Golf & Co Group

Golf & Co Group ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Golf & Co Group (GOLF.TA) 8.11.2026 päivämäärällä on 4,44 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli 9,04 % — muutos −50,91 % (matalampi).

ROIC

4,44 %

YoY

−50,91%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Golf & Co Group on 2025 4,44 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Golf & Co Group oli 2024 9,04 % . Se laskee −50,91% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Golf & Co Group ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
2,97 ILS
1.1.2019
0,40 ILS
1.1.2020
2,00 ILS
1.1.2021
3,60 ILS
1.1.2022
−4,27 ILS
1.1.2023
−6,87 ILS
1.1.2024
9,04 ILS
1.1.2025
4,44 ILS
Golf & Co Group ROIC historia
VUOSIROICYoY
4,44 %−50,91%
9,04 %−231,56%
−6,87 %+60,72%
−4,27 %−218,63%
3,60 %+80,23%
2,00 %+404,70%
0,40 %−86,66%
2,97 %+47,00%
2,02 %−112,85%
−15,72 %+458,75%
−2,81 %−123,71%
11,87 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Golf & Co Group Osakeanalyysi

Mitä Golf & Co Group tekee? Golf & Co. tuottaa tuloja kahdesta päätoimialasta: muotivaatteista ja kodintekstiileistä. Muotivaatealan toimintaan kuuluvat Golf, Polgat, Intima, Golf Kids and Baby, Max Moretti, Blue Bird ja Sprint -kauppayhtiöt, jotka myyvät vaatteita miehille, naisille ja lapsille sekä perus- että trendikokoelmista. Kodintekstiili-alan toiminta tarjoaa Purity-brändin alla sänkypyyhkeitä, pyyhkeitä, kynttilöitä, vartalonhoitotuotteita ja spa-tuotteita sekä koristeellisia kodin sisustustuotteita. Yritys operoi 280 myymälää globaalisti ja myy tuotteitaan suoraan kuluttajille näiden brändattujen myymäläkanaviensa kautta. Golf & Co. kohdistaa toimintansa useille asiakassegmenteille: muotitietoiset ostajat, jotka etsivät vaatteita ja asusteita; kodin sisustuksesta kiinnostuneet ostajat, jotka hankkivat sänkypyyhkeitä ja koriste-esineitä; sekä hyvinvointituotteisiin keskittyneet ostajat, jotka ovat kiinnostuneet Purityn aromaterapia- ja vartalonhoitotuotteista. Yrityksen tuotevalikoima ulottuu alusvaatteista ja uimapukuihin vauvanvaatteisiin, palvellen monenlaisia ikäryhmiä ja elämäntapoja. 280 myymälän verkosto takaa laajan markkinaosuuden kaikissa segmenteissä. Tulovirrat syntyvät brändattujen vaaterekkejen, kodintekstiilituotteiden ja hyvinvointituotteiden myynnistä. Golf-, Polgat- ja Intima-ketjut toimivat vaatteiden ensisijaisina vähittäismyyntikanavina, kun taas Purity ajaa myyntiä hyvinvointikategoriassa. Yrityksen kodintekstiili-toimiala, mukaan lukien Golf & Co. -brändatuotteet, täydentää vaateliiketoimintaa tarjoamalla täydentäviä tuotteita, jotka parantavat asiakaskokemusta molemmilla toimialoilla. Golf & Co Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Golf & Co Group osakkeesta

Yhtiön Golf & Co Group Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on 4,44 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Golf & Co Group muuttui arvosta 9,04 % arvoon 4,44 %, mikä edustaa −50,91 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) Golf & Co Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n Golf & Co Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Golf & Co Group

Kaikki tunnusluvut — Golf & Co Group