Container Store Group

Container Store Group Velka

Delisted·28.1.2025

Velkaantuneisuus yhtiöstä Container Store Group (TCSGQ) 8.11.2026 päivämäärällä on 176,78 M USD. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 167,90 M USD — muutos 5,29 % (korkeampi).

Velka

176,78 MUSD

YoY

5,29%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2024 oli Container Store Group velka 176,78 M USD, muutos 5,29% verrattuna 167,90 M USD kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

Container Store Group Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2017
317,50 M USD
1.1.2018
285,20 M USD
1.1.2019
267,50 M USD
1.1.2020
333,50 M USD
1.1.2021
166,00 M USD
1.1.2022
162,50 M USD
1.1.2023
167,90 M USD
1.1.2024
176,78 M USD
Container Store Group Velka historia
VUOSIVelkaYoY
176,78 MUSD+5,29%
167,90 MUSD+3,32%
162,50 MUSD−2,11%
166,00 MUSD−50,22%
333,50 MUSD+24,67%
267,50 MUSD−6,21%
285,20 MUSD−10,17%
317,50 MUSD−1,46%
322,20 MUSD−3,79%
334,90 MUSD−4,67%
351,30 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Container Store Group Osakeanalyysi

Mitä Container Store Group tekee? The Container Store Group Inc saa pääasiallisen tuottonsa TCS-segmentistään, joka toimii vähittäisliikkeiden, verkkosivuston ja call centerin kautta tarjoamalla säilytys- ja järjestelytuotteita sekä ratkaisuja. Yritys myy yli 11 000 tuotetta elämäntyylin osastoilla, kuten kylpyhuone, keittiö ja toimisto, ja tarjoaa asennus- ja järjestelypalveluita lisäpalveluina. Elfa-segmentti valmistaa elfa-brändin tuotteita, jotka on tehty Elfa International AB:n toimesta, ja ne myydään yksinomaan TCS-liikkeissä ja verkossa kohdistaen kotimaiseen ja eurooppalaiseen markkinaan. Corporate/Other vastaa hallinnollisista tehtävistä ja tukee molempia segmenttejä. Elfa International AB, ruotsalainen tytäryhtiö, suunnittelee ja valmistaa komponenttipohjaisia hylly- ja laatikkorakenteita sekä räätälöityjä liukuvia ovia elfa-brändin alla. Nämä tuotteet jakellaan yksinomaan The Container Storen vähittäiskanavien kautta ilman ulkoisia myyntiä. TCS-segmentin elfatuotteiden verkkomyynti ja myymälämyynti sekä laajempi tuotevalikoima muodostavat yrityksen tulonlähteet. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu suoramyyntiin kuluttajille fyysisten myymälöiden, verkkosivuston ja call centerin kautta, eikä elfatuotteilla ole kolmansia osapuolia tai ulkoisia jakelukanavia. Yrityksen tulonlähteisiin kuuluvat suoramyynti kuluttajille säilytysratkaisuista, asennuspalvelut ja elfa-brändin tuotteiden yksinomaiset myynnit. TCS-segmentti vastaa suurimmasta osasta myyntiä hyödyntäen yli 11 000 tuotteen valikoimaa elämäntyylin osastoilla. Elfän valmistus ja yksinomainen jakelu TCS:n kautta varmistavat johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja brändin yhtenäisyyden, tukien yrityksen keskittymistä järjestely- ja säilytysratkaisuihin. Container Store Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Container Store Group:n velkarakenteesta

Container Store Group:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

Container Store Group:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota Container Store Group:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

Container Store Group:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset Container Store Group osakkeesta

Yhtiön Container Store Group Velkaantuneisuus on 176,78 M USD vuonna 2024.

Velkaantuneisuus yhtiöstä Container Store Group muuttui arvosta 167,90 M USD arvoon 176,78 M USD, mikä edustaa 5,29 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus Container Store Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n Container Store Group historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Container Store Group

Kaikki tunnusluvut — Container Store Group