Golf & Co Group

Golf & Co Group ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Golf & Co Group (GOLF.TA) 16.10.2026 päivämäärällä on 36,43 %. Edellisenä vuonna ROCE (Return on Capital Employed) oli 37,42 % — muutos −2,65 % (matalampi).

ROCE

36,43 %

YoY

−2,65%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Golf & Co Group:n käytetyn pääoman tuotto (ROCE) oli 36,43 %, mikä on kasvua −2,65% verrattuna 37,42 % edellisen vuoden ROCEen.

Golf & Co Group ROCE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROCE
Päivämäärä
ROCE
1.1.2018
5,46 ILS
1.1.2019
13,69 ILS
1.1.2020
19,26 ILS
1.1.2021
17,87 ILS
1.1.2022
−8,15 ILS
1.1.2023
−13,05 ILS
1.1.2024
37,42 ILS
1.1.2025
36,43 ILS
Golf & Co Group ROCE historia
VUOSIROCEYoY
36,43 %−2,65%
37,42 %−386,77%
−13,05 %+60,19%
−8,15 %−145,59%
17,87 %−7,24%
19,26 %+40,73%
13,69 %+150,63%
5,46 %+2,49%
5,33 %−123,70%
−22,48 %+1 095,46%
−1,88 %−112,45%
15,10 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Golf & Co Group Osakeanalyysi

Mitä Golf & Co Group tekee? Golf & Co Group Ltd, listed on the Tel Aviv Stock Exchange under the ticker GOLF.TA, operates as a retail company in the Consumer Discretionary sector. Headquartered in Tel Aviv-Yafo, Israel, the company has 2,259 employees and went public on March 1, 2006. Its website is https://www.golfco.co.il/. The company engages in the design, development, marketing, and sale of clothing and home fashion products. It operates through two main sectors: fashion apparel and home fashion. The fashion apparel sector includes multiple retail chains such as Golf, Polgat, Intima, Golf Kids and Baby, Max Moretti, Blue Bird, and Sprint. The home fashion sector encompasses products like bed linens, blankets, towels, carpets, cushions, drapes, decorative items, bathroom accessories, candles, body and facial care products, hand creams, spa products, and aromatherapy items under the brand Purity. Additionally, Golf & Co offers fashion accessories including jewelry, bags, sunglasses, scarves, hats, belts, purses, and shoes for men and women. The company also provides intimate wear such as lingerie, nightwear, leisure clothing, swimwear, and beachwear, alongside basic and fashionable collections for men, women, youngsters, and children. Golf & Co maintains a retail network of 280 stores across its various brands and product lines. Golf & Co Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROCE yksityiskohtaisesti

Sijoitetun pääoman tuottoprosentin (ROCE) salausten purkaminen yritykseltä Golf & Co Group

Yrityksen Golf & Co Group sijoitetun pääoman tuottoprosentti (ROCE) on taloudellinen tunnusluku, joka mittaa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta suhteessa käytettyyn pääomaan. Se lasketaan jakamalla tulos ennen korkoja ja veroja (EBIT) käytettyyn pääomaan. Korkeampi ROCE viittaa siihen, että yritys käyttää pääomaansa tehokkaasti voittojen tuottamiseen.

Vuosi-vuodelta vertailu

Yrityksen Golf & Co Group ROCE:n vuosittaista analyysiä tarjoaa arvokkaita oivalluksia sen tehokkuudesta käyttäessään pääomaansa voiton tuottamiseksi. ROCE:n nousu viittaa parantuneeseen kannattavuuteen ja operatiiviseen tehokkuuteen, kun taas lasku voi viitata mahdollisiin ongelmiin pääoman käytössä tai liiketoiminnassa.

Vaikutus investointeihin

Yrityksen Golf & Co Group ROCE on kriittinen tekijä sijoittajille ja analyytikoille arvioitaessa yrityksen tehokkuutta ja kannattavuutta. Korkea ROCE voi tehdä yrityksestä houkuttelevan sijoituskohteen, koska se usein viittaa siihen, että yritys tuottaa riittävän suuria voittoja käytetystä pääomastaan.

ROCE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Golf & Co Group ROCE:ssa johtuvat vaihteluista EBIT:ssä tai käytetyssä pääomassa. Nämä vaihtelut tarjoavat näkemyksiä yrityksen operatiivisesta tehokkuudesta, taloudellisesta suorituskyvystä ja strategisesta rahoituksen hallinnasta ja tukevat sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Golf & Co Group osakkeesta

Yhtiön Golf & Co Group ROCE (Return on Capital Employed) on 36,43 % vuonna 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Golf & Co Group muuttui arvosta 37,42 % arvoon 36,43 %, mikä edustaa −2,65 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROCE (Return on Capital Employed) Golf & Co Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROCE on kannattavuustunnusluku ja lyhenne sanoista Return on Capital Employed eli sijoitetun pääoman tuotto. Tunnusluku osoittaa operatiivisen voiton ja siihen käytetyn korkollisen pääoman suhteen. Mitä korkeampi sijoitetun pääoman tuotto on, sitä kannattavammin yritys toimii ja sitä korkeampi on tärkeä Free Cash Flow. Free Cash Flow tarkoittaa voittojen osuutta, joka kauden lopussa ei vaadita yrityksen laajentamiseen, vaan joka on osakkeenomistajien käytettävissä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROCE (Return on Capital Employed):n Golf & Co Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROCE (Return on Capital Employed):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROCE (Return on Capital Employed):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Golf & Co Group

Kaikki tunnusluvut — Golf & Co Group