Cango

Cango EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Cango (CANG) 8.11.2026 päivämäärällä on 2,53 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 2,15 % — muutos 17,61 % (korkeampi).

EBIT/Varat

2,53 %

YoY

17,61%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Cango on 2024 2,53 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Cango oli 2023 2,15 % . Se laskee 17,61% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Cango EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2017
21,59 CNY
1.1.2018
3,78 CNY
1.1.2019
4,09 CNY
1.1.2020
2,64 CNY
1.1.2021
1,59 CNY
1.1.2022
−9,22 CNY
1.1.2023
2,15 CNY
1.1.2024
2,53 CNY
Cango EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
2,53 %+17,61%
2,15 %−123,32%
−9,22 %−678,36%
1,59 %−39,57%
2,64 %−35,51%
4,09 %+8,15%
3,78 %−82,47%
21,59 %−16,61%
25,89 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Cango Osakeanalyysi

Mitä Cango tekee? Cango, Inc. tuottaa tuloja automaakaupan palvelualustallaan, joka yhdistää autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat. Yritys tarjoaa automurhan rahoituksen helpottamista, kaupan toteutuksen tukemista sekä jälkimarkkinapalveluiden helpottamista, mukaan lukien luotonannon aloittaminen, arviointi, hoito ja eräpäättyneiden varojen hallinta. Lisäksi yrityksen palveluihin kuuluvat auton hankinta, logistiikka, varastointituki autoliikkeille sekä autonostajien autostanhankinnan tukeminen. Yritys välittää myös jälkimarkkinapalveluja, kuten vakuutuspolitiikkojen myyntiä, henkilökohtaisia tapaturmavakuutuksia ja automobiilivakuutuksia alustansa kautta. Cangon ensisijaiset asiakkaat ovat autoliikkeet, rahoituslaitokset ja autonostajat, jotka käyttävät sen integroituja ratkaisuja automurhan rahoituskäsittelyihin ja ajoneuvon ostoihin. Autoliikkeet hyötyvät auton hankinnasta, logistiikasta ja varastointituesta, kun taas rahoituslaitokset käyttävät luoton arviointi- ja hoitopalveluita. Autonostajat pääsevät käsiksi rahoitusvaihtoehdoista ja vakuustuotteista alustan kautta, ja vakuutuspolitiikat hankitaan välittäjiltä tai yrityksiltä. Yrityksen tulovirrat sisältävät palkkioita automurhan kauppojen helpottamisesta, rahoituspalveluista ja jälkimarkkina-vakuutusten myynnistä. Autoliikkeet maksavat hankinta- ja logistiikkatuesta, rahoituslaitokset maksavat luoton arviointi- ja hoitopalveluista, ja autonostajat ostavat vakuustuotteita suoraan alustan kautta. Nämä palvelut toimitetaan Cangon integroidun alustan kautta, joka tukee automurhan rahoituskäsittelyn koko elinkaarta. Cango on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Cango osakkeesta

Yhtiön Cango Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 2,53 % vuonna 2024.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Cango muuttui arvosta 2,15 % arvoon 2,53 %, mikä edustaa 17,61 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) Cango:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n Cango alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Cango

Kaikki tunnusluvut — Cango