Maxscend Microelectronics Co

Maxscend Microelectronics Co FCF-tuotto

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co (300782.SZ) 7.11.2026 päivämäärällä on −1,47 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran tuotto oli −3,75 % — muutos −60,74 % (korkeampi).

FCF-tuotto

−1,47 %

YoY

−60,74%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co on 2025 −1,47 % . Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co oli 2024 −3,75 % . Se laskee −60,74% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Maxscend Microelectronics Co FCF-tuotto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-tuotto
Päivämäärä
FCF-tuotto
1.1.2018
0,22 CNY
1.1.2019
−0,09 CNY
1.1.2020
1,79 CNY
1.1.2021
−3,58 CNY
1.1.2022
−1,61 CNY
1.1.2023
−0,48 CNY
1.1.2024
−3,75 CNY
1.1.2025
−1,47 CNY
Maxscend Microelectronics Co FCF-tuotto historia
VUOSIFCF-tuottoYoY
−1,47 %−60,74%
−3,75 %+685,31%
−0,48 %−70,38%
−1,61 %−55,02%
−3,58 %−300,54%
1,79 %−2 197,04%
−0,09 %−138,50%
0,22 %−6,48%
0,24 %+25,39%
0,19 %+997,99%
0,02 %−605,66%
−0,00 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Maxscend Microelectronics Co Osakeanalyysi

Mitä Maxscend Microelectronics Co tekee? Maxscend Microelectronics Co., Ltd. saa tuottoa integroitujen piirien, erityisesti RF-frontend-komponenttien kuten RF-kytkimien ja RF-vahvistimien, valmistuksesta ja tukkukaupasta. Näitä komponentteja käytetään pääasiassa älypuhelimissa kaltaisissa matkapuhelimissa. Yritys hankkii myös tuloja lisenssimaksuista ja teknisen palvelun palkkioista myymällä immateriaalioikeuksiaan, kuten WiFi-, perinteisen Bluetoothin, Bluetooth Low Energy -RF-suunnittelun IP-tekniikkaa ja osia modeemisuunnittelun IP-tekniikasta kolmansille osapuolille. Sen tuotteita markkinoidaan sekä kotimaassa että kansainvälisesti palvellen sekä Kiinan markkina-alueita että ulkomaisia asiakkaita. Yrityksen tärkeimmät asiakkaat ovat matkapuhelinvalmistajia ja teknologia-alan yrityksiä, jotka tarvitsevat RF-komponentteja älylaitteisiinsa. Tarjoamalla omia IP-ratkaisuja ja räätälöityjä siruja Maxscend kohdistaa toimintansa telekommunikaatio- ja kulutuselektroniikkateollisuuden segmentteihin keskittyen korkeakysyntäisiin sovelluksiin kuten langattomaan yhteyteen ja mobiiliviestintään. Maxscendin liiketoimintamalli yhdistää laitekaupan IP-lisenssointiin hyödyntämällä sen osaamista radiotaajuusteknologiassa palvelevan laajan asiakaskunnan tarpeita. Yrityksen tulovirta on monipuolistettu tuotemyynnin ja IP-liitteisten tulojen välillä varmistaen vakauden eri markkina-alueilla ja maantieteellisillä alueilla. Maxscend Microelectronics Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Maxscend Microelectronics Co osakkeesta

Yhtiön Maxscend Microelectronics Co Vapaan kassavirran tuotto on −1,47 % vuonna 2025.

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co muuttui arvosta −3,75 % arvoon −1,47 %, mikä edustaa −60,74 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran tuotto Maxscend Microelectronics Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran tuotto mittaa vapaan kassavirran per osake suhteessa osakekurssiin. Se osoittaa, kuinka paljon kassaa yritys tuottaa jokaista sijoitettua euroa kohti.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran tuotto:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran tuotto:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran tuotto:n Maxscend Microelectronics Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Maxscend Microelectronics Co

Kaikki tunnusluvut — Maxscend Microelectronics Co