Maxscend Microelectronics Co

Maxscend Microelectronics Co Verokulut

Tuloverokulut yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co (300782.SZ) 7.11.2026 päivämäärällä on −50,35 M CNY. Edellisenä vuonna Tuloverokulut oli −21,16 M CNY — muutos 137,88 % (matalampi).

Verokulut

−50,35 MCNY

YoY

137,88%

Viimeksi päivitetty:

Tuloverokulut yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co on 2025 −50,35 M CNY. Tuloverokulut yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co oli 2024 −21,16 M CNY. Se laskee 137,88% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Maxscend Microelectronics Co Verokulut historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokulut
Päivämäärä
Verokulut
1.1.2018
19,26 M CNY
1.1.2019
68,20 M CNY
1.1.2020
146,65 M CNY
1.1.2021
280,27 M CNY
1.1.2022
10,81 M CNY
1.1.2023
51,51 M CNY
1.1.2024
−21,16 M CNY
1.1.2025
−50,35 M CNY
Maxscend Microelectronics Co Verokulut historia
VUOSIVerokulutYoY
−50,35 MCNY+137,88%
−21,16 MCNY−141,08%
51,51 MCNY+376,73%
10,81 MCNY−96,14%
280,27 MCNY+91,11%
146,65 MCNY+115,03%
68,20 MCNY+254,08%
19,26 MCNY−18,17%
23,54 MCNY+103,36%
11,57 MCNY−1 385,69%
−900 279,00CNY−143,49%
2,07 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Maxscend Microelectronics Co Osakeanalyysi

Mitä Maxscend Microelectronics Co tekee? Maxscend Microelectronics Co., Ltd. saa tuottoa integroitujen piirien, erityisesti RF-frontend-komponenttien kuten RF-kytkimien ja RF-vahvistimien, valmistuksesta ja tukkukaupasta. Näitä komponentteja käytetään pääasiassa älypuhelimissa kaltaisissa matkapuhelimissa. Yritys hankkii myös tuloja lisenssimaksuista ja teknisen palvelun palkkioista myymällä immateriaalioikeuksiaan, kuten WiFi-, perinteisen Bluetoothin, Bluetooth Low Energy -RF-suunnittelun IP-tekniikkaa ja osia modeemisuunnittelun IP-tekniikasta kolmansille osapuolille. Sen tuotteita markkinoidaan sekä kotimaassa että kansainvälisesti palvellen sekä Kiinan markkina-alueita että ulkomaisia asiakkaita. Yrityksen tärkeimmät asiakkaat ovat matkapuhelinvalmistajia ja teknologia-alan yrityksiä, jotka tarvitsevat RF-komponentteja älylaitteisiinsa. Tarjoamalla omia IP-ratkaisuja ja räätälöityjä siruja Maxscend kohdistaa toimintansa telekommunikaatio- ja kulutuselektroniikkateollisuuden segmentteihin keskittyen korkeakysyntäisiin sovelluksiin kuten langattomaan yhteyteen ja mobiiliviestintään. Maxscendin liiketoimintamalli yhdistää laitekaupan IP-lisenssointiin hyödyntämällä sen osaamista radiotaajuusteknologiassa palvelevan laajan asiakaskunnan tarpeita. Yrityksen tulovirta on monipuolistettu tuotemyynnin ja IP-liitteisten tulojen välillä varmistaen vakauden eri markkina-alueilla ja maantieteellisillä alueilla. Maxscend Microelectronics Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Maxscend Microelectronics Co osakkeesta

Yhtiön Maxscend Microelectronics Co Tuloverokulut on −50,35 M CNY vuonna 2025.

Tuloverokulut yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co muuttui arvosta −21,16 M CNY arvoon −50,35 M CNY, mikä edustaa 137,88 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Tuloverokulut Maxscend Microelectronics Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Verokulut edustavat maksettavaksi erääntyneitä kokonaistuloveroja. Ne heijastavat yrityksen verovelvoitteita ja efektiivistä verokantaa.

Tuloverokulut:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Tuloverokulut:n Maxscend Microelectronics Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Maxscend Microelectronics Co

Kaikki tunnusluvut — Maxscend Microelectronics Co