Keyware Solutions

Keyware Solutions Bruttokate

Bruttokate yhtiöstä Keyware Solutions (3799.T) 5.11.2026 päivämäärällä on 20,65 %. Edellisenä vuonna Bruttokate oli 19,10 % — muutos 8,11 % (korkeampi).

Bruttokate

20,65 %

YoY

8,11%

Viimeksi päivitetty:

Bruttokate yhtiöstä Keyware Solutions on 2026 20,65 % . Bruttokate yhtiöstä Keyware Solutions oli 2025 19,10 % . Se laskee 8,11% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Keyware Solutionsn myyntikate 20,6 % on noussut verrattuna 16,1 %:iin muutama vuosi sitten.

Keyware Solutions Bruttokate historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
Päivämäärä
Bruttokate
1.1.2019
15,53 JPY
1.1.2020
16,07 JPY
1.1.2021
15,98 JPY
1.1.2022
16,07 JPY
1.1.2023
17,95 JPY
1.1.2024
18,70 JPY
1.1.2025
19,10 JPY
1.1.2026
20,65 JPY
Keyware Solutions Bruttokate historia
VUOSIBruttokateYoY
20,65 %+8,11%
19,10 %+2,11%
18,70 %+4,20%
17,95 %+11,69%
16,07 %+0,54%
15,98 %−0,54%
16,07 %+3,46%
15,53 %−5,97%
16,52 %+5,40%
15,67 %−6,17%
16,71 %+8,96%
15,33 %−9,29%
16,90 %+9 127,81%
0,18 %+20,87%
0,15 %−19,55%
0,19 %+27,83%
0,15 %−9,29%
0,16 %−14,17%
0,19 %+2,18%
0,19 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Keyware Solutions Osakeanalyysi

Mitä Keyware Solutions tekee? Keyware Solutions, Inc. tuottaa liikevaihtoa kolmen liiketoimintasegmentin kautta. Järjestelmäkehityssegmentti tarjoaa kokonais- tai osittaisen ohjelmistokehityksen tietojärjestelmiin palvellen asiakkaita, jotka tarvitsevat räätälöityjä ohjelmistoratkaisuja. Järjestelmäintegraatiokehityssegmentti (SI) keskittyy loppukäyttäjien järjestelmien rakentamiseen ja muihin järjestelmäintegraatiopalveluihin kohdistaen toimintansa yrityksiin, jotka tarvitsevat kattavia IT-infrastruktuuriratkaisuja. Muut-segmentti tarjoaa käyttö-, ylläpito- ja tukipalveluiden lisäksi niihin liittyvän laitteiston ja pakettiohjelmistojen myyntiä vastaten monipuolisiin asiakasvaatimuksiin jatkuvasta järjestelmähallinnasta ja teknologiaratkaisuista. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat yritykset, jotka hakevat räätälöityä ohjelmistokehitystä, järjestelmäintegraatiota ja jatkuvaa IT-tukea. Nämä asiakkaat edustavat eri aloja, jotka tarvitsevat mukautettuja IT-ratkaisuja. Järjestelmäintegraatiokehityssegmentin (SI) fokus loppukäyttäjien järjestelmien rakentamisessa lisää kysyntää integroiduille IT-palveluille, kun taas muut-segmentin laite- ja ohjelmistomyynti täydentää ydinpalvelutarjontaa. Keywaren liikevaihtovirrat tulevat näistä kolmesta erillisestä segmentistä, joista kukin vastaa tiettyihin markkinakysyntöihin IT-palvelusektorilla. Keyware Solutions on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Keyware Solutions osakkeesta

Yhtiön Keyware Solutions Bruttokate on 20,65 % vuonna 2026.

Bruttokate yhtiöstä Keyware Solutions muuttui arvosta 19,10 % arvoon 20,65 %, mikä edustaa 8,11 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttokate Keyware Solutions:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttokate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka jää jäljelle valmistuskustannusten jälkeen. Korkeammat bruttokatteet viittaavat tehokkaampaan tuotantoon ja vahvempaan hinnoitteluvoimaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Bruttokate:n Keyware Solutions alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Bruttokate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttokate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Keyware Solutions

Kaikki tunnusluvut — Keyware Solutions