwania.

Wpływ na inwestycje

Inwestorzy postrzegają ROA firmy Sansera Engineering jako kluczowe kryterium oceny zyskowności i efektywności firmy. Wyższa ROA oznacza, że firma skutecznie wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków, co czyni ją potencjalnie atrakcyjną inwestycją.

Interpretacja fluktuacji ROA

Fluktuacje w ROA firmy Sansera Engineering mogą wynikać ze zmian w zysku netto, nabyciu aktywów lub efektywności operacyjnej. Analiza tych fluktuacji pomaga w ocenie wyników finansowych, efektywności zarządzania i strategicznego pozycjonowania finansowego firmy.

Często zadawane pytania o akcje Sansera Engineering

ROA (Zwrot z Aktywów) spółki Sansera Engineering wynosi 7,21 % w roku 2026.

ROA (Zwrot z Aktywów) Sansera Engineering zmienił się z 5,76 % na 7,21 %, co reprezentuje zmianę o 25,18%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROA (Zwrot z Aktywów) Sansera Engineering od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

Zwrot z aktywów, zwany także ROA, jest wskaźnikiem finansowym, który jest stosowany do mierzenia rentowności firmy. Jest używany do określenia, jak skutecznie firma wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków. Jest to również określane jako stosunek zysku netto do łącznego majątku. ROA jest ważnym wskaźnikiem ogólnej sytuacji finansowej firmy, ponieważ mierzy zdolność firmy do generowania większego zysku z wykorzystanych aktywów.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Sansera Engineering ROA (Zwrot z Aktywów) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROA (Zwrot z Aktywów), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROA (Zwrot z Aktywów).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Sansera Engineering

Wszystkie wskaźniki finansowe — Sansera Engineering