VC9 - NO 9 Construction JSC

VC9 - NO 9 Construction JSC Velka

Velkaantuneisuus yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC (VC9.VN) 3.11.2026 päivämäärällä on 73,40 Mrd. VND. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 95,03 Mrd. VND — muutos −22,76 % (matalampi).

Velka

73,40 Mrd.VND

YoY

−22,76%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 oli VC9 - NO 9 Construction JSC velka 73,40 Mrd. VND, muutos −22,76% verrattuna 95,03 Mrd. VND kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

VC9 - NO 9 Construction JSC Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2018
484,21 Mrd. VND
1.1.2019
567,64 Mrd. VND
1.1.2020
430,60 Mrd. VND
1.1.2021
385,93 Mrd. VND
1.1.2022
308,54 Mrd. VND
1.1.2023
201,60 Mrd. VND
1.1.2024
95,03 Mrd. VND
1.1.2025
73,40 Mrd. VND
VC9 - NO 9 Construction JSC Velka historia
VUOSIVelkaYoY
73,40 Mrd.VND−22,76%
95,03 Mrd.VND−52,86%
201,60 Mrd.VND−34,66%
308,54 Mrd.VND−20,05%
385,93 Mrd.VND−10,38%
430,60 Mrd.VND−24,14%
567,64 Mrd.VND+17,23%
484,21 Mrd.VND+17,01%
413,82 Mrd.VND+70,37%
242,90 Mrd.VND+0,26%
242,28 Mrd.VND−44,24%
434,47 Mrd.VND—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

VC9 - NO 9 Construction JSC Osakeanalyysi

Mitä VC9 - NO 9 Construction JSC tekee? VC9 No 9 Construction JSC saa tulojaan rakennuspalveluista asuin-, liike- ja infrastruktuurikohteissa, kuten taloissa, postitoimistoissa, liikennehankkeissa ja kaupunkialueissa. Yritys myy myös rakennusmateriaaleja ja -tarvikkeita sekä harjoittaa kiinteistöjen, raakaveden ja sähkön kauppaa. Sen asiakkaita ovat julkiset elimet ja yksityiset kehittäjät, jotka tarvitsevat infrastruktuuri- ja kiinteistöratkaisuja. Yritys valmistaa ja kauppaa rakennusmateriaaleja, tuodessaan ja viedessään käsityötuotteita, maataloustuotteita, kulutustavaroita ja rakennuskoneita. Se tarjoaa erikoispalveluja kastelujärjestelmille, vesihuollossa, viemäriverkoissa ja muuntamoasemissa kohdentaen toimintansa kuntien ja teollisuuden asiakkaille. Tulovirrat ovat monipuolistuneet rakennusten toteutuksen, materiaalien toimituksen ja kiinteistökaupan välillä Vietnamin kasvavalla kiinteistömarkkinalla. VC9 - NO 9 Construction JSC on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys VC9 - NO 9 Construction JSC:n velkarakenteesta

VC9 - NO 9 Construction JSC:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

VC9 - NO 9 Construction JSC:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota VC9 - NO 9 Construction JSC:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

VC9 - NO 9 Construction JSC:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset VC9 - NO 9 Construction JSC osakkeesta

Yhtiön VC9 - NO 9 Construction JSC Velkaantuneisuus on 73,40 Mrd. VND vuonna 2025.

Velkaantuneisuus yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC muuttui arvosta 95,03 Mrd. VND arvoon 73,40 Mrd. VND, mikä edustaa −22,76 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus VC9 - NO 9 Construction JSC:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n VND on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n VC9 - NO 9 Construction JSC historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — VC9 - NO 9 Construction JSC

Kaikki tunnusluvut — VC9 - NO 9 Construction JSC