Maxscend Microelectronics Co

Maxscend Microelectronics Co Osinkosuoja

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co (300782.SZ) 7.11.2026 päivämäärällä on −4,91. Edellisenä vuonna Osingonmaksun kattavuussuhde oli 3,36 — muutos −246,21 % (matalampi).

Osinkosuoja

−4,91

YoY

−246,21%

Viimeksi päivitetty:

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co on 2025 −4,91 . Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co oli 2024 3,36 . Se laskee −246,21% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Maxscend Microelectronics Co Osinkosuoja historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osinkosuoja
Päivämäärä
Osinkosuoja
1.1.2019
4,97 CNY
1.1.2020
5,96 CNY
1.1.2021
11,51 CNY
1.1.2022
2,86 CNY
1.1.2023
12,34 CNY
1.1.2024
3,36 CNY
1.1.2025
−4,91 CNY
Maxscend Microelectronics Co Osinkosuoja historia
VUOSIOsinkosuojaYoY
−4,91−246,21%
3,36−72,78%
12,34+331,30%
2,86−75,13%
11,51+93,15%
5,96+19,88%
4,97—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Maxscend Microelectronics Co Osakeanalyysi

Mitä Maxscend Microelectronics Co tekee? Maxscend Microelectronics Co., Ltd. saa tuottoa integroitujen piirien, erityisesti RF-frontend-komponenttien kuten RF-kytkimien ja RF-vahvistimien, valmistuksesta ja tukkukaupasta. Näitä komponentteja käytetään pääasiassa älypuhelimissa kaltaisissa matkapuhelimissa. Yritys hankkii myös tuloja lisenssimaksuista ja teknisen palvelun palkkioista myymällä immateriaalioikeuksiaan, kuten WiFi-, perinteisen Bluetoothin, Bluetooth Low Energy -RF-suunnittelun IP-tekniikkaa ja osia modeemisuunnittelun IP-tekniikasta kolmansille osapuolille. Sen tuotteita markkinoidaan sekä kotimaassa että kansainvälisesti palvellen sekä Kiinan markkina-alueita että ulkomaisia asiakkaita. Yrityksen tärkeimmät asiakkaat ovat matkapuhelinvalmistajia ja teknologia-alan yrityksiä, jotka tarvitsevat RF-komponentteja älylaitteisiinsa. Tarjoamalla omia IP-ratkaisuja ja räätälöityjä siruja Maxscend kohdistaa toimintansa telekommunikaatio- ja kulutuselektroniikkateollisuuden segmentteihin keskittyen korkeakysyntäisiin sovelluksiin kuten langattomaan yhteyteen ja mobiiliviestintään. Maxscendin liiketoimintamalli yhdistää laitekaupan IP-lisenssointiin hyödyntämällä sen osaamista radiotaajuusteknologiassa palvelevan laajan asiakaskunnan tarpeita. Yrityksen tulovirta on monipuolistettu tuotemyynnin ja IP-liitteisten tulojen välillä varmistaen vakauden eri markkina-alueilla ja maantieteellisillä alueilla. Maxscend Microelectronics Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Maxscend Microelectronics Co osakkeesta

Yhtiön Maxscend Microelectronics Co Osingonmaksun kattavuussuhde on −4,91 vuonna 2025.

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Maxscend Microelectronics Co muuttui arvosta 3,36 arvoon −4,91, mikä edustaa −246,21 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osingonmaksun kattavuussuhde Maxscend Microelectronics Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osingonmaksun kattavuussuhde mittaa, kuinka monta kertaa osingot voidaan kattaa nettotuloksella. Korkeampi kattavuus viittaa kestävämpiin osingonmaksuihin.

Osingonmaksun kattavuussuhde:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Osingonmaksun kattavuussuhde:n Maxscend Microelectronics Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Osinko — Maxscend Microelectronics Co

Kaikki tunnusluvut — Maxscend Microelectronics Co