Golf & Co Group

Golf & Co Group EBIT per osake

EBIT per osake yhtiöstä Golf & Co Group (GOLF.TA) 3.11.2026 päivämäärällä on 1,78 ILS. Edellisenä vuonna EBIT per osake oli 1,87 ILS — muutos −4,57 % (matalampi).

EBIT per osake

1,78ILS

YoY

−4,57%

Viimeksi päivitetty:

EBIT per osake yhtiöstä Golf & Co Group on 2025 1,78 ILS. EBIT per osake yhtiöstä Golf & Co Group oli 2024 1,87 ILS. Se laskee −4,57% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Golf & Co Group EBIT per osake historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT per osake
Päivämäärä
EBIT per osake
1.1.2018
0,31 ILS
1.1.2019
0,69 ILS
1.1.2020
1,08 ILS
1.1.2021
1,05 ILS
1.1.2022
−0,37 ILS
1.1.2023
−0,47 ILS
1.1.2024
1,87 ILS
1.1.2025
1,78 ILS
Golf & Co Group EBIT per osake historia
VUOSIEBIT per osakeYoY
1,78ILS−4,57%
1,87ILS−500,51%
−0,47ILS+27,29%
−0,37ILS−134,83%
1,05ILS−2,11%
1,08ILS+55,66%
0,69ILS+120,50%
0,31ILS+3,33%
0,30ILS−125,33%
−1,20ILS+815,44%
−0,13ILS−112,14%
1,08ILS−33,22%
1,61ILS+5,99%
1,52ILS−16,96%
1,83ILS−18,46%
2,25ILS−13,77%
2,61ILS−13,86%
3,02ILS+21,18%
2,50ILS+26,43%
1,97ILS—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Golf & Co Group Osakeanalyysi

Mitä Golf & Co Group tekee? Golf & Co. tuottaa tuloja kahdesta päätoimialasta: muotivaatteista ja kodintekstiileistä. Muotivaatealan toimintaan kuuluvat Golf, Polgat, Intima, Golf Kids and Baby, Max Moretti, Blue Bird ja Sprint -kauppayhtiöt, jotka myyvät vaatteita miehille, naisille ja lapsille sekä perus- että trendikokoelmista. Kodintekstiili-alan toiminta tarjoaa Purity-brändin alla sänkypyyhkeitä, pyyhkeitä, kynttilöitä, vartalonhoitotuotteita ja spa-tuotteita sekä koristeellisia kodin sisustustuotteita. Yritys operoi 280 myymälää globaalisti ja myy tuotteitaan suoraan kuluttajille näiden brändattujen myymäläkanaviensa kautta. Golf & Co. kohdistaa toimintansa useille asiakassegmenteille: muotitietoiset ostajat, jotka etsivät vaatteita ja asusteita; kodin sisustuksesta kiinnostuneet ostajat, jotka hankkivat sänkypyyhkeitä ja koriste-esineitä; sekä hyvinvointituotteisiin keskittyneet ostajat, jotka ovat kiinnostuneet Purityn aromaterapia- ja vartalonhoitotuotteista. Yrityksen tuotevalikoima ulottuu alusvaatteista ja uimapukuihin vauvanvaatteisiin, palvellen monenlaisia ikäryhmiä ja elämäntapoja. 280 myymälän verkosto takaa laajan markkinaosuuden kaikissa segmenteissä. Tulovirrat syntyvät brändattujen vaaterekkejen, kodintekstiilituotteiden ja hyvinvointituotteiden myynnistä. Golf-, Polgat- ja Intima-ketjut toimivat vaatteiden ensisijaisina vähittäismyyntikanavina, kun taas Purity ajaa myyntiä hyvinvointikategoriassa. Yrityksen kodintekstiili-toimiala, mukaan lukien Golf & Co. -brändatuotteet, täydentää vaateliiketoimintaa tarjoamalla täydentäviä tuotteita, jotka parantavat asiakaskokemusta molemmilla toimialoilla. Golf & Co Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Golf & Co Group osakkeesta

Yhtiön Golf & Co Group EBIT per osake on 1,78 ILS vuonna 2025.

EBIT per osake yhtiöstä Golf & Co Group muuttui arvosta 1,87 ILS arvoon 1,78 ILS, mikä edustaa −4,57 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT per osake Golf & Co Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT per osake mittaa operatiivisen voiton, joka on kohdistettu kullekin ulkona olevalle osakkeelle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Golf & Co Group

Kaikki tunnusluvut — Golf & Co Group