VC9 - NO 9 Construction JSC

VC9 - NO 9 Construction JSC EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC (VC9.VN) 3.11.2026 päivämäärällä on 0,93 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 1,11 % — muutos −16,07 % (matalampi).

EBIT/Varat

0,93 %

YoY

−16,07%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC on 2025 0,93 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC oli 2024 1,11 % . Se laskee −16,07% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

VC9 - NO 9 Construction JSC EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
1,38 VND
1.1.2019
2,25 VND
1.1.2020
−7,02 VND
1.1.2021
1,76 VND
1.1.2022
−1,46 VND
1.1.2023
2,15 VND
1.1.2024
1,11 VND
1.1.2025
0,93 VND
VC9 - NO 9 Construction JSC EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
0,93 %−16,07%
1,11 %−48,37%
2,15 %−246,87%
−1,46 %−183,05%
1,76 %−125,06%
−7,02 %−412,23%
2,25 %+63,12%
1,38 %−46,46%
2,57 %+20,90%
2,13 %−6,48%
2,28 %−19,16%
2,82 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

VC9 - NO 9 Construction JSC Osakeanalyysi

Mitä VC9 - NO 9 Construction JSC tekee? VC9 No 9 Construction JSC saa tulojaan rakennuspalveluista asuin-, liike- ja infrastruktuurikohteissa, kuten taloissa, postitoimistoissa, liikennehankkeissa ja kaupunkialueissa. Yritys myy myös rakennusmateriaaleja ja -tarvikkeita sekä harjoittaa kiinteistöjen, raakaveden ja sähkön kauppaa. Sen asiakkaita ovat julkiset elimet ja yksityiset kehittäjät, jotka tarvitsevat infrastruktuuri- ja kiinteistöratkaisuja. Yritys valmistaa ja kauppaa rakennusmateriaaleja, tuodessaan ja viedessään käsityötuotteita, maataloustuotteita, kulutustavaroita ja rakennuskoneita. Se tarjoaa erikoispalveluja kastelujärjestelmille, vesihuollossa, viemäriverkoissa ja muuntamoasemissa kohdentaen toimintansa kuntien ja teollisuuden asiakkaille. Tulovirrat ovat monipuolistuneet rakennusten toteutuksen, materiaalien toimituksen ja kiinteistökaupan välillä Vietnamin kasvavalla kiinteistömarkkinalla. VC9 - NO 9 Construction JSC on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset VC9 - NO 9 Construction JSC osakkeesta

Yhtiön VC9 - NO 9 Construction JSC Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 0,93 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä VC9 - NO 9 Construction JSC muuttui arvosta 1,11 % arvoon 0,93 %, mikä edustaa −16,07 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) VC9 - NO 9 Construction JSC:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n VC9 - NO 9 Construction JSC alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — VC9 - NO 9 Construction JSC

Kaikki tunnusluvut — VC9 - NO 9 Construction JSC