Cango

Cango Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä Cango (CANG) 8.11.2026 päivämäärällä on 1,07. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli −8,42 — muutos −112,67 % (korkeampi).

Termiini P/E

1,07

YoY

−112,67%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä Cango on 2024 1,07 . Forward P/E -suhde yhtiöstä Cango oli 2023 −8,42 . Se laskee −112,67% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Cango Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2017
1,87 CNY
1.1.2018
1,06 CNY
1.1.2019
0,82 CNY
1.1.2020
0,09 CNY
1.1.2021
−37,63 CNY
1.1.2022
−0,29 CNY
1.1.2023
−8,42 CNY
1.1.2024
1,07 CNY
Cango Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
1,07−112,67%
−8,42+2 824,21%
−0,29−99,24%
−37,63−39 741,18%
0,09−88,40%
0,82−22,56%
1,06−43,34%
1,87−62,22%
4,94—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Cango Osakeanalyysi

Mitä Cango tekee? Cango, Inc. tuottaa tuloja automaakaupan palvelualustallaan, joka yhdistää autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat. Yritys tarjoaa automurhan rahoituksen helpottamista, kaupan toteutuksen tukemista sekä jälkimarkkinapalveluiden helpottamista, mukaan lukien luotonannon aloittaminen, arviointi, hoito ja eräpäättyneiden varojen hallinta. Lisäksi yrityksen palveluihin kuuluvat auton hankinta, logistiikka, varastointituki autoliikkeille sekä autonostajien autostanhankinnan tukeminen. Yritys välittää myös jälkimarkkinapalveluja, kuten vakuutuspolitiikkojen myyntiä, henkilökohtaisia tapaturmavakuutuksia ja automobiilivakuutuksia alustansa kautta. Cangon ensisijaiset asiakkaat ovat autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat, jotka käyttävät sen integroituja ratkaisuja automurhan rahoituskäsittelyihin ja ajoneuvon ostoihin. Autoliikkeet hyötyvät auton hankinnasta, logistiikasta ja varastointituesta, kun taas rahoituslaitokset käyttävät luoton arviointi- ja hoitopalveluita. Autonostajat pääsevät käsiksi rahoitusvaihtoehdoista ja vakuustuotteista alustan kautta, ja vakuutuspolitiikat hankitaan välittäjiltä tai yrityksiltä. Yrityksen tulovirrat sisältävät palkkioita automurhan kauppojen helpottamisesta, rahoituspalveluista ja jälkimarkkina-vakuutusten myynnistä. Autoliikkeet maksavat hankinta- ja logistiikkatuesta, rahoituslaitokset maksavat luoton arviointi- ja hoitopalveluista, ja autonostajat ostavat vakuustuotteita suoraan alustan kautta. Nämä palvelut toimitetaan Cangon integroidun alustan kautta, joka tukee automurhan rahoituskäsittelyn koko elinkaarta. Cango on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Cango osakkeesta

Yhtiön Cango Forward P/E -suhde on 1,07 vuonna 2024.

Forward P/E -suhde yhtiöstä Cango muuttui arvosta −8,42 arvoon 1,07, mikä edustaa −112,67 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde Cango:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n Cango alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Cango

Kaikki tunnusluvut — Cango