Maxscend Microelectronics Co

Maxscend Microelectronics Co Verokanta

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co (300782.SZ) 6.11.2026 päivämäärällä on 15,81 %. Edellisenä vuonna Efektiivinen verokanta oli −5,55 % — muutos −385,05 % (korkeampi).

Verokanta

15,81 %

YoY

−385,05%

Viimeksi päivitetty:

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co on 2025 15,81 % . Efektiivinen verokanta yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co oli 2024 −5,55 % . Se laskee −385,05% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Maxscend Microelectronics Co Verokanta historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokanta
Päivämäärä
Verokanta
1.1.2018
10,72 CNY
1.1.2019
12,12 CNY
1.1.2020
12,05 CNY
1.1.2021
11,61 CNY
1.1.2022
0,99 CNY
1.1.2023
4,40 CNY
1.1.2024
−5,55 CNY
1.1.2025
15,81 CNY
Maxscend Microelectronics Co Verokanta historia
VUOSIVerokantaYoY
15,81 %−385,05%
−5,55 %−226,11%
4,40 %+343,48%
0,99 %−91,45%
11,61 %−3,68%
12,05 %−0,60%
12,12 %+13,05%
10,72 %−12,09%
12,20 %+0,88%
12,09 %−239,02%
−8,70 %−108,00%
108,71 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Maxscend Microelectronics Co Osakeanalyysi

Mitä Maxscend Microelectronics Co tekee? Maxscend Microelectronics Co., Ltd. saa tuottoa integroitujen piirien, erityisesti RF-frontend-komponenttien kuten RF-kytkimien ja RF-vahvistimien, valmistuksesta ja tukkukaupasta. Näitä komponentteja käytetään pääasiassa älypuhelimissa kaltaisissa matkapuhelimissa. Yritys hankkii myös tuloja lisenssimaksuista ja teknisen palvelun palkkioista myymällä immateriaalioikeuksiaan, kuten WiFi-, perinteisen Bluetoothin, Bluetooth Low Energy -RF-suunnittelun IP-tekniikkaa ja osia modeemisuunnittelun IP-tekniikasta kolmansille osapuolille. Sen tuotteita markkinoidaan sekä kotimaassa että kansainvälisesti palvellen sekä Kiinan markkina-alueita että ulkomaisia asiakkaita. Yrityksen tärkeimmät asiakkaat ovat matkapuhelinvalmistajia ja teknologia-alan yrityksiä, jotka tarvitsevat RF-komponentteja älylaitteisiinsa. Tarjoamalla omia IP-ratkaisuja ja räätälöityjä siruja Maxscend kohdistaa toimintansa telekommunikaatio- ja kulutuselektroniikkateollisuuden segmentteihin keskittyen korkeakysyntäisiin sovelluksiin kuten langattomaan yhteyteen ja mobiiliviestintään. Maxscendin liiketoimintamalli yhdistää laitekaupan IP-lisenssointiin hyödyntämällä sen osaamista radiotaajuusteknologiassa palvelevan laajan asiakaskunnan tarpeita. Yrityksen tulovirta on monipuolistettu tuotemyynnin ja IP-liitteisten tulojen välillä varmistaen vakauden eri markkina-alueilla ja maantieteellisillä alueilla. Maxscend Microelectronics Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Maxscend Microelectronics Co osakkeesta

Yhtiön Maxscend Microelectronics Co Efektiivinen verokanta on 15,81 % vuonna 2025.

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co muuttui arvosta −5,55 % arvoon 15,81 %, mikä edustaa −385,05 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Efektiivinen verokanta Maxscend Microelectronics Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Efektiivinen verokanta mittaa todellista prosenttiosuutta verotettavista tuloista, joka maksetaan veroina. Se heijastaa yrityksen verojen tehokkuutta ja suunnittelua.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Efektiivinen verokanta:n Maxscend Microelectronics Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Efektiivinen verokanta:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Efektiivinen verokanta:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Maxscend Microelectronics Co

Kaikki tunnusluvut — Maxscend Microelectronics Co