Container Store Group

Container Store Group CapEx-kasvu

Delisted·28.1.2025

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Container Store Group (TCSGQ) 8.11.2026 päivämäärällä on −37,86 %. Edellisenä vuonna Investointien vuosittainen kasvu oli 92,22 % — muutos −141,06 % (matalampi).

CapEx-kasvu

−37,86 %

YoY

−141,06%

Viimeksi päivitetty:

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Container Store Group on 2024 −37,86 % . Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Container Store Group oli 2023 92,22 % . Se laskee −141,06% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Container Store Group CapEx-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CapEx-kasvu
Päivämäärä
CapEx-kasvu
1.1.2017
−38,58 USD
1.1.2018
−3,16 USD
1.1.2019
22,10 USD
1.1.2020
−0,30 USD
1.1.2021
−48,81 USD
1.1.2022
94,19 USD
1.1.2023
92,22 USD
1.1.2024
−37,86 USD
Container Store Group CapEx-kasvu historia
VUOSICapEx-kasvuYoY
−37,86 %−141,06%
92,22 %−2,09%
94,19 %−292,97%
−48,81 %+16 348,81%
−0,30 %−101,34%
22,10 %−799,88%
−3,16 %−91,81%
−38,58 %+716,84%
−4,72 %−861,94%
0,62 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Container Store Group Osakeanalyysi

Mitä Container Store Group tekee? The Container Store Group Inc saa pääasiallisen tuottonsa TCS-segmentistään, joka toimii vähittäisliikkeiden, verkkosivuston ja call centerin kautta tarjoamalla säilytys- ja järjestelytuotteita sekä ratkaisuja. Yritys myy yli 11 000 tuotetta elämäntyylin osastoilla, kuten kylpyhuone, keittiö ja toimisto, ja tarjoaa asennus- ja järjestelypalveluita lisäpalveluina. Elfa-segmentti valmistaa elfa-brändin tuotteita, jotka on tehty Elfa International AB:n toimesta, ja ne myydään yksinomaan TCS-liikkeissä ja verkossa kohdistaen kotimaiseen ja eurooppalaiseen markkinaan. Corporate/Other vastaa hallinnollisista tehtävistä ja tukee molempia segmenttejä. Elfa International AB, ruotsalainen tytäryhtiö, suunnittelee ja valmistaa komponenttipohjaisia hylly- ja laatikkorakenteita sekä räätälöityjä liukuvia ovia elfa-brändin alla. Nämä tuotteet jakellaan yksinomaan The Container Storen vähittäiskanavien kautta ilman ulkoisia myyntiä. TCS-segmentin elfatuotteiden verkkomyynti ja myymälämyynti sekä laajempi tuotevalikoima muodostavat yrityksen tulonlähteet. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu suoramyyntiin kuluttajille fyysisten myymälöiden, verkkosivuston ja call centerin kautta, eikä elfatuotteilla ole kolmansia osapuolia tai ulkoisia jakelukanavia. Yrityksen tulonlähteisiin kuuluvat suoramyynti kuluttajille säilytysratkaisuista, asennuspalvelut ja elfa-brändin tuotteiden yksinomaiset myynnit. TCS-segmentti vastaa suurimmasta osasta myyntiä hyödyntäen yli 11 000 tuotteen valikoimaa elämäntyylin osastoilla. Elfän valmistus ja yksinomainen jakelu TCS:n kautta varmistavat johdonmukaisen tuotteen saatavuuden ja brändin yhtenäisyyden, tukien yrityksen keskittymistä järjestely- ja säilytysratkaisuihin. Container Store Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Container Store Group osakkeesta

Yhtiön Container Store Group Investointien vuosittainen kasvu on −37,86 % vuonna 2024.

Eurpoolissa voit löytää Investointien vuosittainen kasvu Container Store Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Investointien kasvu mittaa pääomasijoitusten prosentuaalista muutosta. Nousevat investoinnit voivat osoittaa investointeja tulevaisuuden kasvukapasiteettiin.

Arvioidakseen Investointien vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Investointien vuosittainen kasvu:lle.

Investointien vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Investointien vuosittainen kasvu:n Container Store Group historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Container Store Group

Kaikki tunnusluvut — Container Store Group