Golf & Co Group

Golf & Co Group ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Golf & Co Group (GOLF.TA) 15.10.2026 päivämäärällä on 20,54 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 29,34 % — muutos −30,00 % (matalampi).

ROE

20,54 %

YoY

−30,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Golf & Co Group:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 20,54 %, mikä on nousua −30,00% verrattuna 29,34 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Golf & Co Group ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2018
3,56 ILS
1.1.2019
1,69 ILS
1.1.2020
7,33 ILS
1.1.2021
12,03 ILS
1.1.2022
−17,28 ILS
1.1.2023
−28,65 ILS
1.1.2024
29,34 ILS
1.1.2025
20,54 ILS
Golf & Co Group ROE historia
VUOSIROEYoY
20,54 %−30,00%
29,34 %−202,40%
−28,65 %+65,80%
−17,28 %−243,61%
12,03 %+64,21%
7,33 %+333,88%
1,69 %−52,57%
3,56 %+46,58%
2,43 %−109,58%
−25,35 %+569,30%
−3,79 %−130,65%
12,36 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Golf & Co Group Osakeanalyysi

Mitä Golf & Co Group tekee? Golf & Co Group Ltd, listed on the Tel Aviv Stock Exchange under the ticker GOLF.TA, operates as a retail company in the Consumer Discretionary sector. Headquartered in Tel Aviv-Yafo, Israel, the company has 2,259 employees and went public on March 1, 2006. Its website is https://www.golfco.co.il/. The company engages in the design, development, marketing, and sale of clothing and home fashion products. It operates through two main sectors: fashion apparel and home fashion. The fashion apparel sector includes multiple retail chains such as Golf, Polgat, Intima, Golf Kids and Baby, Max Moretti, Blue Bird, and Sprint. The home fashion sector encompasses products like bed linens, blankets, towels, carpets, cushions, drapes, decorative items, bathroom accessories, candles, body and facial care products, hand creams, spa products, and aromatherapy items under the brand Purity. Additionally, Golf & Co offers fashion accessories including jewelry, bags, sunglasses, scarves, hats, belts, purses, and shoes for men and women. The company also provides intimate wear such as lingerie, nightwear, leisure clothing, swimwear, and beachwear, alongside basic and fashionable collections for men, women, youngsters, and children. Golf & Co maintains a retail network of 280 stores across its various brands and product lines. Golf & Co Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Golf & Co Group

Yrityksen Golf & Co Group oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Golf & Co Group:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Golf & Co Group ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Golf & Co Group ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Golf & Co Group osakkeesta

Yhtiön Golf & Co Group ROE (Return on Equity) on 20,54 % vuonna 2025.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Golf & Co Group muuttui arvosta 29,34 % arvoon 20,54 %, mikä edustaa −30,00 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Golf & Co Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Golf & Co Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Golf & Co Group

Kaikki tunnusluvut — Golf & Co Group