VC9 - NO 9 Construction JSC

VC9 - NO 9 Construction JSC Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC (VC9.VN) 3.11.2026 päivämäärällä on 80,33. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 82,49 — muutos −2,62 % (matalampi).

Termiini P/E

80,33

YoY

−2,62%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC on 2025 80,33 . Forward P/E -suhde yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC oli 2024 82,49 . Se laskee −2,62% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

VC9 - NO 9 Construction JSC Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
7,99 VND
1.1.2019
71,52 VND
1.1.2020
−0,66 VND
1.1.2021
38,50 VND
1.1.2022
35,15 VND
1.1.2023
46,64 VND
1.1.2024
82,49 VND
1.1.2025
80,33 VND
VC9 - NO 9 Construction JSC Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
80,33−2,62%
82,49+76,89%
46,64+32,70%
35,15−8,72%
38,50−5 974,19%
−0,66−100,92%
71,52+795,40%
7,99+54,67%
5,16+10,06%
4,69−22,23%
6,03−24,34%
7,97—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

VC9 - NO 9 Construction JSC Osakeanalyysi

Mitä VC9 - NO 9 Construction JSC tekee? VC9 No 9 Construction JSC saa tulojaan rakennuspalveluista asuin-, liike- ja infrastruktuurikohteissa, kuten taloissa, postitoimistoissa, liikennehankkeissa ja kaupunkialueissa. Yritys myy myös rakennusmateriaaleja ja -tarvikkeita sekä harjoittaa kiinteistöjen, raakaveden ja sähkön kauppaa. Sen asiakkaita ovat julkiset elimet ja yksityiset kehittäjät, jotka tarvitsevat infrastruktuuri- ja kiinteistöratkaisuja. Yritys valmistaa ja kauppaa rakennusmateriaaleja, tuodessaan ja viedessään käsityötuotteita, maataloustuotteita, kulutustavaroita ja rakennuskoneita. Se tarjoaa erikoispalveluja kastelujärjestelmille, vesihuollossa, viemäriverkoissa ja muuntamoasemissa kohdentaen toimintansa kuntien ja teollisuuden asiakkaille. Tulovirrat ovat monipuolistuneet rakennusten toteutuksen, materiaalien toimituksen ja kiinteistökaupan välillä Vietnamin kasvavalla kiinteistömarkkinalla. VC9 - NO 9 Construction JSC on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset VC9 - NO 9 Construction JSC osakkeesta

Yhtiön VC9 - NO 9 Construction JSC Forward P/E -suhde on 80,33 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC muuttui arvosta 82,49 arvoon 80,33, mikä edustaa −2,62 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde VC9 - NO 9 Construction JSC:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n VC9 - NO 9 Construction JSC alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — VC9 - NO 9 Construction JSC

Kaikki tunnusluvut — VC9 - NO 9 Construction JSC