Cango

Cango Velka

Velkaantuneisuus yhtiöstä Cango (CANG) 8.11.2026 päivämäärällä on 846,76 M CNY. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 277,74 M CNY — muutos 204,88 % (korkeampi).

Velka

846,76 MCNY

YoY

204,88%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2024 oli Cango velka 846,76 M CNY, muutos 204,88% verrattuna 277,74 M CNY kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

Cango Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2017
1,19 Mrd. CNY
1.1.2018
10,84 Mrd. CNY
1.1.2019
17,65 Mrd. CNY
1.1.2020
17,36 Mrd. CNY
1.1.2021
14,42 Mrd. CNY
1.1.2022
7,55 Mrd. CNY
1.1.2023
277,74 M CNY
1.1.2024
846,76 M CNY
Cango Velka historia
VUOSIVelkaYoY
846,76 MCNY+204,88%
277,74 MCNY−96,32%
7,55 Mrd.CNY−47,65%
14,42 Mrd.CNY−16,94%
17,36 Mrd.CNY−1,65%
17,65 Mrd.CNY+62,81%
10,84 Mrd.CNY+814,29%
1,19 Mrd.CNY−7,89%
1,29 Mrd.CNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Cango Osakeanalyysi

Mitä Cango tekee? Cango, Inc. tuottaa tuloja automaakaupan palvelualustallaan, joka yhdistää autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat. Yritys tarjoaa automurhan rahoituksen helpottamista, kaupan toteutuksen tukemista sekä jälkimarkkinapalveluiden helpottamista, mukaan lukien luotonannon aloittaminen, arviointi, hoito ja eräpäättyneiden varojen hallinta. Lisäksi yrityksen palveluihin kuuluvat auton hankinta, logistiikka, varastointituki autoliikkeille sekä autonostajien autostanhankinnan tukeminen. Yritys välittää myös jälkimarkkinapalveluja, kuten vakuutuspolitiikkojen myyntiä, henkilökohtaisia tapaturmavakuutuksia ja automobiilivakuutuksia alustansa kautta. Cangon ensisijaiset asiakkaat ovat autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat, jotka käyttävät sen integroituja ratkaisuja automurhan rahoituskäsittelyihin ja ajoneuvon ostoihin. Autoliikkeet hyötyvät auton hankinnasta, logistiikasta ja varastointituesta, kun taas rahoituslaitokset käyttävät luoton arviointi- ja hoitopalveluita. Autonostajat pääsevät käsiksi rahoitusvaihtoehdoista ja vakuustuotteista alustan kautta, ja vakuutuspolitiikat hankitaan välittäjiltä tai yrityksiltä. Yrityksen tulovirrat sisältävät palkkioita automurhan kauppojen helpottamisesta, rahoituspalveluista ja jälkimarkkina-vakuutusten myynnistä. Autoliikkeet maksavat hankinta- ja logistiikkatuesta, rahoituslaitokset maksavat luoton arviointi- ja hoitopalveluista, ja autonostajat ostavat vakuustuotteita suoraan alustan kautta. Nämä palvelut toimitetaan Cangon integroidun alustan kautta, joka tukee automurhan rahoituskäsittelyn koko elinkaarta. Cango on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Cango:n velkarakenteesta

Cango:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

Cango:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota Cango:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

Cango:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset Cango osakkeesta

Yhtiön Cango Velkaantuneisuus on 846,76 M CNY vuonna 2024.

Velkaantuneisuus yhtiöstä Cango muuttui arvosta 277,74 M CNY arvoon 846,76 M CNY, mikä edustaa 204,88 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus Cango:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n Cango historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Cango

Kaikki tunnusluvut — Cango