Cango

Cango Verokanta

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Cango (CANG) 8.11.2026 päivämäärällä on 0,44 %. Edellisenä vuonna Efektiivinen verokanta oli 166,07 % — muutos −99,74 % (matalampi).

Verokanta

0,44 %

YoY

−99,74%

Viimeksi päivitetty:

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Cango on 2024 0,44 % . Efektiivinen verokanta yhtiöstä Cango oli 2023 166,07 % . Se laskee −99,74% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Cango Verokanta historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokanta
Päivämäärä
Verokanta
1.1.2017
25,49 CNY
1.1.2018
22,50 CNY
1.1.2019
17,02 CNY
1.1.2020
9,88 CNY
1.1.2021
169,92 CNY
1.1.2022
−27,07 CNY
1.1.2023
166,07 CNY
1.1.2024
0,44 CNY
Cango Verokanta historia
VUOSIVerokantaYoY
0,44 %−99,74%
166,07 %−713,56%
−27,07 %−115,93%
169,92 %+1 619,54%
9,88 %−41,92%
17,02 %−24,38%
22,50 %−11,71%
25,49 %−10,32%
28,42 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Cango Osakeanalyysi

Mitä Cango tekee? Cango, Inc. tuottaa tuloja automaakaupan palvelualustallaan, joka yhdistää autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat. Yritys tarjoaa automurhan rahoituksen helpottamista, kaupan toteutuksen tukemista sekä jälkimarkkinapalveluiden helpottamista, mukaan lukien luotonannon aloittaminen, arviointi, hoito ja eräpäättyneiden varojen hallinta. Lisäksi yrityksen palveluihin kuuluvat auton hankinta, logistiikka, varastointituki autoliikkeille sekä autonostajien autostanhankinnan tukeminen. Yritys välittää myös jälkimarkkinapalveluja, kuten vakuutuspolitiikkojen myyntiä, henkilökohtaisia tapaturmavakuutuksia ja automobiilivakuutuksia alustansa kautta. Cangon ensisijaiset asiakkaat ovat autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat, jotka käyttävät sen integroituja ratkaisuja automurhan rahoituskäsittelyihin ja ajoneuvon ostoihin. Autoliikkeet hyötyvät auton hankinnasta, logistiikasta ja varastointituesta, kun taas rahoituslaitokset käyttävät luoton arviointi- ja hoitopalveluita. Autonostajat pääsevät käsiksi rahoitusvaihtoehdoista ja vakuustuotteista alustan kautta, ja vakuutuspolitiikat hankitaan välittäjiltä tai yrityksiltä. Yrityksen tulovirrat sisältävät palkkioita automurhan kauppojen helpottamisesta, rahoituspalveluista ja jälkimarkkina-vakuutusten myynnistä. Autoliikkeet maksavat hankinta- ja logistiikkatuesta, rahoituslaitokset maksavat luoton arviointi- ja hoitopalveluista, ja autonostajat ostavat vakuustuotteita suoraan alustan kautta. Nämä palvelut toimitetaan Cangon integroidun alustan kautta, joka tukee automurhan rahoituskäsittelyn koko elinkaarta. Cango on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Cango osakkeesta

Yhtiön Cango Efektiivinen verokanta on 0,44 % vuonna 2024.

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Cango muuttui arvosta 166,07 % arvoon 0,44 %, mikä edustaa −99,74 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Efektiivinen verokanta Cango:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Efektiivinen verokanta mittaa todellista prosenttiosuutta verotettavista tuloista, joka maksetaan veroina. Se heijastaa yrityksen verojen tehokkuutta ja suunnittelua.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Efektiivinen verokanta:n Cango alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Efektiivinen verokanta:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Efektiivinen verokanta:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Cango

Kaikki tunnusluvut — Cango