Maxscend Microelectronics Co

Maxscend Microelectronics Co CapEx-kasvu

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co (300782.SZ) 6.11.2026 päivämäärällä on −56,87 %. Edellisenä vuonna Investointien vuosittainen kasvu oli −11,96 % — muutos 375,73 % (matalampi).

CapEx-kasvu

−56,87 %

YoY

375,73%

Viimeksi päivitetty:

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co on 2025 −56,87 % . Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co oli 2024 −11,96 % . Se laskee 375,73% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Maxscend Microelectronics Co CapEx-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CapEx-kasvu
Päivämäärä
CapEx-kasvu
1.1.2018
82,74 CNY
1.1.2019
234,60 CNY
1.1.2020
59,40 CNY
1.1.2021
1 763,05 CNY
1.1.2022
−40,15 CNY
1.1.2023
24,03 CNY
1.1.2024
−11,96 CNY
1.1.2025
−56,87 CNY
Maxscend Microelectronics Co CapEx-kasvu historia
VUOSICapEx-kasvuYoY
−56,87 %+375,73%
−11,96 %−149,75%
24,03 %−159,85%
−40,15 %−102,28%
1 763,05 %+2 867,93%
59,40 %−74,68%
234,60 %+183,53%
82,74 %−66,54%
247,26 %−9,70%
273,81 %+794,83%
30,60 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Maxscend Microelectronics Co Osakeanalyysi

Mitä Maxscend Microelectronics Co tekee? Maxscend Microelectronics Co., Ltd. saa tuottoa integroitujen piirien, erityisesti RF-frontend-komponenttien kuten RF-kytkimien ja RF-vahvistimien, valmistuksesta ja tukkukaupasta. Näitä komponentteja käytetään pääasiassa älypuhelimissa kaltaisissa matkapuhelimissa. Yritys hankkii myös tuloja lisenssimaksuista ja teknisen palvelun palkkioista myymällä immateriaalioikeuksiaan, kuten WiFi-, perinteisen Bluetoothin, Bluetooth Low Energy -RF-suunnittelun IP-tekniikkaa ja osia modeemisuunnittelun IP-tekniikasta kolmansille osapuolille. Sen tuotteita markkinoidaan sekä kotimaassa että kansainvälisesti palvellen sekä Kiinan markkina-alueita että ulkomaisia asiakkaita. Yrityksen tärkeimmät asiakkaat ovat matkapuhelinvalmistajia ja teknologia-alan yrityksiä, jotka tarvitsevat RF-komponentteja älylaitteisiinsa. Tarjoamalla omia IP-ratkaisuja ja räätälöityjä siruja Maxscend kohdistaa toimintansa telekommunikaatio- ja kulutuselektroniikkateollisuuden segmentteihin keskittyen korkeakysyntäisiin sovelluksiin kuten langattomaan yhteyteen ja mobiiliviestintään. Maxscendin liiketoimintamalli yhdistää laitekaupan IP-lisenssointiin hyödyntämällä sen osaamista radiotaajuusteknologiassa palvelevan laajan asiakaskunnan tarpeita. Yrityksen tulovirta on monipuolistettu tuotemyynnin ja IP-liitteisten tulojen välillä varmistaen vakauden eri markkina-alueilla ja maantieteellisillä alueilla. Maxscend Microelectronics Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Maxscend Microelectronics Co osakkeesta

Yhtiön Maxscend Microelectronics Co Investointien vuosittainen kasvu on −56,87 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Investointien vuosittainen kasvu Maxscend Microelectronics Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Investointien kasvu mittaa pääomasijoitusten prosentuaalista muutosta. Nousevat investoinnit voivat osoittaa investointeja tulevaisuuden kasvukapasiteettiin.

Arvioidakseen Investointien vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Investointien vuosittainen kasvu:lle.

Investointien vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Investointien vuosittainen kasvu:n Maxscend Microelectronics Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Maxscend Microelectronics Co

Kaikki tunnusluvut — Maxscend Microelectronics Co