Container Store Group

Container Store Group Bruttotulos

Delisted·28.1.2025

Bruttotulos yhtiöstä Container Store Group (TCSGQ) 8.11.2026 päivämäärällä on 488,77 M USD. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 601,00 M USD — muutos −18,67 % (matalampi).

Bruttotulos

488,77 MUSD

YoY

−18,67%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä Container Store Group on 2024 488,77 M USD. Bruttotulos yhtiöstä Container Store Group oli 2023 601,00 M USD. Se laskee −18,67% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Container Store Group Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2017
476,10 M USD
1.1.2018
497,10 M USD
1.1.2019
523,70 M USD
1.1.2020
533,50 M USD
1.1.2021
570,50 M USD
1.1.2022
636,20 M USD
1.1.2023
601,00 M USD
1.1.2024
488,77 M USD
Container Store Group Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
488,77 MUSD−18,67%
601,00 MUSD−5,53%
636,20 MUSD+11,52%
570,50 MUSD+6,94%
533,50 MUSD+1,87%
523,70 MUSD+5,35%
497,10 MUSD+4,41%
476,10 MUSD+2,70%
463,60 MUSD+1,20%
458,10 MUSD+4,16%
439,80 MUSD+5,82%
415,60 MUSD+13,15%
367,30 MUSD+10,13%
333,50 MUSD+11,46%
299,20 MUSD−4,32%
312,70 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Container Store Group Liikevaihto

Container Store Group osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2020
916,00 M USD
42,70 M USD
14,50 M USD
1.1.2021
990,10 M USD
99,00 M USD
58,30 M USD
1.1.2022
1,09 Mrd. USD
125,50 M USD
81,70 M USD
1.1.2023
1,05 Mrd. USD
70,60 M USD
−158,90 M USD
1.1.2024
847,78 M USD
−83 000,00 USD
−103,29 M USD
1.1.2025 (e)
801,45 M USD
−16,70 M USD
−31,56 M USD
1.1.2026 (e)
820,41 M USD
2,32 M USD
−14,89 M USD
1.1.2027 (e)
847,44 M USD
17,85 M USD
−2,52 M USD

Container Store Group Katteprosentit

Container Store Group osakkeen marginaalit

Container Store Group Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Container Store Group osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Container Store Group liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2020
58,24 %
4,66 %
1,58 %
1.1.2021
57,62 %
10,00 %
5,89 %
1.1.2022
58,15 %
11,47 %
7,47 %
1.1.2023
57,39 %
6,74 %
−15,17 %
1.1.2024
57,65 %
−0,01 %
−12,18 %
1.1.2025 (e)
57,65 %
−2,08 %
−3,94 %
1.1.2026 (e)
57,65 %
0,28 %
−1,81 %
1.1.2027 (e)
57,65 %
2,11 %
−0,30 %

Container Store Group Osakeanalyysi

Mitä Container Store Group tekee? The Container Store Group Inc saa pääasiallisen tuottonsa TCS-segmentistään, joka toimii vähittäisliikkeiden, verkkosivuston ja call centerin kautta tarjoamalla säilytys- ja järjestelytuotteita sekä ratkaisuja. Yritys myy yli 11 000 tuotetta elämäntyylin osastoilla, kuten kylpyhuone, keittiö ja toimisto, ja tarjoaa asennus- ja järjestelypalveluita lisäpalveluina. Elfa-segmentti valmistaa elfa-brändin tuotteita, jotka on tehty Elfa International AB:n toimesta, ja ne myydään yksinomaan TCS-liikkeissä ja verkossa kohdistaen kotimaiseen ja eurooppalaiseen markkinaan. Corporate/Other vastaa hallinnollisista tehtävistä ja tukee molempia segmenttejä. Elfa International AB, ruotsalainen tytäryhtiö, suunnittelee ja valmistaa komponenttipohjaisia hylly- ja laatikkorakenteita sekä räätälöityjä liukuvia ovia elfa-brändin alla. Nämä tuotteet jakellaan yksinomaan The Container Storen vähittäiskanavien kautta ilman ulkoisia myyntiä. TCS-segmentin elfatuotteiden verkkomyynti ja myymälämyynti sekä laajempi tuotevalikoima muodostavat yrityksen tulonlähteet. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu suoramyyntiin kuluttajille fyysisten myymälöiden, verkkosivuston ja call centerin kautta, eikä elfatuotteilla ole kolmansia osapuolia tai ulkoisia jakelukanavia. Yrityksen tulonlähteisiin kuuluvat suoramyynti kuluttajille säilytysratkaisuista, asennuspalvelut ja elfa-brändin tuotteiden yksinomaiset myynnit. TCS-segmentti vastaa suurimmasta osasta myyntiä hyödyntäen yli 11 000 tuotteen valikoimaa elämäntyylin osastoilla. Elfän valmistus ja yksinomainen jakelu TCS:n kautta varmistavat johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja brändin yhtenäisyyden, tukien yrityksen keskittymistä järjestely- ja säilytysratkaisuihin. Container Store Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Container Store Group osakkeesta

Yhtiön Container Store Group Bruttotulos on 488,77 M USD vuonna 2024.

Bruttotulos yhtiöstä Container Store Group muuttui arvosta 601,00 M USD arvoon 488,77 M USD, mikä edustaa −18,67 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos Container Store Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n Container Store Group historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Container Store Group

Kaikki tunnusluvut — Container Store Group